BELGRAD ORMANI - BAHÇEKÖY - ÇAYIRBAŞI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 15.02.2019 Cuma
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 12 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Gökhan Beytaş
 • Puanı 237
  Katıldığı etkinlik 13
  Yürüyüş mesafesi 227 km
  Düzenlediği etkinlik 6
 • İletişime geç
GÖKHAN BEYTAŞ - ESRA HOŞGECİN SORUMLULUĞUNDA HAFTA İÇİ YÜRÜYÜŞ


 BELGRAD ORMANI -  BAHÇEKÖY - ÇAYIRBAŞI  DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( 15.02.2019   Cuma )

  GÖKHAN BEYTAŞ - ESRA HOŞGEÇIN SORUMLULUĞUNDA

Etkinlik Türü:     KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik Tarihi:  15.02.2019 Cuma
Etkinlik Süresi:  GÜNÜBİRLİK
Faaliyet Sorumlusu: GöKHAN BEYTAş

BULUŞMA NOKTASI : BAHÇEKÖY MEYDANDA BAHÇE ADLI KAFE

Bu hafta belgrad ormanındayız. Saat 10:00'da Bahçeköy merkezde Bahçe kafede buluşuyoruz. Yanımızda getirdiklerimizle kahvaltımızı burada yapıyoruz. Dileyenler Bahçeköy'ün diğer imkanlarını kullanabilir.

Çay ve muhabbetin ardından 10:45'de Bahçeköy'den ormana giriyoruz. Parkurumuz daha çok patikalardan oluşmaktadır. Tahmini olarak 10 - 12 KM  civarı olacaktır. Öğle yemeğimizi orman içinde yanımızda getirdiklerimizle yiyeceğiz.Çayırbaşında yorgunluk çayımızı içip yürüyüşümüzü noktalıyoruz. Özel araçla gelecekler için uygun bir parkur. Araçla gelecekler araçlarını Haciosman metro durağina uygun bir yere bırakabilir.Yada
Metronun park alanına bırakabilirsiniz.


 PROGRAM :

10:00 - 10:45 : BAHÇE KAFEDE buluşma,

10:45'ten itibaren kafeden hareket edilerek, Bahçeköy'den ormana giriş ve yürüyüşe başlama.

 ULAŞIM :

* Hacıosman metro istasyonundan her 10 dakika da bir belediye otobüsü kalkıyor. 42HM son durakta inilecek  Anadolu yakasindan gelecekler zincirlikuyu 42M  son durakta inilecek.
* Taksim den 42T ile son durakta inilecek.

DİKKAT!... Bu etkinlik ücretsizdir.

TAVSİYELER : Boğazlı yürüyüş botu, yağmurluk veya rüzgarlık tavsiyemizdir. Yürüyüş süresince enerji verecek kuruyemis, meyve, sandviç, yeterli su bulundurunuz. Varsa kullandığınız ilaçlar ve kişisel ilk yardım malzemeleriniz yanınızda bulunmalıdır... 

Malzemeler:
Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı. Yağmurluk el ya da kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden.

FAALİYET SORUMLUSU GÖKHAN BEYTAŞ : 0541 291 21 79 

Önerdiğimiz Malzemeler :

Küçük sırt çantası: Yürüyüş sırasında yedek giysi, yağmurluk, krem, fotoğraf makinesi , atıştırmalıklar gibi sık kullanacağınız malzemelerinizi koyacağınız 20-30lt kapasiteli, bir sırt çantası.

Çantada Bulunması Gerekenler: Temel İlkyardım Malzemeleri, Dödük, Kafa Feneri, Mevsime göre yedek kıyafet, yeteri kadar aperatif yiyecek.

Ayakkabı: Etkinlik bir doğa yürüşü içeriyor ise mutlaka bileği saran yürüyüş botu kullanmalısınız. Etkinlik bir tültürel gezi ise rahat bir ayakkabı seçebilirsiniz.

Tozluk: Doğa yürüyüşü etkinliklerinde turlarda tozluk bulundurabilirsiniz. Bileğinizden dizinize kadar kapatır ve botunuza taş, toprak, çamur, kar girmesini engeller. Ayrıca olası çamurlu bir parkurda kıyafetiniz temiz kalır.
Yağmurluk: Yağmur ihtimali olan zamanlarda su geçirmez mont/ceket veya panço kullanabilirsiniz.

Panço sırt çantanız dahil sizi baştan diz altına kadar yağmurdan korur.
Baton: Doğa yürüyüşü etkinliklerinde tercih edebilirsiniz. Özellikle yokuşlarda çok faydalıdır. Ayak ve dizlere binen yükü çift baton kullanımda neredeyse %25'e kadar azaltır.
Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka kullanılabilir.
Üst: Hava Şartlarına göre en üst katman için Mont yada yağmurluk veya polar tercih edilebilir. Alt katman için termal çabuk kuruyan Tshortlar kullanılmalıdır. Kesinlikle pamuklu kıyafet kullanılmamalıdır.
Alt: Sentetik kumaşlı rahat pantolonları tercih edilmelidir. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Pantolonların kargo tipi bol cepli olmasında fayda var. Mevsime göre kısa pantolonla da yürüyebilirsiniz. Doğa sporlarında kot pantolon kullanılmaz.
Matara: En az 1 lt'lik su kabı. Termos kullanılabilir. Ağırlık dikkate alınmmalıdır.

İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen sizde küçük bir ilkyardım çantası bulundurabilirsiniz.

Kişisel: Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Etkinliğe göre Diş fırçası, macunu, koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri gibi. Bunlar dışında şarj cihazlarınızı unutmayın


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.