Sufi Yolu Yürüyüşü (Kurtköy-Güneyköy)

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 23.03.2019 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 16 KM
 • Katılımcı Sayısı 20 kişi / Kalan :2 kişi
Faaliyet sorumlusu
 • Sercan Karakaş
 • Puanı 238
  Katıldığı etkinlik 24
  Yürüyüş mesafesi 261 km
  Düzenlediği etkinlik 14
 • İletişime geç
SERCAN KARAKAŞ SORUMLULUĞUNDA

Sufi Yolu Yürüyüşü
23 Mart Cumartesi 


PARKUR BİLGİSİ:

Türkiye' nin tarihte yetiştirdiği farklı yüzyıllarda yaşamış sûfî, şâir, âlim ve ait mekanları yeniden canlandırmak, kültür ve inanç turizmi açısından farkındalık oluşturmak ve geçmişte sahip olduğumuz manevî değerlerimizi ve kültürel hazine zenginliğimizi gün yüzüne çıkarmak amacıyla tasarlanan Sufi Yolu İstanbul'dan başlayarak Konya'ya kadar Doğa yürüyüşcülerine, bisiklet ve kültür severlere unutamayacakları bir macera sunmaktadır. Osmanlı döneminde Hac yolunun bir parçası olan bu güzergah uluslararası teamüllere uygun olarak Grande Randonne tarzı işaretlenerek, yürüyüş ayrıntılarını içeren Türkçe ve İngilizce rehber kitap hazırlanmış, GPS verileri ve ayrıntılı haritası oluşturulmuştur. Yürüyüş Yolu'nun toplam uzunluğu yaklaşık 801 km'dir. Sufi Yolu Yürüyüş Yolu projesi, bölgeye 2014 yılından itibaren yapılan yürüyüş etkinlikleri sonucunda uluslararası bir ekip tarafından oluşturulmuştur. Yalova İli Kurtköy Köyünden Sufi Yolu yürüyüşümüze başlayacağız. Orman içi patikalardan Beşpınarlar bölgesine kadar yürüyüş yapacağız


Not: Parkurumuzda yer yer kar olma olasılığı vardır.

ÖĞLEN YEMEĞI: Ortak karar veririz. Grup ortak kararı olursa Beşpınarlar zirvede sucuk ekmek yapabiliriz.

AKŞAM YEMEĞİ: Dağıstan Köyü olan Güneyköy' de yöreye özgü Hınkal mantı yemek isteyen grup üyelerimizin isim yazdırmaları halinde önceden haber verilecek ve mantı yiyebilecekler.

YÜRÜYÜŞ İÇİN GEREKENLER: Yürüyüşe uygun ayakkabı ve giyecek seçiniz. Kişi başı en az 1,5 litre su Enerji içeceği, meyve suyu ve yiyecek Yürüyüşlerimiz doğayla baş başa güzel bir gün geçirmek isteyen tüm doğa severlere açıktır. Yürüyüşlerimiz sırasında etkinliğe katılan arkadaşlarımızı rahatsız edenler şikayet olması halinde daha sonraki etkinliklere alınmayacaktır. Ani sağlık sorunları yaratan hastalıklara sahip olanların yürüyüşlerimize katılmamaları önemle rica olunur. Yürüyüş esnasında rahatsızlananlar rehberimize veya faaliyet sorumlusuna mutlaka bildirmeleri gerekmektedir. Etkinliklerimize katılacak olan doğa severlerin yürüyüş esnasında doğanın güzelliklerine dikkatli görmeleri ve her yürüyüşten zevk almalarını bekleriz. Yürüyüşlerimize başlamadan önce kısa bir tanışma ve yürüyüş parkuru hakkında rehber tarafından bilgilendirme yapılacaktır.. Yürüyüş için rahat giysiler seçilmelidir. İç giyim olarak fanila yerine termal içlik kullanılırsa terin bedene yapışıp hastalık yapması engellenebilir. Hava koşulları kent merkezine göre daha serin-soğuk, güneşin daha yakıcı olacağı düşünülerek yedek giysiler, güneş gözlüğü ve kremi, şapka alınmalıdır. Bilek burkulmalarına karşı yaz-kış ayağa boğazlı bir çift bot giyilmesi önerilir. Doğa yürüyüşlerinde şemsiye kullanılmaz, elde eşya, çanta taşınmaz. Sırt çantası kullanılmalıdır. Hareket saatinden 10 dk erken buluşma yerinde hazır bulunulması istenir. Yürümeye başlamadan önce derneğimizden bir öncü bir artçı belirleyerek katılımcılardan öncüyü geçmemeleri, artçının gerisinde kalmamaları istenecektir. Böylelikle yürünecek güzergah boyunca katılımcıların ortak bir tempoda yürüyüşleri sağlanacaktır. Çeşitli koşullar gözetilerek uygun yerlerde molalar verilecektir. Aksi belirtilmedikçe katılımcılar öğle yemek ve içeceklerini yanlarında getirirler. Etkinliklerimizde öğle molasında hava durumuna göre ateş yakılıp yakılmayacağı önceden etkinlik sayfamızda bildirilecektir. Yürüyüşlerimiz süresince doğaya hiçbir çöpümüzü bırakmıyoruz. Doğaya çöp atan katılımcıları diğer katılımcıların uyarması gerekir. Yürüyüş sırasında katılımcıların mola haricinde özellikle sigara içmemeleri istenir. Sigara bağımlıları, mola sırasında ateş ve çöp disiplini gözeterek sigara içebilir. Güzergahların zorluk derecesi duyurularımızda belirtilmektedir. Bu zorluk, yüzey koşulları için belirlenmiştir. Hava koşulları ayrıca zorluk yaratabilir. Doğa yürüyüşlerimizde Gerekli katılım sağlandığı sürece hava koşulları nedeniyle, doğa yürüyüşü iptal edilmez. Yeni katılacaklara ve doğa yürüyüşlerine bir kaç ay ara vermiş olanlara önerimiz, kolay parkurlardan yürüyüşlere başlamaları olacaktır. 

Etkinlik Maaliyeti: 85 TL

Güneyköy Hınkal Mantısı: 15 Tl

Faaliyet Sorumlusu: Sercan KARAKAŞ

Telefon: 0 506 972 56 14

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR. 

Araç Durakları:

7:00 Yenibosna

7:05 İncirli Alfemo

7.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank

7.30 Kadıköy işmont

7.35 E-5 Göztepe

7.40 E-5 Kozyatağı

7.45 E-5 Küçükyalı

7.55 E5 Kartal 

 Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz..


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER GLEE TURİZM'E 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.