SAMANLI DAĞLARI -2 (FULACIK - ÇAMDİBİ GÖLETİ - VALİDE KÖPRÜ)

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 22.3.2020 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 18 KM
 • Katılımcı Sayısı 16 kişi / Kalan :4 kişi
Faaliyet sorumlusu
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 1069
  Katıldığı etkinlik 67
  Yürüyüş mesafesi 884 km
  Düzenlediği etkinlik 48
 • İletişime geç
WİKİLOC GPS EĞİTİMİ VERİLECEKTİR.
SAMANLI DAĞLARI - 2
FULACIK - ÇAMDİBİ GÖLETİ - VALİDE KÖPRÜ


İÇERİK : Orman Yürüyüşü
FAALİYET SORUMLUSU : Erol GEYGEL
ZORLUK DERECESİ : 6 üzerinden 3
TARİH : 22 MART 2019 PAZAR
KONUM : KARAMÜRSEL - KOCAELİ
MALİYET : 110 TL 
FAALİYET SÜRESİ : 18 - 20 KM ORTA ZOR 

WİKİLOC GPS EĞİTİMİ İÇİN HERKES WİKİLOC UYGULAMASINI PLAY STORE DAN İNDİRİP TELEFONUNDA AÇACAKTIR.PARKUR BİLGİSİ : Soğuk havanın hala etkisini göstermeye devam ettiği bu ayda çok hoş bir parkuru yürüyeceğiz. İzmit Karamürsel ilçesinde Fulacık bölgesinde yürüyeceğiz. Parkur,  Fulacık köyünde 600 m rakımda başlayacak , 200 m rakımlı Çamdibi Göletine kadar inecek göleti dolanıp Valide Köprü köyü yakınlarında sona erecek. Parkur, stabilize, toprak yollar, orman içi ve sırt geçişlerinden oluşmaktadır. Yaklaşık 18 km ve iniş ağırlıklı bir parkur. İzmit Körfezini ve Osmangazi Köprüsünü yukarıdan seyrederek devam ediyor.


SAMANLI DAĞLARI : Samanlı Dağları her ne kadar kaynaklarda Armutlu Yarımadası ile Sakarya Nehri'nin yardığı Geyve Boğazı arasında yükseliyor görünse de coğrafi olarak daha da doğuya doğru, Sakarya-Bolu il sınırına kadar uzanıyor; Bursa, Yalova, Kocaeli, Bilecik ve Sakarya il sınırları içinde yayılım gösteriyor. Samanlı Dağları ormanları, kuzeyde Sapanca, güneyinde İznik gibi iki önemli gölü, yaylaları, yaz aylarında bile şırıl şırıl akmayı sürdüren sayısız deresi ve su kaynaklarıyla Marmara Bölgesi'nin yağmur ormanları adeta.
Bitki ve hayvan topluluğu açısından da inanılmaz bir zenginliğe sahip. Kartepe 1606 metreyle en yüksek zirvelerinden biri. Kayın, gürgen, kestane, ıhlamur, akçaağaç ve meşe bu dağlardaki yaygın ağaç türleri. Ayı, kurt, tilki, çakal ise ormanlarındaki vahşi hayvanlar arasında başı çekenler. Arıcılar, ısrarla ormanda sırtlan gördüklerini de söylüyorlar.
Samanlı Dağları'ndan uzanan bulutlar ve Marmara sahilleri günbatımında görsel bir şölen sunuyor. Kuzeye bakan yamaçlar Karadeniz iklimi özellikleri gösterirken, Gemlik Körfezi yönü Akdeniz'e daha yakın bir iklime sahip. Değişken iklim koşullarına bağlı olarak bitki örtüsü de farklılaşıyor; Gemlik yönünde kızılçam, fıstıkçamı, meşe ve zeytinlikler hâkim türler haline geliyor.
MALZEMELER :
Su geçirmez bot ve tozluklar, su geçirmez ceket, mont, polar ceket, termal tshirt, birden fazla ince ve kalın eldivenler, bere, güneş gözlüğü, dudak, güneş kremi ve yedekleriniz. (Yedek malzemeyi mutlaka öneriyoruz. Gün içinde farkında olmadan ıslanabilrsiniz ve kuru giysilere ihtiyacınız olacak. Onları araçta bırakabilirsiniz.)
ETKİNLİK MALİYETİ : 110 TL (Yol - Acenta Gideri - Rehberlik )
Kahvaltı: Uygun bir köy kahvesinde yanımızda getirdiklerimizi yiyebiliriz.
Öğlen: Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş tercih edilmeli. Sıcak su, çay önerdiğimiz içeceklerdir...
Akşam: Akşam yemeği için dönüşte birlikte karar verilecektir...
Faaliyet Sorumlusu : Erol GEYGEL : 0545 658 48 73

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR
ARAÇ DURAKLARI 
07:00 Yenibosna
07:05 İncirli ALFEMO
07:10 Cevizlibağ
07:15 Mecidiyeköy YapıKredi
07:30 Kadıköy 
07:35 E-5 Göztepe
07:40 E-5 Kozyatağı Carrefour
07:45 E-5 Bostancı
07:50 E-5 Maltepe
07:55 E-5 Kartal
Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz...

 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER GLEE TURİZM'E 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

SOSYAL MEDYAMIZ