15 TEMMUZ TATİLİNDE KUŞADASI ÇADIR KONAKLAMALI ETKİNLİK

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 15.07.2021 Perşembe - 18.07.2021 Pazar
 • Etkinlik süresi 4 Gün
 • Etkinlik Türü : ÇADIR KAMPI
 • Mesafe 20 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Murat DÜRÜST
 • Puanı 1365
  Katıldığı etkinlik 68
  Yürüyüş mesafesi 1385 km
  Düzenlediği etkinlik 51
 • İletişime geç
KUŞADASI - DİLEK YARIMADASI ÇADIR KAMPI

15 TEMMUZ TATİLİNDE KUŞADASI-DİLEK YARIMADASI

(15-16-17-18 TEMMUZ 2021  Çadır Konaklamalı )ETKİNLİK SÜRESİ        : 3 gece 4 gün
ETKİNLİK BÖLGESİ     : Kuşadası - Dilek Yarımadası Milli Parkı
KOORDİNATÖR    :         Murat DÜRÜST

ETKİNLİK ÜCRETİ       : Çadır Konaklama için 700 TL  

FİYATA DAHİL OLANLAR: Tüm transferler + 3 Gece Konaklama Ücreti + Milli Park Giriş ücreti + Körfez geçiş ücretleri + Seyahat Sigortası + Acente giderleri + Rehberlik

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Tüm yemekler + Kişisel Harcamalar +Tekne turu(120 TL sıcak içecekler ve öğle yemeği)

15 Temmuz tatilinde 4 günlük etkinliğimizde Kuşadası - Güzelçamlı'da kamp kuracağız. Dilek yarımadası Menderes Deltası Milli Parkı'nda 18 km kanyon rotasında doğa yürüyüşü yapacağız, milli park içinde bulunan Aydınlık koyunda denize gireceğiz, Zeus mağarasını ziyaret edeceğiz, tekne turu ile eşsiz koyları gezeceğiz. Akşamları kamp ateşi eğlencemiz olacak. Antik kentleri gezeceğiz.            

 PROGRAM :  14 Temmuz Çarşamba Akşam 23.00'da Yenibosna'dan başlayarak katılımcılarımızı alıyoruz

15 TEMMUZ 2021 PERŞEMBE
* Kamp Alanına varış 
* Kamp alanından gün boyu denize girebiliriz.
* Zeus mağarasına gideceğiz

*Kamp ateşi ve eğlence

16 TEMMUZ 2021 CUMA
*  Milli Park içinde bulunan botanik park-şelale-kanyonu takip eden doğa yürüyüşü
* İsteyenler milli park içindeki muhteşem Aydınlar koyu plajında gün boyu deniz keyfi
* Kamp alanına dönüş

17 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ
* Kamp Alanında kahvaltı 
* Eşsiz milli park koyları Tekne Turu
* Güzelçamlı Akşam Keyfi ve dönüş

18 TEMMUZ  2021 PAZAR
* Kamp Alanında kahvaltı 
* Kamp Alanının toplanması
* Serbest zaman
* İstanbul'a dönüş hazırlığı 

 DİLEK YARIMADASI MENDERES DELTASI MİLLİ PARKI

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı; dünyada bir örneği daha olmayan, bir yandan Akdeniz'den Kafkasya'ya kadar kıyılarda yayılım gösteren neredeyse tüm bitkilerin doğal olarak bir arada görüldüğü botanik bahçesi, yırtıcı kuşları ve vahşi hayvanlarıyla bir doğal kara alanı ve onu çevreleyen sualtı zenginlikleri, diğer yandan da yüzlerce kuş türünü barındıran, zengin balık çeşitleriyle bir delta ve bütün bunları çevreleyen tarihi ve kültürel zenginliklere sahip bir doğa harikasıdır.

Aydın ili sınırları içerisinde toplam 27.598 hektar bir alana sahip olan Milli Park Kuşadası, Söke ve Didim ilçe sınırlarında kalmaktadır.

Bu alanın 10.908 hektarı 1966 yılında Milli Park ilan edilen Dilek Yarımadası'na aittir. Yarımadanın güneyine bitişik Büyük Menderes Deltası 1994 yılında Milli Park'a dahil edilmiş olup; 16.690 hektar büyüklüğündedir. Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası ulusal açıdan önemli olduğu kadar uluslararası açıdan da önem taşımaktadır.

Milli Park, Akdeniz'den Karadeniz'e kadar tüm Anadolu'da varolan bitki türlerinin doğal olarak bir arada görüldüğü biricik doğa müzesi olma özelliğini taşımaktadır. Bu benzersiz çeşitlilik nedeniyle Dilek Yarımadası, Avrupa Konseyi tarafından Avrupa Biogenetik Rezervleri Şeması'nda 'Flora Biogenetik Rezerv Alanı' olarak kabul edilmiştir.

Yarımadanın hemen güneyinde bulunan Büyük Menderes Deltası'nın en önemli su kaynağı, 584 km. uzunluğundaki Büyük Menderes Nehri'dir. Delta, morfolojik gelişimin hızlı olduğu ağız kısmında, bu gelişim sürecinin ürünü olan birçok lagün ile tuzcul bataklıklar ve çamur düzlüklerini kapsayan taşkın özelliğinde sulak alandır. Bu alan içerdiği biyolojik çeşitlilikten, nesli tükenmek üzere olan canlılardan ve endemik türlerden dolayı uluslararası öneme sahiptir ve uluslararası Ramsar, Bern ve Rio Sözleşmeleri ile Barselona Konvansiyonu ile korunmaktadır. 

 YÜRÜYÜŞ PARKURU HAKKINDA :

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı doğa sporları için birçok uygun alana sahiptir. Ziyaretçi Tanıtım Merkezi etkinlikleri kapsamında Olukludere Kanyonu'ndadoğa yürüyüşü turları yapılmaktadır. Ziyaretçi Tanıtım Merkezi ile Olukludere Kanyonu girişi arasındaki parkur 18 kilometredir. Yaklaşık 4-5 saat süren parkurda katılımcılar eşsiz bitki örtüsünü, çeşitli hayvanları, dereleri, havuzları, şelaleyi ve muhteşem manzaraları görebilir, benzersiz bir deneyim yaşama fırsatı yakalayabilirler.  

TEKNE TURU

Güzelçamlı'dan hareket 10:00'da edecek teknemiz Kuşadası - Milli Park kıyılarında bulunan eşsiz koyları gezecek. Koylarda mola verip, denize gireceğiz. Sıcak içecekler ve öğle yemeği ikram edilecek. Gezecek, eğlenecek, yüzeceğiz. 17:00 gibi dönüş yapmış oluruz.

KAMP ALANI BİLGİSİ :

* Kamp Alanımız Güzelçamlı'da, Milli park girişine yakın ve deniz kenarındadır.
* Duş - wc - wifi - masaların bulunduğu güzel bir mekan.

 MALZEMELER

.           Çadır - Mat - Uyku Tulumu (Çadır Konaklama için)

.           20 - 30 litrelik sırt çantası

.           Deniz malzemeleri

.           Varsa küçük ilk yardım çantası -  ilaçlarınız.

  BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.