AMASRA - GİDEROS KOYU - CİDE - SAFRANBOLU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 21.08.2021 Cumartesi - 22.08.2021 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : OTEL KONAKLAMALI
 • Mesafe KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1744
  Katıldığı etkinlik 178
  Yürüyüş mesafesi 2204 km
  Düzenlediği etkinlik 153
 • İletişime geç
Sait Yiğit ve Bahar Yiğit Sorumluluğunda Otel Konaklamalı

AMASRA - GİDEROS KOYU - CİDE - SAFRANBOLU 

21-22 AĞUSTOS 2021

İÇERİK                           : Otel Koanaklamalı Kültür Turu
FAALİYET SÜRESİ        : 1 gece 2 gün (Haftasonu)
ETKİNLİK SORUMLUSU: Sait Yiğit
ETKİNLİK MALİYETİ     : 680 TL 

Tek kişilik oda farkı 180 TL

Maliyete Dahil Olanlar:  Yol + 1 Sabah kahvaltısı + 1 Akşam Yemeği + 2  Kişilik odalarda konaklama + Seyahat Sigortası + Acenta Giderleri

Maliyete Dahil Olmayanlar:  İlk gün Sabah kahvaltısı + Öğle Yemekleri + Kişisel Harcamalar + Müze ve ören yeri ücretleri

20 AĞUSTUS Cuma gece saat 23.00  hareket ediyoruz.

21 AĞUSTOS Cumartesi Sabah erken saatlerde Amasra'ya  varıyoruz. Kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz.

PROGRAM :

1. GÜN :  Amasra - Kemere Köprüsü - Boztepe - Gideros Koyu - Cide - Otele Yerleşme

2. GÜN : Sırçalı Kanyonu - Yörük Köyü - Safranbolu - İstanbul'a dönüş


AMASRA
Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı bağımsız adalarına sahip olan Amasra, 3000 yıllık tarihi , Boztepe olarak adlandırılan ada ile ana karayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsü ise tarihi ile büyüleyecek. Bir müze kent olan Amasra'nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra'nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısı ise size farklı duygular yaşatacak.
Sanatçı Barış Akarsu'nun memleketidir. Akarsu, Ocak 2007'de çıkardığı son kasetini Amasralılara ithaf etmiştir


GİDEROS KOYU
Batı Karadeniz'deki kartpostallık bir manzaraya sahip olan Gideros  Koyu gözlerinizi açtığınızda hem yeşili hem de maviyi görebilmenin huzurunu yaşamak isteyenler için bir cennet . Gideros Koyu, Karadeniz'in o bilindik hırçın dalgaları arasında kendine yer bulabilmiş sakin bir liman gibidir. Görünüşüyle Ege Bölgesi'ndeki koyları anımsatan, yeşil ile mavinin buluşma noktası olan Gideros Koyu, buraya gelenleri muhteşem manzarasıyla adeta büyülüyor.


CİDE
 Kastamonu iline bağlı, Karadeniz kıyısında doğal güzelliğiyle ve sıcak bir destinasyon. Kuzeyinde Karadeniz bulunan Cide'nin ovalık alanları oldukça sınırlı olup toprakları çok sayıda çay ve derelerle bölünmüş.  Kilometrelerce uzanan sahili, kıyıya dik dağların önündeki muhteşem güzellikteki koylar ve ormanlarıyla tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bölge, Homeros'un İlyada'sında yerini Kytoron ve Aigialos isimli iki antik kent ile kaydettirmiş. İpek Yolu güzergahı kapsamında seyyahlar ağırlayan Cide, bir dönem Rusya ile deniz ticareti gerçekleştiren tüccarların diyarı olmuş.


SAFRANBOLU
Safranbolu'da gezimize Tokatlı Kanyonu üzerinde inşa edilen Kristal Teras gezisi ile başlıyoruz. Yüksekliği 80 metre, genişliği 11 metre olan teras ve yanında bulunan İncekaya Su Kemeri'ni gördükten sonra Hıdırlık Tepesinden Safranbolu ve çevresini panoramik olarak izleyerek fotoğraf molası veriyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest zaman. (Ekstra) Kaymakamlar Evi, Cinci Han ve Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Güneş Saati'nin gezilmesinden sonra Tarihi Yemeniciler Arasta'sında alış veriş için serbest zaman ardından meşhur Safranbolu Lokumu tadımı sonrası Yörük köyüne geçiyoruz. Çamaşırhane ve Sipahioğlu Konağının gezilmesi ardından İstanbul'a hareket..


KONAKLAMA :  Yarım Pansiyon 1 sabah kahvaltısı + 1 Akşam Yemeği + 2 kişilik odalarda konaklama


Kaonaklama Yerimiz İksir Resort Town - Daday

Tesis Web Sitesi Linki 

https://www.iksirresorttown.com/

 Maliyet: 680 Tl

Maliyete Dahil Olanlar:

* 1 Gece 2  kişilik odalarda Konaklama 

* 1 Kahvaltı

* 1 Akşam Yemeği

* Ulaşım,  zorunlu seyahat sigortası ve alan kılavuzluğu.

Faaliyet Sorumluları  SAİT YİĞİT  0532 335 49 84  

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

Paylaşım Esasına göre ücretlendirme yapılmaktadır. 

PAYLAŞIM ESASI : YOL + SİGORTA + ACENTA GİDERİ + REHBERLİK ÜCRETİ23:00 Yenibosna

23:05 İncirli ALFEMO
23:10 Cevizlibağ
23:15 Mecidiyeköy YapıKredi
23:30 Kadıköy İşmont
23:35 E-5 Göztepe
23:45 E-5 Kozyatağı Carrefour
23:50 E-5 Bostancı
23:55 E-5 Maltepe
24:00 E-5 Kartal
 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.