AKDENİZ'İN SAKİN GÜZELİ : KAŞ - KEKOVA

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 8.09.2022 Perşembe - 11.09.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi 4 Gün
 • Etkinlik Türü : ÇADIR KAMPI
 • Mesafe 5 KM
 • Katılımcı Sayısı 19 kişi / Kalan :2 kişi
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sercan KARAKAŞ
 • Puanı 462
  Katıldığı etkinlik 44
  Yürüyüş mesafesi 475 km
  Düzenlediği etkinlik 30
 • İletişime geç
SENCER SELMAN VE SERCAN KARAKAŞ SORUMLULUĞUNDA
AKDENİZ'İN SAKİN GÜZELİ 
KAŞ - KEKOVA DENİZ/ÇADIR KAMPI
8- 11 EYLÜL 2022 ( 3 Gece 4 Gün )


Aşılması zor dağlarının eteğinde kurulmuş Kaş, arnavut kaldırımlı sokakları, dört mevsim pırıl pırıl güneşi, kristal berraklığındaki deniziyle tam bir cennet.


  


Hayallerini kurduğumuz huzur veren bir kampa gidiyoruz
·         Sürekli temiz ve ışıl ışıl
·         Ağaçların arasında çok güzel dekore edilmiş.
·         Ağaç olmayan bölümlere gölgelikler yapılmış.
·         Sıcak su ve buzdolabı sıkıntısı yok.
·         Mangal yeri ayrı dumana boğulmak yok.
·         Her çadırın arkasında priz ve ara kablo var.
·         Güzel dekore edilmiş dinlenme alanları var.
·         Sürekli ücretsiz çay servisi. İsteyene ücretli kahvaltı.

·         Tüp ve ocak desteği
·         Büyük Çakıl Plajı 60 m mesafede.
·         Tuvaletinden banyosuna kadar tertemiz
·         Envai çeşit meyve ağaçları arasında bir vaha.
·         Her daim serin havası.
·         Kaş merkeze 811 m mesafede.
·         Ve en önemlisi İşletme sahibi Mehmet Bey ve Ailesi.


  
GÖRÜLECEK YERLER
·         Antiphellos Antik Tiyatrosu.
·         Kaş Uzun Çarşı
·         Aslanlı Lahit (Kral Mezarı )
·         Çukurbağ Yarımadası
·         Batık şehir Kekova
·         Simena (Kaleköy)  
·         Üçağız
·         Kekova ya da Kaş Tekne Turu
 

PROGRAM :  

 • 7 Eylül 2022 Çarşamba Akşamı saat 21:00 da hareket
 • 8 Eylül 2022 Perşembe Sabahı erken saatlerde kamp yerine varmayı planlıyoruz. Sabah kahvaltımızı yolda uygun bir yerde mola vererek veya varış saatimize göre kamp alanında yapacağız. Çadırları kurar kurmaz denizinin tadını çıkaracağız. Akşam üzeri gün batımı için Çukurbağ Yarımadasına geçiyoruz.
 • 9 Eylül 2022 Cuma isteyen arkadaşlarla Kekova'da Tekne Turuna gidiyoruz.
 • 10 Eylül 2022 Cumartesi serbest zaman isteyen arkadaşlarla Kaş'da bulunan bakir koylara keşif yapabilirsiniz.
 • 11 Eylül 2022 Pazar sabahı kahvaltı sonrası saat 10:00 da İstanbul'a dönüş yoluna geçiyoruz. Yaklaşık 22:00 da İstanbul'da olmayı planlıyoruz.

NOT : KAŞ SAKLIKENT/GİZLİKENT JEEP SAFARİ (EKSTRA):

Saklıkent jeep safari turu Kaş, Kalkan ve çevresini gezip göreceğiniz keyifli bir programdır. Saklıkent jeep safari turu ile 2 farklı kanyon (Saklıkent ve Gizlikent Kanyonları) ziyareti yapacağız. Kaş 'ın köylerinin arasından geçip, eski bir Rum köyünde gözleme çay ikramları yapacağız. Patara ve Kaputaş plajlarında yüzme molası vereceğiz. Saklıkent jeep safari turundan sonra tatil dönüşünde anlatacağınız unutulmaz anılarınız olacak. ( Etkinlik en az 10 katılımcı sayısına ulaşıldığında yapılacaktır.)


 GÖRÜLECEK YERLER :


1.      Antiphellos Antik Tiyatrosu : Kaş'ın en eski Anadolu medeniyetlerinden Likya Medeniyeti dönemindeki ismi. Antiphellos Antik Kenti kalıntıları, kaya ve anıt mezarları ve 4,000 kişilik tiyatrosu Kaş merkezden rahatlıkla yürüyerek ulaşılabilecek uzaklıkta. En üst oturma alanına çıktığınızda ise Kaş ve Meis Adası manzarasında güneşi batırmak ayrı bir keyif.


2.     Uzun Çarşı ve Kral Mezarı :  Kaş'ın ortasında geçen, eski cumbalı konaklarla bezeli Uzun Çarşı, Kaş sokakları içerisinde en güzeli. Begonvillerle sarmalanmış ahşap evlerin olduğu taş zeminli sokak, manzarasıyla, sağlı sollu mekânlarıyla, kedileriyle konuklarını mest ediyor. Uzun Çarşı'nın sonunda Çınar ağacının gölgesinde, kendilerine özgü mezar lahitlerinin en bilineni olan Aslanlı Lahit duruyor. Diğer adıyla Kral Lahdi, ruhun ölümsüzlüğüne inanan ve bu yüzden ölümden korkmayan Likyalılardan kalma. Üzerinde sekiz satırlık Likya dilinde yazılar olsa da henüz kimse okuyamamış.


3.     Batıkşehir ve Kekova : Batık Şehir, Kaleköy'ün tam karşısında kalan Kekova Adası'nın çevresinde, 2. yüzyılda yaşanan depremlerle yok olan Dolkisthe Antik Kenti'nden kalma kalıntılarla dolu alan. Tekne ve yatların demir attığı, meşhur tersane koyu da bu adanın ucunda kalıyor. Bizans Devri'ne ait bir kilisenin apsisi, denize inen merdicenler, dükkan ve evlerin planları görülebiliyor


4.     Simena-Kaleköy :  Likya dönemindeki antik adı Simena olan bu bölgenin büyük bölümü dalışa kapalı olduğundan, Kaleköy'den kanoya atlayıp hemen karşısındaki batık şehrin hazinelerini kano ile keşfetmek burada yapılacak açık ara en güzel şey. Sonrasında, köyün limanı etrafında, karada ve denizden irili ufaklı çıkan Likya döneminde ait mezar anıtlarını göreceksiniz. Üstelik işin güzel tarafı burada denize de girebiliyorsunuz. 


5.     Üçağız : Kekova ve Kaleköy'e, günübirlik tur teknelerinin veya Antalya-Kaş arası tur yapan teknelerin kalktığı bir yat limanının ve minik pansiyonların olduğu, salaş ama keyifli rakı-balık restoranlarını ve taze yanık dondurmanın en hasını bulabileceğiniz minik bir kasaba

GEREKLİ MALZEMELER

 • Çadır - Mat - Uyku tulumu 
 • Kişisel bakım malzeme ve ilaçlarınız
 • Mayo - Şort - Havlu - Yazlık kıyafetler
 • Güneş kremi - Güneş Gözlüğü - Deniz ayakkabısı
 • Sabun ,diş fırçanız, peçete v.s.

KATILIM BEDELİ : 2700 TL
NOT:  KATILIM ÜCRETİ MAZOT 28 TL İKEN HESAPLANMIŞTIR. OLUŞABİLECEK EKONOMİK ŞARTLARA(MAZOT, KONAKLAMA) GÖRE FİYAT GÜNCELLEMESİ YAPILABİLİR.  ETKİNLİĞE DAHİL OLAN ARKADAŞLARIN BELLİ ARALIKLARLA KATILIM ÜCRETİNİ KONTROL ETMESİ GEREKMEKTEDİR..
ÜCRETE DAHİL HUSUSLAR
* İstanbul'dan başlayıp yine İstanbul'da biten  ulaşım,
* 3 gece kamp alanı ücreti 
* Seyahat sigortası,
* Rehberlik  ve Acenta Giderleri

NOT : Tekne turu ücrete dahil değildir. 200 - 250 TL civarında olacağını tahmin ediyoruz.

ETKİNLİK SORUMLUSU : Sercan KARAKAŞ/Sencer SELMAN 

TEL : 0506 972 56 14   0535 767 61 67


KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız takdirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
 

Büyük Çakıl Plajı


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.