BATI KARADENİZ'İN İNCİSİ " AMASRA - ÇAKRAZ "

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 10.09.2022 Cumartesi - 11.09.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : Çadır ve Otel Konaklamalı
 • Mesafe 5 KM
 • Katılımcı Sayısı 16 kişi / Kalan :3 kişi
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 2483
  Katıldığı etkinlik 157
  Yürüyüş mesafesi 2371 km
  Düzenlediği etkinlik 120
 • İletişime geç
YÖRÜK ÇADIRI - ÇADIR KONAKLAMALI

BATI KARADENİZ'İN İNCİSİ " AMASRA - ÇAKRAZ " 

10 - 11 EYLÜL 2022


İÇERİK                           : Yörük Otel - Çadır Konaklamalı
FAALİYET SÜRESİ        : 1 gece 2 gün (Haftasonu)
ETKİNLİK SORUMLUSU:  Erol  & Meltem GEYGEL

09 EYLÜL Cuma gece saat 23.00  hareket ediyoruz.

10 EYLÜL Cumartesi Sabah erken saatlerde Amasra'ya  varıyoruz. Kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz.

PROGRAM DETAYI :

1. GÜN : Sabah erken saatlerde tesise varıyoruz. Eğer odalar boş ise kapora gönderme sırasına göre otele yerleşiyoruz.  Kahvaltı tesiste ( Ücrete dahil ). Saat 16:00 a kadar tesisteyiz. İsteyen arkadaşlar deniz keyfi yapabilir. Saat 16:00 da Amasra'ya hareket ediyoruz. Burada kısa bir şehir turu yapıyoruz. Saat 22:00 a kadar serbest zaman.  İsteyen arkadaşlar daha geç saatlere kadar kalabilir. ( Taksi ile dönmeleri gerekir.) Aracımız 22:00 da Amasra Çakraz' a dönecektir.

2. GÜN : Sabah kahvaltımızı tesiste yapıyoruz. (Ücrete dahil) Tesisten saat 11:00 da ayrılıyoruz.  Gergece Şelalesine gidiyoruz. Burayı gezdikten sonra İstanbul yoluna revan oluyoruz. yol üzerinde Mengen Lezzet Dünyasına uğruyoruz. Tahmini İstanbul'a varışımız 22:00.


AMASRA
Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı bağımsız adalarına sahip olan Amasra, 3000 yıllık tarihi , Boztepe olarak adlandırılan ada ile ana karayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsü ise tarihi ile büyüleyecek. Bir müze kent olan Amasra'nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra'nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısı ise size farklı duygular yaşatacak.
Sanatçı Barış Akarsu'nun memleketidir. Akarsu, Ocak 2007'de çıkardığı son kasetini Amasralılara ithaf etmiştir


İstanbul'a 460 km mesafede. Özellikle Ankara ve İstanbul'da oturanlar için tam bir hafta sonu kaçamağı adresi. Tarihi, M.Ö. 3. yüzyıla kadar uzanan Amasra'nın, Helenistik dönem de dâhil, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Bu büyüleyici güzelliğini mitolojik öyküsünden mi alıyor bilemem ama gördüğümde emin olduğum bir şey var ki, o da Tanrı'nın bu topraklara daha cömert davrandığı. 


ÇAKRAZ : 
Batı Karadeniz Bölgesinde Bartın İli'ne bağlı Amasra İlçesi'nin 14 km doğusunda yer alır. Kuzeyini Karadeniz çevrelerken, güneyinde ise Küre dağları bulunmaktadır. Çakraz'ın deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 25 m'dir. Bölgenin orta kısımlarına rastlayan Çakraz Ovası bir dere ile ikiye bölünür.

KONAKLAMA YERİMİZ : Çakraz sahilindedir. Restaurant bulunmaktadır.


ETKİNLİK MALİYETİ     
2 KİŞİLİK YÖRÜK ÇADIRI KİŞİ BAŞI :  1200  TL 
KENDİ ÇADIRINIZDA KİŞİ BAŞI :   900 TL
NOT :  Akaryakıt fiyatlarındaki artışlar etkinlik ücretine yansıtılacaktır. (Mazot Fiyatı : 25 TL ye göre ücretlendirilmiştir.) 

Mazot Fiyatı 30 TL olduğundan 100 TL artış yapılacaktır. 
* Faaliyetimiz rehberler hariç 12 katılımcıyı bulduğunda kesinleşecektir. 
Maliyete Dahil Olanlar:  Yol + 2 Sabah kahvaltısı  + 2  Kişilik Yörük çadırında konaklama(çadır) + Seyahat Sigortası + Acenta Giderleri
Maliyete Dahil Olmayanlar:  Öğle ve akşam Yemekleri + Kişisel Harcamalar + Müze ve ören yeri ücretleri

****  YÖRÜK ÇADIRLARINDA WC VE DUŞ BULUNMAKTADIR

FAALİYET SORUMLULARI
EROL GEYGEL : 0545 658 48 73
MELTEM GEYGEL : 0505 931 09 76

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

Paylaşım Esasına göre ücretlendirme yapılmaktadır. 

PAYLAŞIM ESASI : YOL + SİGORTA + ACENTA GİDERİ + REHBERLİK ÜCRETİ

23:00 Yenibosna
23:05 İncirli ALFEMO
23:10 Cevizlibağ
23:15 Mecidiyeköy YapıKredi
23:30 Kadıköy İşmont
23:35 E-5 Göztepe
23:45 E-5 Kozyatağı Carrefour
23:50 E-5 Bostancı
23:55 E-5 Maltepe
24:00 E-5 Kartal



 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.