BEYAZ DÜŞ KARTEPE

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 16.01.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KAR YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 12 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 203
  Yürüyüş mesafesi 2545 km
  Düzenlediği etkinlik 178
 • İletişime geç
Sait YİĞİT - Erol GEYGEL Sorumluluğunda
BEYAZ DÜŞ KARTEPE KAR YÜRÜYÜŞÜ
16 OCAK 2021 PAZAR
KOLAY VE ORTA ZOR 2 PARKUR


TARİH : 16 OCAK 2022 PAZAR
YER : KARTEPE KUZUYAYLA
İÇERİK : Kar Yürüyüşü
FAALİYET SORUMLUSU : Erol GEYGEL - Sait YİĞİT
ZORLUK DERECESİ : Kolay( 10 Km ) ve Orta Zor ( 15 Km)
ETKİNLİK MALİYETİ : 180 TL 


Kar yürüyüşlerinin en sevilen rotalarındandır Kuzuyayla- Kartepe.  Hele bir de hava koşulları elverişliyse. Kar tanelerinin süslediği zarif kayın ağaçlarını seyrederek yürürsünüz. Yer, gök beyazdır, üzerinize usul usul yağar kar. Beyaz bir düşün içinde bulursunuz kendinizi. Şehir, iş, koşturmaca, endişeler, üzüntüler gider, bir tek hayaller kalır.
16 OCAK 2021 Pazar günü, sabah 7.00 de  ilk duraktan başlayarak yolculuğumuza başlayacağız. Yol üzerinde bir yerde ihtiyaç molası vereceğiz. Kahvaltımızı bir köy kahvesinde yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıklarımızla ve çay eşliğinde yapacağız. Kahvaltımızın ardından yürüyüşümüze başlayacağız.


Yürüyüşümüze 1300 m yüksekliğindeki Kuzuyayla Tabiat Parkından başlayacaktır.

KUZUYAYLA TABİAT PARKI :Kocaeli ili, Kartepe İlçesi, Maşukiye ve Derbent Beldeleri sınırları içerisinde, Kartepe'nin İzmit Körfesi ve Sapanca Gölünü gören kuzey bakısında yer alan Kuzuyayla Tabiat Parkı 109,7 hektarlık alanıyla 2011 yılında tabiat parkı olarak tescil edilmiştir. Alanın işletmecisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'dır. Eski ismi Kel Tepe olan Kartepe, Samanlı Dağları silsilesinin en yüksek noktasında yer alan Marmara Dağları'nın en yüksek ikinci dağıdır. 

Kahvaltı : Yol üzerinde bir kahvede yanımızda getirdiklerimizle yapacağız.

Öğlen Yemeği :Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş tercih edilmeli.
Akşam Yemeği: Dönüş zamanına göre birlikte karar vereceğiz.
Malzemeler:
Bileği saran bot, Sırt çantanızda; yedek kıyafetleriniz, varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı.Batona ihtiyaç duyulabilir bir yürüyüş olduğundan varsa bastonlarınızı getirebilirsiniz. Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden.
Ayrıca :
    - Yedek ayakkabı, çorap, polar mutlaka bulundurun.
    - Eldiven ve kar maskesi varsa bulundurulmasında fayda var.
Etkinlik Sorumluları :
Erol GEYGEL : 0545 658 48 73
Sait YİĞİT  : 0532 335 49 84

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

ETKİNLİK VİDEOLARIMIZ :

https://www.youtube.com/watch?v=NaSzKwrlMIc

https://www.youtube.com/watch?v=gZACFI8_wGk

https://www.youtube.com/watch?v=9I1oO8VPy8w


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.