AKTOPRAK - KERAMET KAPLICASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 15.12.2018 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 12 KM
 • Katılımcı Sayısı 27 kişi / Kalan :26 kişi
Faaliyet sorumlusu
 • Murat DÜRÜST
 • Puanı 562
  Katıldığı etkinlik 28
  Yürüyüş mesafesi 528 km
  Düzenlediği etkinlik 15
 • İletişime geç
MURAT DÜRÜST SORUMLULUĞUNDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ..

AKTOPRAK KERAMET DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 

Bursa'da gezilmesi gereken doğa güzelliklerinden biri olan Keramet Kaplıcası, Orhangazi ilçesine yaklaşık 18 kilometre uzaklıktaki Keramet Köyü'nde yer almaktadır. Keramet Ilıcası olarak da bilinen bu bölge, İznik Karayolu'na oldukça yakındır. Doğal bir sit alanı olma özelliğini taşımaktadır. Keramet Ilıcası, sağlık açısından son derece faydalı sulara sahiptir. Bölgenin turizm değerinin son zamanlarda artmasıyla birlikte, bölgeye gelen turist sayısında da ciddi bir artış olmaktadır. Keramet Köyü'nde bulunan bu kaplıcanın sağlık açısından iyi geldiği noktalar, özellikle cilt ve deri hastalıklarıdır. Doğal bir havuz görünümünde olan bu kaplıca, yüzeyinden yükselen buharlarla dikkat çekmektedir. Kaplıca suyu ortalama 30 derece sıcaklığa sahip olduğu için, kış aylarında dahi yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen bir yerdir.Yaz kış hizmet veren Keramet Kaplıcası'nda piknik alanları da bulunuyor. Özellikle hafta sonlarında hem piknik yapmak hem de sıcak suda yorgunluk atmak için son derece ideal bir yer. Ortalama 1-2 metre derinliğe sahip kaplıcanın etrafında oturma alanları, park yeri, soyunma odası, piknik masaları ve tuvalet bulunuyor.
PARKUR BİLGİSİ
Yürüyüşümüze Aktoprak Köyünden başlıyoruz, 12 km orman içi, patika ve zeytin bahçelerinden geçerek Keramet Ilıcasında tamamlıyoruz. Hafif eğimli bir parkur, yürümesi kolay ve manzarası güzel bir parkur olacak. Yürüyüşün sonunda da yorgunluğumuzu kaplıca suyuna girerek atıyoruz. Zeytin yetiştiriciliği ile ünlü Keramet Köyünden de isteyenler zeytin alabilirler.
 
Kahvaltı :Feribotta, yanımızda getirdiklerimizle yapabiliriz. (Gidiş ve dönüşte feribot kullanacağız)
Öğle Yemeği : Atıştırdıklarınızı yanınızda alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.
Akşam Yemeği : Duruma göre birlikte değerlendiririz.
Faaliyet Sorumlusu : Murat DÜRÜST : 0533 366 86 67
 
GEREKLİ MALZEMELER VE UYARILAR
Yürüyüşe uygun bileği satan bot ve tozluk, Sırt çantası, su geçirmez yağmurluk, panço. 1.5-2 litre su, öğle kumanyası için yiyecek. Yedek kıyafet ve spor ayakkabı.
 
ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR

 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER GLEE TURİZM'E 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.