ARTEMEA YOLU "TANRIÇA ARTEMİS'İN ÜLKESİNE YOLCULUK" - 2

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 23.04.2022 Cumartesi - 24.04.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : Bungalow ve Çadır Konaklamalı
 • Mesafe 25 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1744
  Katıldığı etkinlik 178
  Yürüyüş mesafesi 2204 km
  Düzenlediği etkinlik 153
 • İletişime geç
SAİT YİĞİT ve EROL GEYGEL SORUMLULUĞUNDA ÇADIR VE BUNGOLOW KONAKLAMALI ETKİNLİK
ARTEMEA YOLU "TANRIÇA ARTEMİS'İN ÜLKESİNE YOLCULUK" 
Çadır / Bungolow Konaklamalı ( 23 - 24 Nisan 2022 ) 


Cumartesi Sabah 06:30 da ilk durak Yenibosna'dan ilk yolcularımızı alarak yine Ülkemizin cennet köşelerinden birini keşfetmeye gidiyoruz. Balıkesir Gönen'de bulunan TANRIÇA ARTEMİS'İN ÜLKESİ yani  ARTEMEA YOLUNA 2 günlük doğa yürüyüşü yapmaya gidiyoruz. 


ARTEMEA YOLU - ARTEMEA TRAIL

"Balıkesir'in Gönen ilçesi sınırları içerisinde kalan bu yol,  Artemea, Gönen'in antik çağlarda ki ismi olup, "Tanrıça Artemis'in Ülkesi" anlamına gelmektedir.

Yolun toplam uzunluğu 250 km. olacaktır ve pek çok farklı zorluk derecesinde parkurlar içerecektir. Bu 250 km. boyunca, çok farklı coğrafyaları görmek mümkün olabilecektir. Kayın, meşe, çam, kestane ormanları, makilik ve kayalık bölgeler, kanyonlar, dereler, şelaleler gibi. Ayrıca kaplıcaları ile ünlü bu ilçemizin kaplıcalarında, yürüyüş yorgunluğunu da atmanız mümkün olacaktır. Yolun en temel özelliği ise, Türkiye'nin belki de en sulu yürüyüş yolu olacak olmasıdır.  " diyor Mete DİNÇ 

www.artemeayolu.org                   

                                                                          MALZEMELER (ÇADIR İÇİN )
. Çadır - Mat - Uyku Tulumu
. 20 - 30 litrelik sırt çantası
. Bileği saran yürüyüş botu.
. Varsa küçük ilk yardım çantası -  ilaçlarınız.


ÖNEMLİ NOTLAR : 
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. 
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 

KATILIM BEDELİ :

ÇADIR KONAKLAMALI : Kişi başı 650TL 

2 - 3 KİŞİLİK BUNGOLOW KONAKLAMA : Kişi başı 850 TL 

ÜCRETE DAHİL HUSUSLAR

* İstanbul'dan başlayıp yine İstanbul'da biten  ulaşım,

* 1 gece kamp alanı ücreti yada bungolow ücreti

* 1 sabah Kahvaltısı

* 1 akşam yemeği

* Seyahat sigortası,

* Rehberlik  ve Acenta Giderleri


ETKİNLİK SORUMLULARI

Erol GEYGEL  0545 658 48 73

Sait YİĞİT 0532 335 49 84


KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız takdirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

ARTEMA YOLUNUN OLUŞTURULMASINDA BÜYÜK KATKILARI OLAN METE DİNÇ BEYE DESTEKLERİNDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ

 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.