AZERBAYCAN - GÜRCİSTAN

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 2.09.2023 Cumartesi - 10.09.2023 Pazar
 • Etkinlik süresi 9 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe KM
 • Katılımcı Sayısı 24 kişi / Kalan :0 kişi
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1744
  Katıldığı etkinlik 178
  Yürüyüş mesafesi 2204 km
  Düzenlediği etkinlik 153
 • İletişime geç
8 Gece 9 Gün Otel Konaklamalı
İÇERİK                           : Kültür Turu
FAALİYET SÜRESİ        : 8 gece 9 gün
ETKİNLİK BÖLGESİ       : AZERBAYCAN - GÜRCİSTAN (Trabzon  Buluşmalı)
ETKİNLİK SORUMLUSU: Sait Yiğit -  0532 335 49 84
ETKİNLİK MALİYETİ:
İki Kişilik Odada Kişi Başı: 590 USD
Tek Kişilik Odada Kişi Başı: 820 USD
***** Azerbaycan kara sınır kapılarının yolcu geçişlerine açılacağı bilgisine dayanarak ÖN KAYIT esaslı rezervasyonlara başlıyoruz. Kapıların açılması kesinleştiğinde doğrudan rezervasyonlara başlayacağız. *****

1.GÜN/ CUMARTESİ: TRABZON- RİZE - BATUM

Türkiyenin her yerinden Trabzon'a ulaşmaya başlayan konuklarımız için  araçlarımızı Trabzon havalimanına 1 km. mesafedeki TRABZON ŞEHİRLERARASI OTOGARI'nda saat 10.00'dan itibaren hazır bulunduruyoruz. Değişik uçuş ve değişik ulaşım araçları ile Trabzon'a ulaşan konuklarımızı saat 10.00'dan itibaren TRABZON OTOGAR'ında bekliyor oluyoruz. Saat 12.00'da TRABZON'dan hareket.

Karadeniz sahil yolu takip edilerek saat 13.00'da RİZE'ye varış, ihtiyaç ve yemek molasının ardından saat 13.00'da RİZE'de hareket, saat 14.30'da Sarp sınır kapısına varış.

T.C kimliklerimizle veya pasaportlarımızla  Gürcistan'a giriş, Sarp sınır kapısına 17 km. mesafedeki Batum şehir merkezine varış, Batum şehir merkezinde 4**** standardı otelimize yerleşme, kısa bir dinlenme sonrası Batum şehir turumuza dünyanın en büyük botanik bahçelerinden biri olan Batum Botanik Parkı ile başlıyoruz. Batum Avrupa meydanı, Batum Katedrali, Kutaisi Caddesi, Tarihi Orta Cami, Batum Limanı, Gürcü Alfabesi Anıtı, Ali ve Nino Heykeli, Batum bulvarı, su ve ışık gösterileri, Batum Akrepolü gezileri.

Batumda akşam saat 20.00'dan itibaren serbest program, Batumda 4**** standardı otelimizde konaklama

2.GÜN/ PAZAR: BATUM, KOBULETİ, POTİ, KUTAİSİ, METSHETA, TİFLİS, NARİ KALE, ŞARDENİ

Batumda otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09.00 sularında başkent Tiflis'e hareket.

İlk olarak Kobuleti şehri üzerinden Gürcistan'ın önemli liman kentlerinden Poti şehrine ulaşıyor, yolun her iki yanını kilometrelerce boyunca uzanan çınar ağaçlarının oluşturduğu yeşil koridordan geçerek Samtredia şehri üzerinden Gürcistan'ın eski başkentlerinden biri olan Kutaisi şehrine varış, Türk lokantalarında veya Gürcü restoranlarında öğle yemeği olanağı, Kutaisi şehir merkezinde serbest gezi, Kutaisi Tiyatro binasının görülmesinin ardından Zestaponi şehri üzerinden Rikoti Tüneline giriş ve Doğu Gürcistan'a geçiş.

Akşam saatlerinde Haşuri ve Gori şehirleri üzerinden yol üzerinde uygun molalarla  Aragvi ve Kvari nehirlerinin birleştiği yerde kurulu Gürcistan'ın antik başkentlerinden Mtshketa şehrine varış, UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan kale ve tarihi katedralin görülmesinin ardından  başkent Tiflis'e yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk sonrası varış, şehrin kuruluşunun başladığı noktada Nari Kalesi, Gürcistan'ın Anası Heykeli, Barış Köprüsü, Sioni Katedrali, Kura nehri kıyısındaki yerleşim yerlerinin ışıklar içinde görülmesinin ardından 4**** standardı odalara sahip otelimize transfer, otele yerleşme.

Arzu eden konuklarımız için akşam yemeği organizsayonu, Tifliste gece serbest program, Tifliste 4**** standardı otelimizde konaklama.

3.GÜN / PAZARTESİ:  TİFLİS- SİGHNAGİ- LAGODEKİ SINIR KAPISI- ZAKATALA ŞEHRİ, ŞEKİ

Tifliste 4**** standardı otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kaheti bölgesinin ve Gürcistan'ın en büyük ovası Alazani yönüne hareket, Tiflisten yaklaşık molalı 2 saatlik yolculuk sonrası Alazani ovasına tepelerden bakan çok özel bir kasaba olan SİGHNAGİ'ye varış, Sighnagi gezisin ardından kuzeye yöneliyor, zaman sorunu dolayısıyla öğle yemeğimizi yol üzerindeki tandırlarında taze sımsıcak ekmek pişiren tandırcılardan aldığımız taze ekmek ve atıştırmalıklarla geçiştiriyor ve Gürcistan ile Azerbaycan arasındaki kuzey sınır kapısı LAGODEKİ'ye varıyoruz.

Gümrük işlemlerinin ardından Azerbaycan'a giriş, Balaken ve Kateh kasabaları üzerinden Zakatala şehrine varış, çay/kahve molası, Kala Düzü olarak adlandırılan tarihi Zakatala kalesi ve surlarının görülmesinin ardından bir saati aşkın bir panoramik yolculukla sırtını Büyük Kafkas dağlarına dayamış Azerbaycanın en eski başkentlerinden biri olan ŞEKİ şehrine varış,

Şeki'de 4**** otelimize yerleşme, kısa bir dinlenme sonrası bütün Şeki şehrini ve Şeki ovasını gören yamaçta kurulu Hanlar Sarayı gezisi, kendine özgü mimariye sahip Şeki sokaklarının görülmesi, Şeki helvası tadımı sonrası akşam yemeği olanağı, Şeki'de 4**** otelimizde konaklama

4.GÜN/SALI: ŞEKİ, OĞUZ, GEBELE, ŞAMAHI , BAKÜ

Şeki'de otelemizde alacağımız kahvaltı sonrası Kafkas Alpleri olarak tanımlanan Büyük Kafkas dağlarının eteklerinden zaman zaman kilometrelerce ormanın gün ışığını engellediği ağaç tünelleri görülerek Oğuz kasabası üzerinden Gebele şehrine varış, Gebele camii ve kısa bir molanın ardından Şamahı şehrine yolumuz üzerindeki Göygöl gezilerek varış, Şamahı şehrinde öğle yemeği,

Şamahı'da tarihi Cuma Camii, Astrofizik gözlemevi ve Yedi Gumbaz anıt mezarlarının görülmesinin ardından Bakü'ye hareket, yolumuz üzerinde 1. Dünya savaşı sırasında Azerbaycanda şehit düşmüş Kafkas İslam Ordusu askerleri adına inşa edilmiş şehitlik ziyaretinin ardından başkent Bakü'ye akşam saatlerinde varış.

Bakü'de 4**** otelimize yerleşme, kısa bir dinlenme sonrası yaya Bakü turumuza başlıyoruz. Azadlık meydanı, Bakü sahili, Kız kalesi, İçeri şehir, Malakan Bağı gezileri sonrası otelimize dönüş ve Baküde 4**** otelimizde konaklama

5.GÜN /ÇARŞAMBA: BAKÜ , ŞEHİTLER HIYABANI, ŞİRVANŞAHLAR SARAYI, ATEŞGAH/ YANARDAĞ, AZERBAYCAN TARİH MÜZESİ, İÇERİ ŞEHER, BAKÜ

Bakü'de otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün Bakü turumuza başlıyoruz.

Dünya savaşı sırasında Azerbaycanda şehit düşmüş Türk askerlerinin ve Karabağ şehitlerinin bulunduğu Şehitler Hıyabanı gezisi sonrası Bakü petrollerinden önemli kazançlar elde etmiş Tagiyev ailesine ait konakta günümüzde faaliyet gösteren Azerbaycan Tarih müzesi ve Şirvanşahlar Sarayı gezisi, Bakü'de öğlen yemeği olanağının ardından Yanardağ'a hareket..

Zerdüştlerin dünyadaki en önemli ziyaretgahlarından biri olan Ateşgah ve Yanardağ kompleksi gezilerinin ardından Bakü şehir merkezine dönüş.

Akşam saatlerinden itibaren Bakü'de İçeri Şeherde serbest zaman, alışveriş olanağı ve gece otelimize transfer. Bakü'de 4**** otelimizde konaklama

6.GÜN/PERŞEMBE: BAKÜ, KOBUSTAN, ŞİRVAN, MİNGEÇEVİR SU ANBARI, YEVLAK, GENCE

Baküde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gence'ye hareket ediyoruz. Önce Apşeron yarımadasının güneyine doğru Hazar denizini takip ediyor, denizdeki petrol adalarını ve platformlarını görüyor, mağara resimleri ve çamur volkanları ile ünlü Gobustan gezimizi gerçekleştirip Şirvan şehrine varıyoruz.

Şirvan şehir gezimizin ardından yolumuz üzerindeki kırsal bölgeler görülerek akşam saatlerinde Azerbaycan ekonomisinin kalbi Mingeçevir baraj gölüne varış (Mingeçevir Su Anbarı), Türkiye'den Ardahan Göle ilçesinden itibaren Hazar denizine kadar yaklaşık 1500 km. yol kateden Kür nehri üzerinde kurulu Mingeçevir Baraj gölünün 247 km. uzunluğundaki kıyılarını görüp Yevlak üzerinde akşam geç saatlerde Azerbaycanın bir başka eski başkenti Gence şehrine varıyoruz.

Gencede geç akşam yemeği olanağının ardından 4**** otelimize yerleşme ve Gence'de konaklama

***** Programımızın 6. gününde eğer Karabağ bölgesi ziyaretçilere açılırsa programımızı değiştirip, Bakü'den çok erken saatlerde hareket edip izin verilen güzergahtan Karabağ bölgesine - Şuşa ve/ya Ağdam ana gezilerini yapıp gece geç saatlerde Gence şehrine varış ve konaklama şeklinde bir programı gerçekleştirmek önceliğimiz olacaktır *****

7.GÜN/CUMA: GENCE, GENCE ŞEHRİ GEZİSİ, KIRMIZI KÖPRÜ SINIR KAPISI, GÜRCİSTAN'A GİRİŞ, TİFLİS

Gence'de 4**** kahvaltı sonrası Gence şehir gezimize şehrin doğusunda yer alan oktagen formlu Nizami Gencevi Anıt mezarı ve Nizami müzesi gezimizle başlayıp şehir merkezine dönüyoruz.

Gence şehir merkezinde Hükümet Binası (Dom Sovyet), Han Bağı, Cuma Camii, Şah Abbas Kervansarayı, Cevat Han türbesi gezilerini yapıyor, çok özel mimarisi ile bilindik inşaat malzemeleri ile değil 50 bin adet değişik renkte şişeden inşa edilmiş Şişe Ev (Putulka Ev) gezisi sonrası Gence'de öğle yemeğimizi alıp Gürcistan sınırına doğru yola çıkıyoruz.

Gence  şehri ile Gürcistan sınırı arasını pastoral molalarla yaklaşık 2 saatlik bir sürede geçip Kırmızı Köprü (Sınık Köprü) sınır kapısından Gürcistan'a giriş..

Sınır kapısından bir saatlik bir yolculukla Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e varış, Tiflis'te 4**** otelimize yerleşme, kısa bir dinlenme sonrası Tiflis'in tarihi bölgesine transfer, Şardeni/ Metehki bölgesinde şehir gezisi ve akşam yemeği olanağı, gece geç saatlerde otelimize dönüş ve 4**** otelimizde Tifliste konaklama

8.GÜN/CUMARTESİ: TİFLİS, GORİ, BORJOMİ, AHISKA, TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISI, POSOF, DAMAL, HANAK, ARDAHAN, ŞAVŞAT

Tifliste otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık 1 saatlik bir yolculukla Gori şehrine varış, Stalin Evi ve Stalin müzesi gezisi sonrası Haşuri üzerinden Gürcistan'ın doğal güzellikleri ve maden suları ile ünlü kasabası Borjomi'ye hareket, Borjomi ulusal parkı gezisi ve kısa bir dinlenmenin ardından Azgur kalesi görülerek tarihi Ahıska topraklarına giriş.

Ahıska şehrine varış, tarihi Ahıska kalesi (Rabat) gezimizde Ahmediye Külliyesi, Ahmediye Camii, Kıpçak Türklerinin Kilisesi, Ahıska Arkeoloji müzesi gezilerinden sonra Türkiye sınırına 17 km mesafede yer alan Ahıska'dan Vale kasabası üzerinden Türkgözü sınırına varış.

Türkgözü sınır kapısından Türkiye'ye giriş, Posof  ve Damal ilçeleri üzerinden Ardahan'a varış, akşam saatlerinde Ardahanda kısa bir serbest zamanın ardından Sahara geçitinden Şavşat'a varış..

Şavşat'ta 4**** otelimize yerleşme, otelde akşam yemeği ve konaklama

9.GÜN/PAZAR: ŞAVŞAT, ARTVİN, BORÇKA, HOPA, RİZE, TRABZON

Şavşat'ta 4**** otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Berta vadisinden Çoruh vadisine iniş, Çoruh vadisi, Deriner Baraj gölü, Artvin şehir merkezi karşı kıyıdan görülerek Borçka üzerinden Karadeniz sahil yoluna Hopa ilçesine varış.

Hopa'da öğle yemeği olanağı, yemek sonrası Karadeniz sahil yolu takip edilerek Rize'ye varış, Rize şehir merkezinde serbest zaman, alışveriş olanağının ardından Trabzon'a transfer.

Saat 18.00'da Trabzon havalimanına transfer ve Trabzon havalimanından  uğurlama..

BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

Azerbaycan ile komşuları arasındaki kara sınır kapılarının yolcu geçişlerine kapalı olması nedeniyle bu turlarımızın gerçekleşmesi Azerbaycan'ın sınır kapılarını yolcu geçişlerine açması halinde geçerlidir.

Azerbaycan sınır kapılarının açılacağı bilgisine dayanarak belirlediğimiz tur tarihlerinden birine ön rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kapıların açılması halinde ise 100 USD karşılığı ön ödeme yaparak rezervasyonlarınızı kesinleştirebilirsiniz.

Turumuz Trabzon başlangıçlı ve Trabzon bitişlidir. 

Turumuzda 9 gün boyunca 3.000 km kadar bir yol katediyoruz. Sağlık durumunuzun turumuzun yoğunluğuna uygun olup olmadığı konusunda bizimle iletişim kurmanız önemlidir.

Hem Gürcistan hemde Azerbaycana girişlerde TC Kimlik kartlarımız geçerlidir. Ancak 3. ülkelere geçişlerle ilgili - Örneğin Gürcistandan Azerbaycana - yeni bir uygulama olup olmayacağı konusunda bilgi olmadığından geçerli pasaportlarımızın olması gibi bir koşul zorunlu olabilir. TC kimlik kartlarımızla geçiş yapıp yapamayacağımız konusunda da uygulama esaslarına ilişkin bilgilendirmeleri tur katılımcılarımıza yapacağız.

Turumuzun Azerbaycan bölümünde 6. günde Bakü- Gence arasındaki programımızı KARABAĞ programı olarak değiştirme durumumuz olabilir. İşgalden kurtarılmış Karabağ'a Azerbaycan makamlarının ziyaretçi kabul etmesi halinde mutlaka Karabağı konuklarımıza göstermek istiyoruz. Bu nedenle 6. günde eğer Karabağ programı yapma imkanımız olursa sabah Bakü şehrinden çıkışımız çok erken olacak ve çok yorucu bir günün ardından gece geç saatlerde Gence şehrine ulaşmış olacağız.

Programımız süresince anıt, eser, destinasyon yerine daha çok yaşayan kültürle, dille, insanlarla temas etmenizi sağlayacak şekilde programımızı oluşturmuş durumdayız. Geçmiş yıllarda yaptığımız turların deneyimlerini bu turlarımıza aktarıp daha çok yaşayan kültürle, dille, insanla iç içe olmanızın zeminini hazırlıyoruz.

Turumuzun Gürcistan bölümünde Gürcü rehberimiz, Azerbaycan bölümünde Azerbaycan Türkü rehberimiz olacaktır. Elbette  acenta yetkilisi bütün program süresince herşeyin aksamadan yürümesi için bütün tur boyunca grupla birlikte olacak, tur liderliğini, gezinin yolbaşçılığını yapacaktır.

PAKET FİYATA DAHİL SERVİSLERİMİZ

8 gece kahvaltılar dahil 4**** merkezi otellerde konaklamalar

Türkçe rehberlik hizmeti

Tur boyunca bütün transfer ve geziler

Araç içi soğuk ikramlar

PAKET FİYATIMIZ

İki Kişilik Odada Kişi Başı: 590 USD

Tek Kişilik Odada Kişi Başı: 820 USD

***** Ön rezervasyonlarımız için herhangi bir kapora gerekmemektedir. 07 Haziran tarihine kadar yapılan ön rezervasyonlarda geçerli fiyatlarımızdır.*** BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.