BULGARİSTAN - YUNANİSTAN TURU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 30.08.2024 Cuma - 1.09.2024 Pazar
 • Etkinlik süresi 3 Gün
 • Etkinlik Türü : YURTDIŞI KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 5 KM
 • Katılımcı Sayısı 40 kişi / Kalan :8 kişi
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3108
  Katıldığı etkinlik 210
  Yürüyüş mesafesi 3208 km
  Düzenlediği etkinlik 171
 • İletişime geç
30 AĞUSTOS TATİLİNDE YURTDIŞI

BULGARİSTAN - YUNANİSTAN TURU

FİLİBE - SOFYA - SELANİK - KAVALA
2 GECE 3 GÜN (30 Ağu - 01 Eylül )


1. GÜN / PLOVDİV (FİLİBE )  - SOFYA Akşam saatleri belirlenen saatte belirlenen noktadan hareket ile Bulgaristan topraklarına doğru yola çıkıyoruz. Sırasıyla Kapıkule (Türkiye) - Kapitan Andrevoo (Bulgaristan) gümrüklerinde pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştirip yolculuğumuza devam ediyoruz. Vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Plovdiv'e varışımız ile beraber. Turumuza başlıyoruz.


FİLİBE (PLOVDİV) adını Makedonya Kralı II. Filip'ten alır. Bulgaristan Plovdiv şehri, ülkenin güneyinde yer alan tarihi ve kültürel yapısı ile ünlü olan bir yerleşim yeridir. Tarihi dokusu bozulmamış olan şehir, Bulgaristan için son derece önemli bir merkezdir. Öyle ki şehir, 2019 yılında Avrupa Kültür Başkenti ilan edilmiştir. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam - Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü, NEBET TEPE üzerinde bulunuyor. 


Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma alanındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (Etnografya Müzesi'ne çevrilmiş), Plovdiv'e özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov Evi (Orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapıyor). Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfi tiyatro, bir sonraki görülmeye değer yer. Djumaya Camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Sultan I. Murad döneminde, Osmanlı İmparatorluğu'nun sembolü olacak şekilde, Filibe şehir merkezine 1363-1364 yılları arasında inşa edilmiştir. Mimari olarak yakın dönemlerde inşa edilmiş Bursa Yeşil Cami ve İznik Hüdavendigâr Camii ile benzerlik gösterir. İsmi Cuma Camisi'dir. Hüdavendigâr Camii veya Muradiye Camisi olarak da bilinir. Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler; Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Alışveriş ve şehri dilediğimizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zamanın sonlanmasının ardından aracımıza yerleşiyor ve başkent Sofya'ya doğru yola çıkıyoruz.


SOFYA'ya varışımızın ardından panaromik şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini ve Sofyadaki tek cami olan Kadı Seyfullah Efendi camisini (Halk arasında Banyabaşı Camisi olarak bilinir) de görüyoruz. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


2. GÜN / BABA VANGA EVİ MÜZESİ - SELANİK Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Yunanistan'ın en büyük 2. Şehri olan Selanik'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Bulgaristan sınırlarını terk etmeden önce Kahin Baba Vanga'nın günümüzde müze olarak hizmet veren evine uğruyoruz. Bu ziyaretimizin ardından gümrük kapısına geliyor ve sınırda gerçekleştireceğimiz pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Selanik yolculuğumuza devam ediyoruz.


Selanik varışı ile panoramik şehir turu; Kordon, Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi,Helexpo InternaOonal fuar alanı, Döner Kule,Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası, Bedesten, Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. KonstanOn Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, EleOerios Meydanları panaromik olarak görülecekOr.Şehir turu sonrası Ulu Önder Atatürk'ün evi ziyaret ve otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.


3. GÜN - KAVALA - PORTO LAGOS - İSTANBUL Otelde alınan kahvaltının ardından Kavala'ya hareket. Yaklaşık 2 - 3 saatlik yolculuğun ardından varılan Kavala'da panaromik şehir turu. Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy Neo Klasik yapılar, Pangia, Eski ve Yeni Şehir, Acropolis, Deniz Feneri, Ag.Nicholas, Teodoro Kimissi kiliseleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykelinin görülmesinin ardından öğle yemeği için serbest zaman. Buluşmanın ardından dönüş yolculuğu başlangıcı. Türk bölgesi olan İskeçe & Gümülcine & Dedeağaç şehirlerini panoramik olarak geçip.


Şirin bir belde olan Porto Lagos ve Vistonida Gölü&Agios Nikolaos Kilisesinin görülmesi sonrasında İpsala sınır kapısına yolculuk. Gümrük işlemlerini takiben Keşan - Tekirdağ - Silivri karayolu takip edilerek İstanbul'a yolculuk. Tekirdağ'da serbest köfte molası sonrası akşam saatlerinde başlangıç noktasına varış ve bir sonraki organizasyonda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.


ETKİNLİK ÜCRETİ : 299 EURO

* 2 gece 2 Kişilik Odalarda konaklama 

2 GECE 3 GÜN SOFYA - SELANİK TURU ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER  
B2 belgeli lüks turizm araçları ile ulaşım
*  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmet
*  3 veya 4* Otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama
*  Otelde alınacak olan kahvaltılar
*  Programda belirtilen panoramik şehir turları
*  Araç içi limitli su ikramı
*  Şehir vergiler
*  Gümrük vergileri
*  Tüm otoban, otopark ve check-point giderleri
*  Porto Lagos turu
*  Baba Vanga Müzesi Turu

ÜCRETE DAHİL OMAYAN HİZMETLER
*   Otelde alınan ekstralar
*  Tüm kişisel harcamalar
İlk gün sabah kahvaltısı
*  Öğle ve akşam yemekleri
*  Yurtdışı çıkış harcı
*  Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
*  Şoför bahşişleri (Zorunlu değildir)
*  Ekstra etkinlikler
*  Tam kapsamlı yurt dışı sağlık sigortası (15 Euro )

NOT : Bu etkinliğimiz Yeşil Pasaportu olan yada Schengen Vizesi olanların katılımına uygundur.

SON İPTAL TARİHİ : 01 AĞUSTOS PERŞMBE 2024

*** 29 AĞUSTOS PERŞEMBE 2024  22:00'da ilk durağımız olan Kartal Köprüsünden başlayacaktır.

ARAÇ DURAKLARI :
22.00    KARTAL KÖPRÜSÜ (HAREM İSTİKAMETİ)
22.05    MALTEPE KÖPRÜSÜ HAREM İSTİKAMETİ)
22.10    KOZYATAĞI CARREFOUR(HAREM İSTİKAMETİ)
22.15    GÖZTEPE   ( HAREM İSTİKAMETİ)
22.20    KADIKÖY
22.35    MECİDİYEKÖY MURAT PASTANESİ 
22.40    CEVİZLİBAĞ ( YEŞİL KUNDURA DURAĞI)
22.45    İNCİRLİ (ÖMÜR)
22.50   YENİBOSNA
22.55    SEFAKÖY
23.00    AVCILAR (PELİKAN MALL A.V.M.)
23.05    BEYLİKDÜZÜ ( BAUHAUSE)
23.10    BEYLİKDÜZÜ(AUTOPİA)
Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz...

*** ETKİNLİK KATILIMCI SAYISI 20 KİŞİYİ BULUNCA ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.