ÇADIR KONAKLAMA GÖKÇEADA

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 22.08.2020 Cumartesi - 23.08.2020 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : ÇADIR KAMPI
 • Mesafe 10 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 203
  Yürüyüş mesafesi 2545 km
  Düzenlediği etkinlik 178
 • İletişime geç
SAİT - BAHAR YİĞİT SORUMLULUĞUNDA

GÖKÇEADA DENİZ KEYFİ VE KÜLTÜR GEZİSİ

(1 gece 2 gün )


21 Ağustos Cuma Akşamı Saat 23.00 İstanbul'dan hareket ediyoruz.

22 Ağustos Cumartesi  Sabah saatlerinde uygun bir yerde alınan kahvaltı sonrası Kabatepe'den Feribot ile Gökçeada'ya geçiyoruz ve kamp alanında çadırlarımızı kuruyoruz. Burada 2 gün deniz keyfi ve Gökçeada Köylerini gezeceğiz.  Akşamları kamp ateşi ve bol eğlence.

23 Ağustos Pazar Sabah Kahvaltı sonrası kampımızdan ayrılıyoruz. Dereköy, Tepeköy ve Zeytinli gezilerimizin ardından 17.00 Feribotu ile İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor. Varış tahmini saatimiz 23.00

 Gökçeada

Türkiye'nin denizleri üzerindeki en büyük kara parçası olan Gökçeada'da birbirinden güzel bakir koylar, eski Rum köyleri ve harika manzaralar bulacaksınız. Gökçeada'da gezilecek yerler o kadar fazla olacak ki tatilinizi uzatma gereği bile duyacaksınız. İster günü birlik ister konaklamalı Gökçeada turları ile gelin, karşılaştığınız onca miras sizi eve dönmekten alıkoyacak.

Yaz sıcağında püfür püfür esen rüzgarıyla asla bunalmayacağınız, doğal sualtı yaşamıyla yüzlerce farklı balık türünün yaşadığı sularda yüzmekten keyif alacağınız Gökçeada'da, sizi en çok etkileyecek olan şey ise Uğurlu Köyü'nde Gizli Liman olarak bilinen ve Türkiye'nin en batı ucu olan kumsalda güneşin batışını ülkede en son gören kişinin siz olmanızdır.

Gizli Liman, gerek gezginlerin, gerek fotoğrafçıların, gerekse de romantik ve butik tatilden hoşlananların çok sevdiği bir noktadır.

Kamp alnımız UĞURLU koyundadır ve  tuvalet, duş mevcuttur. 


MALZEMELER
. Çadır - Mat - Uyku Tulumu
. 20 - 30 litrelik sırt çantası
. Bileği saran yürüyüş botu.
. Kamp Sandalyesi
. Varsa yağmur , çamur ve dikenlerden koruyan TOZLUK
. Baton ( Yürüyüşlerde ayaklardaki yükü azaltır.)
. Yağmurluk ve panço (mevsim uygunsa )
. Çabuk kuruyan malzemelerden yapılmış kıyafetler.
. Kafa feneri , düdük ve yedek kıyafetler.
. Varsa küçük ilk yardım çantası -  ilaçlarınız.
ÖNEMLİ NOTLAR : 
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. 
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 

 
ETKİNLİK MALİYETİ :
Rehber Hariç 20 Kişi ve üzeri katılımda Pandemi kurallarına göre tek koltukta seyahat : 0 TL
Kovid Genelgesine göre Soyadı tutan evliler ve çocukları
yan yana oturmak suretiyle kişi başı ücret : 0 TL
Maliyete Dahil Olanlar: Yol-Feribot-1 gece çadır konaklama yeri- Zorunlu seyahat sigortası

ETKİNLİK SORUMLUSU :
Sait Yiğit  : 0532 335 49 84

Araç Durakları:
23:00 Kartal
23:05 Maltepe
23:15 E-5 Kozyatağı
23.20 E-5 Göztepe
23.40 Kadıköy EVLENDİRME
23.50 Yıldız Sait Çiftçi
23 55  Mecidiyeköy Y.K.Bank
24.00 İncirli Alfemo
.....  E-5 üzeri Sefaköy Avcılar Beylikdüzü vs
 NOT : Bu etkinliği Tursab A acenta gurubu, 8273A sicil numaralı GLEE Turizm ile organize etmekteyiz. BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.