KÖY EVİ KONAKLAMALI BAĞ BOZUMU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 26.09.2020 Cumartesi - 27.09.2020 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 8 KM
 • Katılımcı Sayısı 16 kişi / Kalan :9 kişi
Faaliyet sorumlusu
 • Sercan Karakaş
 • Puanı 265
  Katıldığı etkinlik 26
  Yürüyüş mesafesi 278 km
  Düzenlediği etkinlik 16
 • İletişime geç
SERCAN KARAKAŞ SORUMLULUĞUNDA
KÖY EVİ KONAKLAMALI BAĞ BOZUMU 
26 - 27 EYLÜL 2020


Ülkemizde sayılı eko turizm yapılan köylerimizden olan Kurşunlu, Balkan göçmenlerinden oluşmuş olup Bilecik'in en temiz köyü seçilmiş. Beyaz badanalı evleri, çiçek bahçeleri, yamaca kurulmuş yapısıyla gerçek bir köy manzarasına sahip. Kurşunlu köyünde hemen hemen her evde bir bahçe bulunmaktadır. Anadolu'daki yaygın kullanımın aksine bu bahçelerde meyve - sebze değil, çiçek yetistirilmektedir. Bu durum bölge halkının Bulgaristan'dan göçerken beraberinde getirdikleri bir yaşam kültürünün yansımasını ifade etmektedir. Bu köy evleri eko turizm kapsamında değerlendirilmektedir. Köy evleri, turistlerin bahçelerinde kendi elleriyle çiçek bakımı yapabildikleri ve çeşitli çiçekleri yetiştirdikleri birer konaklama noktasına dönüştürülmüştür. Botanik çeşitlilikten dolayı turistler, endemik bazı çiçek türlerinin çiçek açma zamanlarında bu bölgeye gelmektedir. Bu arada yemeklerin ve kahvaltıların bir çok çeşitinin bu köyde üretildiğini söylemeliyim . Hatta 400 yıllık bir maya ile yapılan köy ekmeğini yiyeceğinizi de belirtmeliyim. 
Bizim konaklayacağım 8 ev var . Genelinde 3 oda ve en az 1 wc ve bir banyo var. Bazı banyolarda odunlu termosifon, bazılarında elektrikli termosifon var. Temiz çarşaf ve yastıklar ile tertemiz bir hava  geceleyin size eşlik edecek diğer kıymetlilerimiz.

Grup eğlenceleri büyük ortak mekanda yapılacaktır. Ve elbette katılım isteğe bağlı olacaktır.

Bütün bunların ışığında program şu şekilde tasarlanmıştır.
Aracımız 26 Eylül sabahı saat 6:30'da Yenibosna'dan kalkacak ve yoldaki Mecidiyeköy, Kadıköy, Bostancı vb duraklardan misafirlerimizi toplayarak yol üzerinde bir kahvaltı molasını müteakiben tahminen 12-13:00 gibi Kurşunlu köyünde olacaktır. Burada önce evlere yerleşecek sonra çevre gezileri yapılacaktır. Aracımızla yakınlarda bulunan bir başka köye geçip, üzüm bağlarının arasında dolaşacağız, bol bol üzüm yiyip fotoğraf çektikten sonra ufak tefek yöresel ürünler ile akşamı bulacağız. Akşam yemeğini herkes kendi evlerinde aldıktan sonra ortak bir mekanda buluşup keman ve darbuka ile bir Balkan Kınası canlandırmasıyla günü bitirmeyi planlıyoruz. Tüm kostümler köydeki arkadaşlar tarafından  temin edilecektir. Son gün yani 27 Eylül sabahı kahvaltıdan sonra, Kurşunlu'ya yakın çok güzel bir yer olan, Sakarya'nın Uluslararası Cittaslow(Sakin Şehirler) Birliği'ne üye kasabası Taraklı'ya geçecek, burayı da gezdikten sonra İstanbul'a dönüşe geçeceğiz. 


Etkinlik Sorumlusu: Sercan Karakaş 506 972 56 14
Etkinlik Katılım Bedeli: 390 TL
Ücrete Dahil Olanlar:
Ulaşım, Köy Evlerinde Konaklama, Köy Kahvaltısı, Yöresel Akşam Yemeği, Gün İçinde Verilecek Yöresel İkramlar, Çevre Gezileri, Rehberlik ve Acenta Giderleri
Ücrete Dahil olmayanlar:
İlk Gün Alınan Öğle Yemeği, Kişisel Harcamalar, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti 
ETKİNLİĞE YAZILIP, SON İPTAL TARİHİNDEN SONRA ETKİNLİĞE GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU ARKADAŞLARA AYNI ZAMANDA KAPORA İADESİ DE YAPILMAZ. 

SON İPTAL TARİHİ: 21 Eylül 2020

ARAÇ DURAKLARI
6.25 Yenibosna
6.30 İncirli Dilek Pastanesi Önü 
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.05 Kadıköy BP Benzinlik 
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı
       E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
      Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz..  BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.