SÜLÜKLÜGÖL KAR YÜRÜYÜŞÜ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 24.2.2019 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KAR YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 15 KM
 • Katılımcı Sayısı 26 kişi / Kalan :0 kişi
Faaliyet sorumlusu
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 1069
  Katıldığı etkinlik 67
  Yürüyüş mesafesi 884 km
  Düzenlediği etkinlik 48
 • İletişime geç
EROL GEYGEL SORUMLULUĞUNDA KAR YÜRÜYÜŞÜ

SÜLÜKLÜGÖL KAR YÜRÜYÜŞÜ


Etkinlik Türü    : Orta Zor Doğa Yürüyüşü (Trekking)

Tahmini Maliyet : 90 TL (Yol + Acenta Gideri)

Etkinlik Sorumlusu: Erol GEYGEL

        24 Şubat Pazar günü yine çok güzel ve keyifli olacağını düşündüğümüz bir etkinlik sizleri bekliyor.  Sülüklügöl'e gidiyoruz!

        Sülüklü göl tabiat parkı doğadaki tektonik hareketler sonucu meydana gelen heyelan sonucunda oluşmuş benzersiz bir ekosistemin tam ortasında yer alır. Uzmanların yaptığı incelemeye göre göl 1703 yılında heyelan seti şeklinde oluşmuştur. Tektonik hareketler sonucunda meydana geldiği tahmin edilen çukur alan, taban suyu ve Hongurdak deresi tarafından doldurulmuştur. En derin yeri 35 metre kadar olan bu çökme sonrası toprakta bulunan köknar, çam ve meşe ağaçlarının üst kısımları dikili şekilde su yüzeyinde kalmıştır. 300 yıldır hala çürümeden duran 183 adet dikili ağaç gövdesi özellikle yaz sonu suların azalmasıyla birlikte gölün içinde ilginç bir manzara oluşturmaktadırlar. Göl içindeki ağaçlar Sülüklü göl'le yaşıttır ve en az 300 yıldır su içinde çürümeden durmaktadırlar. Bu olay tabiatta nadir rastlanan durumlardan biri olduğu için ve farklı habitatlar içeren göl çevresinin korunmuş bir ekosisteme sahip olması nedeniyle Sülüklü göl 1987'de korunan alanlar statüsüne alınmıştır.

     Sülüklügöl, Batı Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Bolu ili Mudurnu ilçesi Tavşansuyu Köyü sınırları içinde yer almaktadır. Sülüklü göl tur ve gezi organizasyonlarının gözde mekanlarındandır. İstanbul'a 3 saat mesafede olması, bozulmamış doğası, göl etrafındaki muhteşem doğa manzaraları nedeniyle trekking ve doğa gezisi meraklıları tarafından özellikle ilk bahar ve yaz döneminin uğrak yerlerindedir.

        Sabah saat 6.30'dan itibaren buluşarak yola çıkıyoruz. Kahvaltı ve alışveriş molamızı Dokurcun Beldesinde vereceğiz. İsteyen kahvaltısını getirip çay alabilir, isteyen simit vb gibi şeyler alabilir. Kar durumuna göre,  Öğlen molamızı Sülüklügöl'de verdikten sonra dönüşe geçeceğiz.      
PARKUR BİLGİSİ :
Köseler Köyünden çıkıp yaklaşık 7 km sonra Sülüklügöl'e varıyoruz. Burada doğanın tadını çıkarmak isteyen arkadaşlarımızı bırakıyoruz. Gölü tepeden gören bölgeye çıkıyoruz. 4 km tırmanış ve inişten sonra tekrar göle varıyoruz.  Göl kıyısında bıraktığımız arkadaşlarımızı alarak Yaklaşık 7 km yürüyerek Köseler Köyüne varıyoruz. 
*** Hava durumuna göre parkurların zorluğu değişebileceği için Faaliyet sorumlusu  programda değişiklik yapabilir.

MALZEMELER:
Bileği saran bot, tozluk, Sırt çantanızda; yedek kıyafetleriniz, varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı. Yağmurluk el ya da kafa feneri ve düdük yanınızda olması gerekenlerden.
              * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   
              * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.         
                  
          ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR

Faaliyet Sorumlusu:  Erol Geygel 0 545 658 48 73


Araç Durakları 
6.30 Yenibosna 
6:35 İncirli Alfemo
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.05 Kadıköy İşmont
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı
       E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
       Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER GLEE TURİZM'E 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

SOSYAL MEDYAMIZ