SİNOP ERFELEK ŞELALELERİ - ŞAHİNKAYA KANYONU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 28.08.2020 Cuma - 30.08.2020 Pazar
 • Etkinlik süresi 3 Gün
 • Etkinlik Türü : OTEL KONAKLAMALI
 • Mesafe 10 KM
 • Katılımcı Sayısı 26 kişi / Kalan :11 kişi
Faaliyet sorumlusu
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 832
  Katıldığı etkinlik 67
  Yürüyüş mesafesi 754 km
  Düzenlediği etkinlik 51
 • İletişime geç
Sait Yiğit - Bahar Yiğit Sorumluluğunda
SİNOP ERFELEK ŞELALELERİ - ŞAJHİNKAYA KANYONU
28-29-30 Ağustos  2020

PROGRAM: 27 Ağustos Perşembe 22.30 Yenibosna Hareket 
1. GÜN (28 Ağustos  Cuma) 
* Şahinkaya Kanyonu gezisi
* Tekne ile kanyon turu (extra) 
* Akşam Sinop'a gidiş ve otele yerleşme 
2. GÜN (29 Ağustos  Cumartesi ) 
* Sabah otelfe kahvaltı
* Sinop Kalesi
* Tarihi Sinop Cezaevi 
* Hamsilos Koyu 
* İnce Burun 
3. GÜN (30 Ağustos  Pazar )
* Sabah Otelde kahvaltı
* Erfelek Tatlıca şelaleri ve dönüş


ŞAHİNKAYA KANYONU:  Vezirköprü ilçesinde bulunan Şahinkaya Kanyonu, Kızılırmak üzerinde bulunan ve 1.5 kilometre uzunluğunda Türkiye'nin ikinci büyük su kanyonu olması özelliğini taşıyor. Şahinkaya Kanyonu şu an yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı. İstanbul Boğazı'nın derinliğinin 2-3 katı bir derinliğe sahip. Altınkaya Baraj gölü oldukça geniş bir alanı kaplamakta. Göz alabildiğine uzanan suyun diğer yarısının kanyonun ardında kaldığını düşündüğünüzde alanın boyutlarını daha iyi anlıyorsunuz.


SİNOP KALESİ : MÖ 7. yüzyılda Sinop topraklarını, eski Sinop yerleşim alanlarını ve çevresini korumak için inşa edilmiş bir kaledir Sinop Kalesi. Grek, Pontus, Roma, Bizans, Selçuk ve Osmanlılar gibi Sinop'u egemenliği altına alan birçok hükümdarlığa hizmet etmiştir.


HAMSİLOS KOYU :Karadeniz'in Gökovası Hamsilos Koyu, Türkiye'nin en kuzeyinde yer alan bir doğa harikası olan Hamsilos Koyu Türkiye'nin tek Fiyordu olarak bilinmekle birlikte buzul aşındırması sonucu oluşmuştur.


TARİHİ SİNOP CEZAEVİ : Bir dönem "Anadolu'nun Alkatrazı" olarak anılan tarihi Sinop Cezaevi, turizmde son yıllarda ön plana çıkan bir kavram olan "dark turizmi"nin (hüzün turizmi) Karadeniz durağındaki nokta olarak gösteriliyor. 1999 yılında kapatılarak müze olarak kullanılmaya başlayan tarihi yapı, Türkiye'de dark turizminin (daha önce felaketlerin ya da ürkütücü olayların yaşandığı yerlere yapılan seyahatler) önemli noktalarından biri olarak dikkati çekiyor.


İNCEBURUN DENİZ FENERİ : İnceburun Deniz Feneri'nin bulunduğu alan yani Türkiye'nin en kuzey ucu, katılaşmış lavlardan oluşan bir toprak parçası. Zaten bastığınız zemine bakar bakmaz bir farklı geliyor gözünüze. 100 milyon yıl öncesine ait olan lav ve volkanik tüflerin birbirine karışıp katılaşması sonucu günümüzde üstünde yürüyebildiğimiz denize sıfır konumdaki zemin ortaya çıkmış.
19.yüzyılın ortalarında buraya bir deniz feneri yapma fikri ortaya çıkmış. 1863 yılına gelindiğinde de denizden 38 metre yükseklikte İnceburun Deniz Feneri inşa edilmiş. Yani burası tam 156 yaşında. Türkiye'nin en eski deniz fenerlerinden biri.


SİNOP ERFELEK ŞELALELERİ :Sinop'un Erfelek ilçesinde iki ormanın birleştiği derin vadi içerisindeki Tatlıca Şelaleleri, Erfelek Şelaleleri veya Tatlıca takım şelaleleri, Sinop'un Erfelek ilçesine bağlı Tatlıca köyü yakınlarındaki sıra şelalelerdir.  Tatlıca irili ufaklı 28 ayrı şelale barındırmaktadır. Erfelek'e yaklaşık 10, Sinop'a ise 45 km uzaklıktadır.

Tahmini Maaliyet : 

2 KİŞİLİK ODALARDA 
Rehber Hariç   22 ve Üzeri  Katılımda Kişi Başı : 640 TL

Tek Kişi Oda da Konaklama farkı 120 TL (Oda sayısı sınırlıdır. Kayıt olduğunuzda bilgi veriniz) 

Ücrete Dahil Olanlar:
Ulaşım, 2 gece Otel Konaklama, iki Sabah Kahvaltısı, Sigorta Giderleri, Tüm Transferler, Rehberlik ve Acenta Ücreti ( Tekne gezisi Ekstradır)
NOT: 1*Katılımcı sayısına göre ücret değişiklik gösterebilir.. 

2*Pandemi Kurallarına göre %50 Kapasite ile gidilirse fiyat farkı olacaktır. 

ARAÇ DURAKLARI:
22.30 : Yenibosna
22.35 İncirli Doğtaş
22.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
23.10 E-5 Göztepe
23.15 E-5 Kartal
         
 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız takdirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.