BEYKOZ ZERZEVATÇI KÖYÜ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 16.03.2024 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ÖZEL ARAÇLI ULAŞIM
 • Mesafe 14 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3038
  Katıldığı etkinlik 206
  Yürüyüş mesafesi 3111 km
  Düzenlediği etkinlik 167
 • İletişime geç
BEYKOZ KÖYLERİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
BEYKOZ ZERZEVATÇI KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
16 MART 2024 CUMARTESİ (ÖZEL ARAÇLI ETK. ) 

İÇERİK : Kolay/Orta Doğa Yürüyüşü
YÜRÜYÜŞ LİDERİ : Erol GEYGEL
TEL : 0545 658 4873
FAALİYET SÜRESİ : 12 - 14 KM 
 REHBERLİK : 150 TL


Siz de her şeyin doğal olanını sevenlerdenseniz, Beykoz'da küçük Kastamonu olarak bilinen Zerzevatçı Mahallesi'ne uğrayabilir ; doğa yürüyüşümüze katılabilirsiniz.


BEYKOZ ZERZEVATÇI KÖYÜ :  İstanbul'un Beykoz İlçesinde Zerzevatçı adında ismiyle müsemma bir mahalle var ki çeşit çeşit sebze yetiştiriyor.  Yol kenarında tezgah açan teyzeler , kendi ekip biçtikleri mahsulleri İstanbul'un dört bir yanından gelen müşterilere satıyor.  Köy adını 1920'lerden önce bu yörede uçsuz bucaksız topraklarda sebze tarımı yapan Rum asıllı Zerzevatçıoğulları ailesinden alıyor. Mübadele sonucu Yunanistan'dan getirilen Türkler köye yerleşiyor ve bir süre burada yaşıyor.  1948 yılından sonra muhacirler arazilerini Kastamonu'nun Bozkurt kazasından gelenlere satıyor ve köyün Kastamonulaşma süreci başlıyor.  

PROGRAM :

Saat 10:00 da  Beykoz Zerzevatçı Köy'de buluşuyoruz. ( Üsküdar'a 20 Km uzakta ) Araçlarımızı burada bırakıyoruz. Yaklaşık 12 - 14 km parkurumuzu yaptıktan sonra tahmini saat 15:00 -16:00 civarlarında yürüyüşümüzü bitiriyoruz.  

ULAŞIM : 

* Özel araçlarınızla whatsApp da belirtilen konumu yazıp ulaşabilirsiniz.

* Beykoz 136Z İETT hattıyla


KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Tüm katılımcı arkadaşlar etkinliklerimize katıldıklarında bu kuralları kabul etmiş olurlar.

YİYECEK: Atıştırdıklarınızı yanınızda alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.
MALZEMELER
·         20 - 30 litrelik sırt çantası
·         Bileği saran yürüyüş botu.
·         Varsa yağmur , çamur ve dikenlerden koruyan TOZLUK
·         Baton ( Yürüyüşlerde ayaklardaki yükü azaltır.)
·         Mayo - şort ve deniz malzemeleri
·         Çabuk kuruyan malzemelerden yapılmış kıyafetler.
·         Kafa feneri , düdük ve yedek kıyafetler.
·         Varsa küçük ilk yardım çantası
ÖNEMLİ NOTLAR :
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 
 * ETKİNLİK EN AZ 12 KATILIMCI İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.  BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.