BİN PINARLI İDA DAĞI ( KAZ DAĞLARI)

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 30.08.2024 Cuma - 1.09.2024 Pazar
 • Etkinlik süresi 3 Gün
 • Etkinlik Türü : Bungalow ve Çadır Konaklamalı
 • Mesafe 0 KM
 • Katılımcı Sayısı 24 kişi / Kalan :5 kişi
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3118
  Katıldığı etkinlik 211
  Yürüyüş mesafesi 3218 km
  Düzenlediği etkinlik 172
 • İletişime geç
DERE KENARI KAFA DİNLEME KAMPI
KAZ DAĞLARI ZEYTİNLİ KÖYÜ KAMPI
(30 - 31 Ağu - 01 Eyl 2024 Çadır ve Bungalow Konaklamalı)


İÇERİK : Dere Kenarı Kamp Etkinliği
YÜRÜYÜŞ LİDERİ : Erol GEYGEL
TEL : 0545 658 48 73
FAALİYET SÜRESİ : 2 Gece 3 Gün

KATILIM BEDELİ :  
* 2 GECE ÇADIR KONAKLAMA KİŞİ BAŞI 3900 TL (KAHVALTI DAHİL)
* 2 GECE 2 KİŞİLİK BUNGALOW/TAŞ EVLERDE KİŞİ BAŞI 5900 TL  (KAHVALTI DAHİL)
ÜCRETE DAHİL OLANLAR: YOL + 3 GÜN ARAÇ YEVMİYESİ + KAHVALTI DAHİL 2 GECE KONAKLAMA + SEYAHAT SİGORTASI
NOT: BUNGOLOW  EV /TAŞ EV SAYILARI SINIRLI OLDUĞUNDAN LÜTFEN KAYIT OLURKEN  WHATSAPP ÜZERİNDEN ETKİNLİK SORUMLUSUNA KONAKLAMA SEÇENEĞİNİ BİLDİRİNİZ
AKARYAKIT FİYATLARINDA OLUŞACAK FARK AYRICA YOL ÜCRETİNE Yansıtılacaktır. (Mazot Fiyatı 42 TL ye göre güncellenmiştir.) 


                Kaz Dağları, ülkemizin en önemli zenginliklerinden biri bana göre. Antik dönemlerden bu yana pek çok efsaneye konu olan ve İda Dağı olarak da bilinen Kazdağları, "Tanrıların armağanı" olarak tasvir edilen tam bir doğa harikası.  Şehrin korkunç havasından kurtulmak için yapabileceğiniz en iyi şey Kazdağları'na kaçmak. Zeytin bahçeleri, kızılçam ve daha da yükseklerde meşe ve karaçam ormanlarıyla kaplı bu güzel coğrafya, Ege'nin yakıcı sıcağından bunalanlar için tam bir kaçış yeri. Öyle ki yaz ortasında bile geceleri serinlikten dolayı ürperiyorsunuz.


PROGRAM :   29 Ağustos 2024 PERŞEMBE 23:59 BAKIRKÖY YENİBOSNA HAREKET ( Etkinliğimiz DİNLENME amaçlı bir aktivite olup geneli KAMP alanında geçmektedir. )

Akaleos Kamp Alanı Kaz Dağları'nda Zeytinli Köyü'nden 3-4 km uzaklıkta, Zeytinli Deresi'nin hemen kenarına kurulmuş bir kamp alanı.  Kaz Dağları'nda şehrin kaosundan, kirli havasından kaçıp huzur ve sessizlik içinde kafanızı dinleyebileceğiniz enfes bir yer. Emekli öğretmen Ali Hoca ve yine kendisi gibi öğretmen eşi tarafından işletilen, sizlere aile sıcaklığı sunan bu yerde, oksijene ve dinginliğe doymaya hazır olun. Tesis içerisinde dere kenarında kamp yapmak mümkündür, çadırda kalmak istemeyenler için Taş Ev ve Bungalov seçeneği de bulunmaktadır. ( Taş ev ve Bungolow sayısı sınırlıdır.)

Akaleos Kamp Alanında Neler Var?
. Tuvalet ve duş var.  Tuvaletleri genel olarak temiz ve kağıt havlu, peçete bulunuyor. 
. Ateş yakmak için barbekü tarzı hazır taş bölmeler var. Oralarda ateşinizi yakabilirsiniz.
. Tesiste kahvaltı & yiyecek servisi var. Fiyatlar ortalama.
. Dileyenler kendi yemeklerini kendileri de yapabilir. Dışarıdan yiyecek & içecek getirmek serbest.
. Doğal kaynaktan gelen ücretsiz içme suyu var.
. Güneş enerjisi sayesinde elektrik var. Ancak çadırlara özel elektrik çekilmiyor. Mutfak bölümünde elektrik kullanılabilir.
. Buzdolabı imkanı var. Ancak çadırlara özel değil.
. Bölgede internet ve telefon çekmiyor.
. Yüzmek için ufak bir gölet alanı ve iskele var. Güneşlenmek için de iskelenin hemen önünde şezlonglar mevcut.
. Kano ile gezebilirsiniz.
. Çadırda kalabileceğiniz gibi ağaç ve taş evlerde de kalabilirsiniz.
MALZEMELER
. Çadır - Mat - Uyku Tulumu
. 20 - 30 litrelik sırt çantası
. Bileği saran yürüyüş botu.
. Deniz malzemeleri
. Varsa küçük ilk yardım çantası -  ilaçlarınız.

ÖNEMLİ NOTLAR : 
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. 
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 


ETKİNLİK SORUMLULARI :
Erol GEYGEL : 0545 658 4873   

KATILIM BEDELİ :  
* 2 GECE ÇADIR KONAKLAMA KİŞİ BAŞI 3900 TL (KAHVALTI DAHİL)
* 2 GECE 2 KİŞİLİK BUNGALOW/TAŞ EVLERDE KİŞİ BAŞI 5900 TL  (KAHVALTI DAHİL)
ÜCRETE DAHİL OLANLAR: YOL + 3 GÜN ARAÇ YEVMİYESİ + KAHVALTI DAHİL 2 GECE KONAKLAMA + SEYAHAT SİGORTASI
NOT: BUNGOLOW  EV /TAŞ EV SAYILARI SINIRLI OLDUĞUNDAN LÜTFEN KAYIT OLURKEN  WHATSAPP ÜZERİNDEN ETKİNLİK SORUMLUSUNA KONAKLAMA SEÇENEĞİNİ BİLDİRİNİZ
AKARYAKIT FİYATLARINDA OLUŞACAK FARK AYRICA YOL ÜCRETİNE Yansıtılacaktır. (Mazot Fiyatı 42 TL ye göre güncellenmiştir.) 

KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız takdirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.