BİLECİK KÖYLERİ KÜLTÜR TURU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 17.12.2022 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 5 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sercan KARAKAŞ
 • Puanı 524
  Katıldığı etkinlik 55
  Yürüyüş mesafesi 598 km
  Düzenlediği etkinlik 39
 • İletişime geç
GÜNÜBİRLİK OSMANELİ-KINIK-KÜÇÜKELMALI
OSMANELİ-KINIK-KÜÇÜKELMALI 
17 ARALIK 


Siz değerli misafirlerimizi belirtilen duraklardan alarak Bilecik Köyleri etkinliğimiz için hareket ediyoruz.

Sadece bize özel hazırlanmış Bilecik Köyleri rotasına başlamadan önce muhteşem bir köy kahvaltısı(ekstra) molası verip ardından yolumuza devam ediyoruz. Bugünkü gezimizin ilk durağı kendisine has dokusuyla ilgi çeken Bilecik'in Osmaneli ilçesi olacak. Osmaneli, Sakarya nehrinin içinden geçtiği hem doğasıyla hem de tarihiyle bize keyif verecek olan şirin bir kasaba. Eski şehir merkezinde tarihi Rüstem Paşa Camisini, Aya Yorgi Kilisesini, geleneksel Osmaneli konaklarını ve kadınların işlettiği Lefke Bezi dokuma atölyesini göreceğiz. Lefke bezinin tarihi yolculuğunu dinlerken hem de atölyede lefke bezini dokuyan emekçi kadınlarımızı fotoğraflayabileceğiz. Osmaneli gezimizi tamamladıktan sonra rotamızı Bilecik'in doğa harikası olan bölgenin büyüleyici doğal güzelliklerinden Küçükelmalı Tabiat Parkına gidiyoruz. Tabiat parkında keyifli bir yürüyüş yapıp, tabiat parkı içersinde bulunan baraj gölü çevresinde bol bol fotoğraf çekiyoruz. Göl üzerinde bulunan iskelelerde dilediğimiz gibi fotoğraflar çektikten sonra buradan rotamızı yörenin değerli toprağını sanata dönüştüren Kınık Köyüne çeviriyoruz. El sanatları yönünden zengin kaynaklara sahip olan Kınık Köyü, geçimini çömlekçilikle sağlıyor. Çömlekçilikte sanat ödülü almış ve bugüne kadar birçok kişiyi yetiştiren köyün en eski sanat atölyesine gidiyoruz. Toprağa değer veren, çamuru işleyen hünerli ellerin yaratıcılığı ile birbirinden görsel eserler tasarlayan sanatçımızdan gerekli bilgileri aldıktan sonra dileyenler de, eğer ortam uygunsa çömlek yapımına eşlik edebilirler. Ardından İstanbul'da olmak için dönüş yolumuza geçiyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki etkinliğimizde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Etkinlik Sorumlusu: Sercan Karakaş 506 972 56 14
Etkinlik Katılım Bedeli: 480 TL
Ücrete Dahil Olanlar:
Ulaşım, Çevre Gezileri, Sigorta, Rehberlik ve Acenta Giderleri
Ücrete Dahil olmayanlar:
Köy kahvaltısı, Kişisel Harcamalar, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti 

NOT: AKARYAKITA YANSIYAN OLAĞANDIŞI ZAMLAR ETKİNLİK ÜCRETİNE YANSITILACAKTIR.ETKİNLİĞE YAZILIP, SON İPTAL TARİHİNDEN SONRA ETKİNLİĞE GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU ARKADAŞLARA AYNI ZAMANDA KAPORA İADESİ DE YAPILMAZ. 


ARAÇ DURAKLARI
6.25 Yenibosna
6.30 İncirli Doğtaş 
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.05 Kadıköy BP Benzinlik 
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı
       E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
      Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz.. 


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.