SÜLÜKLÜGÖL KAR YÜRÜYÜŞÜ (Kolay ve Zor Parkur Seçenekli)

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 19.01.2020 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KAR YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 16 KM
 • Katılımcı Sayısı 32 kişi / Kalan :0 kişi
Faaliyet sorumlusu
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 1149
  Katıldığı etkinlik 76
  Yürüyüş mesafesi 994 km
  Düzenlediği etkinlik 55
 • İletişime geç
Sait YİĞİT - Erol GEYGEL Sorumluluğunda

SÜLÜKLÜGÖL KAR YÜRÜYÜŞÜ
19 Ocak 2020 Pazar
Etkinlik Türü    : Doğa Yürüyüşü (Trekking)
Tahmini Maliyet : 120 TL (Yol + Acenta Gideri - Rehberlik )
Etkinlik Sorumlusu: Sait YİĞİT  - Erol GEYGEL
KOLAY PARKUR :   12 KM (Sait YİĞİT Sor. )
ORTA ZOR PARKUR : 18 KM (Erol GEYGEL Sor.)
       

       19 Ocak Pazar günü yine çok güzel ve keyifli olacağını düşündüğümüz bir etkinlik sizleri bekliyor.  Sülüklügöl'e gidiyoruz! Kolay (12 KM ) ve Orta Zor (18 KM ) iki farklı parkur yapıyoruz.
        Sülüklü göl tabiat parkı doğadaki tektonik hareketler sonucu meydana gelen heyelan sonucunda oluşmuş benzersiz bir ekosistemin tam ortasında yer alır. Uzmanların yaptığı incelemeye göre göl 1703 yılında heyelan seti şeklinde oluşmuştur. Tektonik hareketler sonucunda meydana geldiği tahmin edilen çukur alan, taban suyu ve Hongurdak deresi tarafından doldurulmuştur. En derin yeri 35 metre kadar olan bu çökme sonrası toprakta bulunan köknar, çam ve meşe ağaçlarının üst kısımları dikili şekilde su yüzeyinde kalmıştır. 300 yıldır hala çürümeden duran 183 adet dikili ağaç gövdesi özellikle yaz sonu suların azalmasıyla birlikte gölün içinde ilginç bir manzara oluşturmaktadırlar. Göl içindeki ağaçlar Sülüklü göl'le yaşıttır ve en az 300 yıldır su içinde çürümeden durmaktadırlar. Bu olay tabiatta nadir rastlanan durumlardan biri olduğu için ve farklı habitatlar içeren göl çevresinin korunmuş bir ekosisteme sahip olması nedeniyle Sülüklü göl 1987'de korunan alanlar statüsüne alınmıştır.
     

Sülüklügöl, Batı Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Bolu ili Mudurnu ilçesi Tavşansuyu Köyü sınırları içinde yer almaktadır. Sülüklü göl tur ve gezi organizasyonlarının gözde mekanlarındandır. İstanbul'a 3 saat mesafede olması, bozulmamış doğası, göl etrafındaki muhteşem doğa manzaraları nedeniyle trekking ve doğa gezisi meraklıları tarafından özellikle ilk bahar ve yaz döneminin uğrak yerlerindedir.
        Sabah saat 6.30'dan itibaren buluşarak yola çıkıyoruz. Kahvaltı ve alışveriş molamızı Dokurcun Beldesinde vereceğiz. İsteyen kahvaltısını getirip çay alabilir, isteyen simit vb gibi şeyler alabilir. Kar durumuna göre,  Öğlen molamızı Sülüklügöl'de verdikten sonra dönüşe geçeceğiz.      


MALZEMELER:
Bileği saran bot, tozluk, Sırt çantanızda; yedek kıyafetleriniz, varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı. Yağmurluk el ya da kafa feneri ve düdük yanınızda olması gerekenlerden.
              * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   
              * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.         

FAALİYET SORUMLULARI
EROL GEYGEL 0545 658 4873
Sait YİĞİT 0532 335 4984
Etkinlik Ücreti : 120  TL
(YOL - REHBERLİK - ACENTA ÜCRETİ )

Araç Durakları 
6.30 Yenibosna 
6:35 İncirli Alfemo
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.05 Kadıköy İşmont
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı
       E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
       Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 
 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER GLEE TURİZM'E 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.