Göynük-Çubuk Gölü Yürüyüşü ve Mangal

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 7.03.2020 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 8 KM
 • Katılımcı Sayısı 32 kişi / Kalan :2 kişi
Faaliyet sorumlusu
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 892
  Katıldığı etkinlik 69
  Yürüyüş mesafesi 761 km
  Düzenlediği etkinlik 51
 • İletişime geç
Sait Yiğit ve Bahar Yiğit Sorumluluğunda
GÖYNÜK - ÇUBUK GÖLÜ YÜRÜYÜŞÜ VE MANGAL
(8 km Kolay Kar Yürüyüşü )
7 MART  2020 - Cumartesi


FAALİYET SORUMLUSU : Sait YİĞİT
ZORLUK DERECESİ : 6 üzerinden 2 
FAALİYET SÜRESİ : 8 KM KOLAY 
ETKİNLİK MALİYETİ : 120 TL tahmini 


Sabah 06.30 da başlayarak  alacağımız katılımcılar ile yola koyuluyoruz  İlk durağumız kahvaltı molasının ardından Göynüke uğrayarak mangallık sucuklarımızı alıyoruz 

 Göynük bölgesindeki göller üçlemesinin, hem romantik hemde bir o kadar hayran bırakan Çubuk Gölü bu haftasonu doğa yürürüş parkurumuzun rotasına konu olacak... Yanı başındaki yel değirmenleri ile daha çok tanınan ve ünlenmiş olan Çubuk Gölü, Kayabaşı tepesi'nden inen heyelanın genişleyen vadiyi tıkaması ile oluşan 1150 mt. irtifalarda bulunan bir göldür. 15 hektarlık bir büyüklüğe sahip olan gölün çevresinde yürüyüş yolları mevcut olmakla birlikte etrafı çam ormanları ile çevrilidir... 
 
Yürüyüşümüz Çubuk gölü kenarında başlayıp alacağımız irtifa ile göle tepeden bakıp tekrar göl kenarında sona erecektir.  

Dileyen misafirlerimiz yürüyüşe katılmayabilirler ve çevresi yaklaşık 3 km kadar olan göl etrafında yürüyüş yapabilirler, doğal peyzaj haline gelen yel değirmenlerinde, göl üzerindeki iskelelerde, çam ormanlarının girişlerinde rahatça zaman geçirebilirler, amatör veya profesyonel fotoğraf çekimi çalışmaları yapabilirler ve diledikleri zamanda, gölün hemen yanında bulunan KÖY EVİNDE ateş başında patates haşlaması ve mangal yapabilirler ayrıca sıcacık çaylarını yudumlayabilirler... 

Yürüyüş sonrası Mangal keyfi bizi bekliyor. 
Kahvaltı:
Yolda uygun bir yerde  kısa bir kahvaltı molası vereceğiz. 
verilecektir...

Malzemeler :
KAR YÜRÜYÜŞÜ özelinde, su geçirmez bot ve tozluklar, su geçirmez ceket, mont, polar ceket, termal tshirt, birden fazla ince ve kalın eldivenler, bere, güneş gözlüğü, dudak, güneş kremi ve yedekleriniz. (Yedek malzemeyi mutlaka öneriyoruz. Gün içinde farkında olmadan ıslanabilrsiniz ve kuru giysilere ihtiyacınız olacak. Onları araçta bırakabilirsiniz.)
Sırt çantası, ayak bileğini saran su geçirmez bot, tozluk, su geçirmez ceket, hafif, kolay kuruyan, rahat ve çok dar olmayan termal giysiler, soğuktan koruyacak polar ceket, eldiven, bere.
Sırt çantanızda; Yedekleriniz, yağmurluk veya panço, kafa feneri, düdük, şapka, fular yanınızda olması gerekenlerden. Varsa kullandığınız ilaçlar ve en az 1 litre su bulunmalı. 
Yedekleriniz; yağmur veya karda ıslanma riskine karşı tüm giysilerinizi yedek bir çantada getirebilir, bunları yürüyüş süresince araçta bırakabilir ve yürüyüş sonrasında da üzerinize kuru giysilerinizi giyebilirsiniz.
 
Faaliyet Sorumlusu : Sait YİĞİT 0532 335 49 84

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR

ARAÇ DURAKLARI 
06:30 Yenibosna
06:35 İncirli Doğtaş 
06:40 Cevizlibağ
06:45 Mecidiyeköy YapıKredi
07:00 Kadıköy 
07:05 E-5 Göztepe
07:10 E-5 Kozyatağı Carrefour
07:15 E-5 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe
07:35 E-5 Kartal
Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz... BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER GLEE TURİZM'E 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.