15 TEMMUZ TATİLİNDE ASSOS " SOKAKAĞZI "

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 15.07.2021 Perşembe - 18.07.2021 Pazar
 • Etkinlik süresi 4 Gün
 • Etkinlik Türü : ÇADIR KAMPI
 • Mesafe 5 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 2798
  Katıldığı etkinlik 184
  Yürüyüş mesafesi 2809 km
  Düzenlediği etkinlik 146
 • İletişime geç
ÇADIR VE ODA KONAKLAMALI

Sokakağzı ,yeşil ile mavinin buluştuğu keşfedilmemiş bir cennet. Dalgasız, tertemiz, billur renginde sıcak suyu.El değmemiş bir doğa ,mis gibi Ege havası. Uzansanız tutabilecekmişsiniz hissini uyandıran Midilli Adası.  


Kalabalık ve stresten mümkün olduğunca uzak , sessizliğe doyabilir, huzurun dibine vurabilirsiniz. Akşamları duşunuzu alıp, dışarıya çıkıp yakamozu ve yıldızları izleyebilirsiniz. Koyda bulunan rakı-balık mekanlarında en lezzetli balıkları tadabilir ve karşınızdaki Midilli Adası manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. 


ASSOS SOKAKAĞZI : Çanakkale'de kalabalıktan uzak bir keyif rotası arayanların son dönemde sıkça tercih edilen Çanakale'nin Ayvacık ilçesine bağlı tertemiz, bakir ve şirin bir koy. 1950'li yıllarda yığma taş evlerden oluşmuştur. Sadece zeytin zamanı kullanılan bu evler zamanla yaz kış oturulmaya başlanmıştır. Balıkçılık ve zeytincilikle geçinen halkın son zamanlarda turizm de geçim kaynakları arasına girmiştir. Behramkale ve Assos Antik kentine 20 km mesafede. Hemen karşısında ise Midilli adası bulunmaktadır.


BEHRAMKALE ve ASSOS : Doğayla tarihin, dağla denizin iç içe geçtiği Assos; Midilli Adası'nı kucaklayan antik kenti ve bohemlerin tercih ettiği iskelesiyle, yüzyıllık taş evleriyle modası hiç geçmeyecek bir klasiktir. Ünlü Athena Tapınağı M.Ö. 6.yüzyılda burada inşa edilmiştir. Tapınak yeniden restore edilmiştir. Tepeden Edremit Körfezi'nin muhteşem manzarasını görebilirsiniz.


Çadırlarımızı KAPTAN BABA kamp alanında zeytin ağaçları arasında bize ayrılmış alanda kuracağız. Kamp süresi boyunca KAPTAN BABA'nın tuvalet, duş, şemsiye, şezlong ve plajını/iskelesini kullanacağız.(Şezlong - Şemsiye günlük 20 TL olup işletmeye ödenecektir)  Deniz suyu sıcaklığı 25°C civarındadır. 

 PROGRAM :  

 • 14 Temmuz 2021 Çarşamba Akşamı saat 23:55 de KARTAL KÖPRÜSÜ Kadıköy yönünden hareket
 • 15 Temmuz 2021 Perşembe Sabahı erken saatlerde kamp yerine varmayı planlıyoruz. Sabah kahvaltımızı yolda uygun bir yerde mola vererek veya varış saatimize göre kamp alanında yapacağız. Çadırları kurar kurmaz denizinin tadını çıkaracağız.
 • 16 Temmuz 2021 Cuma serbest zaman denizin tadını çıkarıyoruz. Akşam üstü Sivrice Koyu sahili gezisi ve gün batımı...
 • 17 Temmuz 2021 Cumartesi serbest zaman isteyen arkadaşlarla bakir koylara keşif yapabiliriz.
 • 18 Temmuz 2021 Pazar sabahı kahvaltı sonrası saat 12:00 da İstanbul'a dönüş yoluna geçiyoruz. Yolumuzun üzerinde Behramkale ve Assos Antik Kentine uğruyoruz. Yaklaşık 22:00 da İstanbul'da olmayı planlıyoruz.


KAMP ALANIMIZ : Assos Sokakaağzında KAPTAN BABA KAMPİNG.
* Kamp alanımız zeytinlikler arasındadır.
* Denize sıfır konumda bir kamp alanı.
* Denizi kumsal ve halk plajıdır.
* Şemsiye ve Şezlong 20 TL ( Kamp Saldayenizi getirmeyi unutmayınız.)
* Kamp alanında cafe ve restaurant mevcut. Yakında markette bulunmaktadır.


GEREKLİ MALZEMELER

 • Çadır - Mat - Uyku tulumu 
 • Kişisel bakım malzeme ve ilaçlarınız
 • Mayo - Şort - Havlu - Kamp sandalyesi
 • Güneş kremi - Güneş Gözlüğü - Deniz ayakkabısı
 • Islak havlu ,sabun ,diş fırçanız, peçete v.s.

 KATILIM BEDELİ :
* ÇADIR KONAKLAMALI : Kişi başı 550 TL 
* ODA KONAKLAMA : 

 2 kişilik oda Kişi başı : 1250 TL

( Oda konaklama kahvaltı + Şezlong + Şemsiye dahil )

* Otel ile Kamping arası 500 m mesafede. 

ÜCRETE DAHİL HUSUSLAR

* İstanbul'dan başlayıp yine İstanbul'da biten  ulaşım,

* Feribot geçiş ücreti

* 3 gece kamp alanı ücreti 

* Seyahat sigortası,

* Rehberlik  ve Acenta Giderleri

NOT : Özel araçla katılım :250 TL 

ETKİNLİK SORUMLULARI :
Erol GEYGEL : 0545 658 4873   
Meltem GEYGEL : 0505 931 0976

KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız takdirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.