ÇİĞDEM - TURNALIK YAYLALARI - TURNALIK GÖLETİ ÇADIR KAMPI

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 24.8.2019 Cumartesi - 25.8.2019 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : ÇADIR KAMPI
 • Mesafe 16 KM
 • Katılımcı Sayısı 18 kişi / Kalan :0 kişi
Faaliyet sorumlusu
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 1069
  Katıldığı etkinlik 67
  Yürüyüş mesafesi 884 km
  Düzenlediği etkinlik 48
 • İletişime geç
EROL GEYGEL SORUMLULUĞUNDA ÇİĞDEM YAYLASI - TURNALIK GÖLETİ KAMPI

ELMACIK DAĞLARI
ÇİĞDEM - TURNALIK YAYLALARI - TURNALIK GÖLETİ ÇADIR KAMPI

24 - 25 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ - PAZAR


Bu cumartesi - pazar sizleri Türkiye'nin en güzel 10 yaylasından biri seçilen Çiğdem Yaylasına götürüyoruz.  1400 - 1600 m rakımlarında bulunan Elmacık Dağlarında bulunan ve sıcaktan bunalan bizleri serinletecek. 

"Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder." - Ne de güzel söylemiş Goethe. Aslında seyahat etmek bir tutku değil midir? Keşfetme, yeni yerler görme isteği. Hepimizde var olan fakat bir türlü hayata geçiremediğimiz o duygular. Bir doğa manzarası hayal edin; içinde yüksek dağları, uçsuz bucaksız ormanları, derin vadileri, şelaleleri, dereleri, gölleri, yaylaları ve yüzlerce renkli çiçeği barındırsın. İşte tutkularımızı perçinleyecek o küçük ilhamın kaynağı Çiğdem Yaylası ve Turnalık Göleti. Doğu Karadeniz yaylalarını aratmayan yaylalardan bir tanesi.

PROGRAM :

1. GÜN : Kamp alanımıza Turnalık Yaylası (Göl Kenarı ) yerleştikten sonra kahvaltımızı yapıyoruz. Doğa yürüyüşü yapmak isteyen arkadaşlarımızla , Ulu Köknar ağaçları arasında Turnalık Yaylasından Çiğdem Yaylasına gezimiz başlıyor yaklaşık 10 - 12 km. parkurumuz yapıp kamp alanımıza dönüyoruz. Ateşimizi yakıp akşam yemeğimizi yapıyoruz. Ve kamp ateşimiz etrafında güzel vakitler geçiriyoruz.

2. GÜN : Geç kahvaltı sonrası isteyen arkadaşlar göl kenarında keyif yapabilirler yada 10 km bir parkur ile çevre gezileri yapıyoruz. Saat 16:00 da çadırlarımızı toplayıp İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Yol üstünde akşam yemeği için bir tesiste durup Tahmini İstanbul'a varışımız 21:00 olacaktır.

ÇİĞDEM YAYLASI : Sakarya il sınırları içinde, Hendek'e yakın Elmacık Dağları'nda bulunan 1.400 rakımlı Çiğdem Yaylası, adından da anlaşılacağı gibi ilkbahar ve sonbaharda çiğdemlerle kaplıdır. Hendek'ten sonra Kurtuluş Köyü'ne kıvrıla kıvrıla bir yol ile varırsınız. Köyden sonra büyük, çok büyük gürgen ağaçlarının altından geçerek Çiğdem Yaylası'na ulaşırsınız. Yayla yolunda birçok yerde orman gülüne (komar) rastlarsınız.


İlkbahar çiğdemi açtığı zaman geçtiğiniz Kurtuluş Köyü'nden göç başlar. Bu köy Elmacık Dağları'nın kuzey yamaçlarındadır. Ortalama 700 rakım yüksekliktedir. Yaylaya adını veren çiğdemi yöre halkı, ilkbaharda açtığında 'VARGEL', sonbaharda açtığında ise 'ÇEKGİT' diye isimlendirir. Çiğdemler burada takvim niyetine kullanılır. Vargel açar, mevsim değişmiştir, köye hareket gelir, yolara düşülür, varmak gitmek gerekir. Yaz geçer, çekgit açar, soğuklar kapıdadır, aşağıya inmek, çekip gitmek lazımdır, köye dönülür.

TURNALI YAYLASI :  Sakarya'nın Akyazı Dokurcun sınırları içinde yer alan Turnalı Yaylası, muhteşem doğal güzelliklere sahiptir. Çiğdem Yaylası ile birleşir, Çiğdem yaylasına uzaklığı 1,5 Km'dir. Harika bir manzaraya sahiptir. İçinde küçük göl bulunan Turnalı yaylası Sakarya bölgesindeki ufak fakat en güzel yayladır.


KAMP YERİMİZ - TURNALIK GÖLETİ


KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.

PAYLAŞIMA DAHİL HİZMETLER
1 Gece çadır konaklama
Sigorta , yol ve rehberlik
Tahmini maliyet 160 TL ( Rehber hariç 20 kişi üzerinde) 

                           180 TL ( Rehber hariç 20 kişi ve altında) 
Bu etkinliği Tursab A acenta gurubu, 8273A sicil numaralı GLEE Turizm ile organize etmekteyiz

Paylaşım Esasına göre ücretlendirme yapılmaktadır.

PAYLAŞIM ESASI : YOL + SİGORTA + ACENTA GİDERİ + REHBERLİK ÜCRETİ

FAALİYET SORUMLUSU
Erol GEYGEL : 0545 658 4873  
ARAÇ DURAKLARI
06:30 Yenibosna Koçtaş
06:35 İncirli Metrobüs
06:40 Cevizlibağ
06:50 Mecidiyeköy Y.K.Bank
07.10 Kadıköy EVLENDİRME
07:15 E-5 Göztepe
07.20 E-5 Kozyatağı
07:25 E-5 Kadir Has


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER GLEE TURİZM'E 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

SOSYAL MEDYAMIZ