AYTEPE - PAPAZÇAYIRI - MENEKŞE YAYLASI

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 9.11.2019 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 16 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 201
  Yürüyüş mesafesi 2509 km
  Düzenlediği etkinlik 176
 • İletişime geç
KOLAY VE ZOR PARKUR SEÇENEKLİ..
AYTEPE - PAPAZÇAYIRI - MENEKŞE YAYLASI
09 KASIM 2019 CUMARTESİ
Etkinlik Türü   : Orta Zor Doğa Yürüyüşü
Etkinlik Tarihi : 09 KASIM 2019 Cumartesi
Etkinlik Süresi : Günübirlik
Mesafe             : 16 Km
Etkinlik Ücreti  : 90 TL


PARKUR BİLGİSİ :Aytepeden 1,5 km lik bir inişle Veli Dayının mekanına geliyoruz. Burada vereceğimiz molanı  ardından kolay  yürüyüş isteyen arkadaşlar ile yollarımızı ayıracağız  Kolay  yürüyüş isteyen arkadaşları Servetiye köyüne doğru uğurlayıp  zor denebilecek 2 km lik bir çıkışla Beşkayalara ve sonrasında 4 km lik bir kolay yürüyüşle Menekşe Yaylasına ulaşıyoruz. Burada mola veriyoruz.  Toplamda 16 km civarında bir yürüyüşümüz olacak. Samanlı Dağı'nın eteğindeki Menekşe Yaylası, halkıyla, iklimi ve Coğrafyası ile Karadeniz gibidir. Beşkayalar Tabiat Alanı içinde bulunan Menekşe Yaylasındaki yürüyüş Yüksekliğin 800 - 1000 metre arasında değişdiği ; doğa severlerin çok sevdiği bir parkur.


Faaliyet Sorumlusu : Sait YİĞİT

CEP : 0532 335 49 84

ARAÇ DURAKLARI

7:00 Yenibosna
7:05 İncirli- Alfemo
7:15 Mecidiyeköy- Y.K Bank
7:50 Kadıköy- Evlendirme
8:00 E-5 Göztepe
8:05 Kozyatağı
8:10 Bostancı
8:15 Maltepe

8:20 Kartal

         E-5 üzeri Tuzla vs. Lütfen 5 dk. önce durakta olunuz!        BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.