ZONGULDAK GÜMELİ 4115 YAŞINDAKİ PORSUK AĞACINI ZİYARET

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 9.05.2020 Cumartesi - 10.05.2020 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : ÇADIR KAMPI
 • Mesafe 16 KM
 • Katılımcı Sayısı 40 kişi / Kalan :5 kişi
Faaliyet sorumlusu
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 1149
  Katıldığı etkinlik 76
  Yürüyüş mesafesi 994 km
  Düzenlediği etkinlik 55
 • İletişime geç
DÜNYANIN EN YAŞLI 5. AĞACINI ZİYARET EDİYORUZ. YAYLA EVİNDE KONAKLAMA
ZONGULDAK GÜMELİ 4115 YAŞINDAKİ PORSUK AĞACINI ZİYARET ( YAYLA EVİ KONAKLAMA )


Bir ağaç düşünün, gölgesinde oturduğunuzda sizi tarihin ilk çağlarına kadar götürsün. Dili olsa, konuşsa bilirsiniz ki tarihi yeniden yazdırır. Fotoğraflarda gördüğünüz porsuk ağacı 4115 yaşında. Türkiye'nin en yaşlı ağacı ve dünyada bilinen en yaşlı 5 ağaçtan birisi. Porsuk ağaçlarının bir önemli özelliği ise eski çağlardan beri hayata yeniden tutunmanın simgesi olmaları. Ağacın yaşı çevresindeki yıllık halkalar sayılarak tespit edildi.

Cuma gecesi saat 23:00 da hareket ediyoruz. sabah saatlerinde Gümeliye ulaşıyoruz. Buradan kamp yapacağığımız Bölüklü Yaylasına gidip kampımızı kuruyoruz. Burada 5 - 6 km lik doğa yürüyüşleri bizi bekliyor. Akşam hazırlıklarının ardından hep birlikte yemeğimizi yiyip kamp ateşimiz etrafında eğlenceye dalıyoruz. Ertesi gün erkenden 8 km uzaklıktaki Anıt ağacımızı ziyaret ediyoruz. Saat 15:00 gibi kampımızı toplayıp erken saatlerde İstanbul da olmaya çalışacağız.


Kamp ve yürüyüş için önerilen malzemeler:
Yayla Evinde 2 oda 1 salonumuz bulunduğu için Mat, Uyku Tulumu kullanacağız.

Ocak, Baton, kafa Feneri, boğazlı rahat bir ayakkabı, rahat mevsim koşullarına göre pantolon, polar Ceket, yağmurluk, şapka, güneş gözlüğü, yedek ayakkabı, gölette ve şelalede serinlemek isteyenler için mayo,havlu vb.gibi malzemeler, kişisel eşyalarınız ve varsa düzenli kullandığınız ilaçlar.

Ayrıca Doğada ayak izimizden başka bir iz bırakmak istemediğimizden, herkesin kendine ait tabak, çatal, kaşık, bıçak, bardak (Plastik ya da kağıt olmayan)  gibi malzemeleri de yanlarında getirmeleri önemle rica olunur.

Faaliyetlerimiz ve duyurularımız ticari amaçlı olmayıp gönüllülük ve masraf paylaşımı esasına dayanır, etkinlikler bireysel faaliyetler kapsamında olup herkes kendi sorumluluğundadır. Grubumuzun en önemli özelliği, katılımcıların konfor ve hizmet arayışı içinde değil, her koşulda keyif almaya niyetli olmasıdır. Grup uyumuna maksimum düzeyde özen göstermek esastır.


KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.

PAYLAŞIMA DAHİL HİZMETLER
1 Gece çadır konaklama
Sigorta , yol ve rehberlik

Tahmini maliyet 280 TL ( 27 lik aracla)
                           320 TL ( 19 Luk araçla)
Paylaşım Esasına göre ücretlendirme yapılmaktadır.
PAYLAŞIM ESASI : YOL + SİGORTA + ACENTA GİDERİ + REHBERLİK ÜCRETİ

Faaliyet Sorumlusu Erol GEYGEL:  0 545 658 48 73

Araç Durakları
08 Mayıs 2020 - Cuma akşamı ilk durak Yenibosna hareket.
23:00 Yenibosna
23:05 İncirli ALFEMO
23:10 Cevizlibağ
23:15 Mecidiyeköy YapıKredi
23:30 Kadıköy İşmont
23:35 E-5 Göztepe
23:45 E-5 Kozyatağı Carrefour
23:50 E-5 Bostancı
23:55 E-5 Maltepe
24:00 E-5 Kartal BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER GLEE TURİZM'E 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.