Istranca Dağları Dupnisa Mağarası

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 22.12.2018 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Gökhan Beytaş
 • Puanı 237
  Katıldığı etkinlik 13
  Yürüyüş mesafesi 227 km
  Düzenlediği etkinlik 6
 • İletişime geç
Gökhan BEYTAŞ Sorumlulupunda Doğa Yürüyüşü

ISTIRANCA DAĞLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (HİKİG)

Istranca Dağları, diğer adiyla Yildız Dağları Trakya'nın Karadeniz kıyılarına paralel olarak, Bulgaristan'dan İstanbul iline kadar yaklaşık 70 kilometrelik bir dağ zincirinden oluşmaktadır. Bu zincirin en yüksek noktası 1.031 metredir.

* Bu Hafta sizi Kırklareli Merkeze bağlı muhteşem doğası ve güzellikleriyle dolu Beypınar Köyüne götürüyoruz. 22 Aralik 2018 Cumartesi Sabahı İlk duragımız olan Kartal'dan saat 06.30 da siz katılımcılarımızı alarak yola revan olacağız.


* Uygun yerde vereceğimiz kahvalti molamizdan sonra rota başlangicimiza dogru yol alıyoruz.

* Kirklarelinin Beypınar köyünden başlayarak yeryer orman içi patika ve orman yollarindan devam ederek fatma kaya tepesine variyoruz. Burada öğlen molamizi verdikten sonra Dupnisa mağarasina doğru yolumuza devam ediyoruz.

* Dupnisa Mağarası Kırklareli ilinin Demirköy ilçesinin Sarpdere köyü sınırları içerisinde, köyün 5 -6 Km güneybatısında yer almaktadır ve Trakya,nın turizme açılmış tek mağaradır. Mağara iki kata ve üç girişe sahip bir yeraltı sistemidir.

Not : Dupnisa Mağarasi sabah 08:00 ve Akşam 17:00 arasi açıktır. Giriş ücreti 8 veya 10 tl dir. Yürüyüş bitiminde zamanimiz olursa mağara gezisi yapmak isteyenlerle gezi yapabiliriz.

Öğlen yemeği
Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz.Meyve ve kuruyemiş tercih edilmeli.

Akşam yemeği
Duruma göre birlikte karar veririz.

GEREKLİ MALZEMELER VE UYARILAR
Yürüyüşe uygun bileği saran bot ve tozluk Sırt çantası , su geçirmez yağmurluk panço , 1.5 2 litre su , öğlen kumanyası için yiyecek. Yedek kıyafet ve spor ayakkabı.

Etkinlik Maliyeti : 90 TL, dir

Faliyet sorumluları

Gökhan Beytaş 0541 291 21 79
Sercan Karakaş 0506 972 56 14
ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE HÜKÜMLÜDÜR.

ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR


ARAÇ DURAKLARI :

06:30 KARTAL - MALTEPE
06:40 BOSTANCI
06:45 KOZYATAĞI CARREFOUR(HAREM İSTİKAMETİ)
06:50 GÖZTEPE ( HAREM İSTİKAMETİ)
07:00 KADIKÖY
07:10 MECİDİYEKÖY(ASLI BÖREK)
07:20 CEVİZLİBAĞ ( YEŞİL KUNDURA DURAĞI)
07:30 İNCİRLİ (ÖMÜR)
07:40 SEFAKÖY
07:45 AVCILAR (PELİKAN MALL A.V.M.)
07:50 BEYLİKDÜZÜ ( BAUHAUSE)
07:55 BEYLİKDÜZÜ(AUTOPİA)Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.