CATALCA AYDINLAR KÖYÜ ROMA SU YOLU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 11.02.2021 Perşembe
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ÖZEL ARAÇLI ULAŞIM
 • Mesafe 13 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1315
  Katıldığı etkinlik 126
  Yürüyüş mesafesi 1530 km
  Düzenlediği etkinlik 107
 • İletişime geç
BAHAR YİĞİT ve SAİT YİĞİT SORUMLULUĞUNDA
CATALCA AYDINLAR KÖYÜ ROMA SU YOLU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
11 ŞUBAT 2021 PERŞEMBE

İÇERİK : Orman Yürüyüşü

YÜRÜYÜŞ LİDERİ : Sait YİĞİT

TEL : 0532 335 49 84

BULUŞMA NOKTASI : CATALCA AYDINLAR KÖYÜ

BULUŞMA SAAT: 10:30

FAALİYET SÜRESİ : 12 - 14 KM  (5 saat ) 

KATILIM BEDELİ : 50 TL  (Rehberlik )Arkadaşlar 11 Şubat Perşembe günü Çatalca'nın doğal güzelliklerinden ve tarihi öneme sahip Roma Su Kemerleri ve su yolu üzerinde bulunan Çatalca'ya bağlı Aydınlar Köyü'nde başlayıp yine Aydınlar Köyü'nde sona erecek şirin bir rotada yürüyeceğiz.Yemyeşil çayırların olduğu, geniş dere yatağında mükemmel manzaraların yer aldığı bir rota. Yürüyüşümüzü başladığımız noktada bitireceğimiz için kendi araçlarınızla etkinliğe katılabilirsiniz.Genelde dere kenarında , Fazla inişi çıkışı olmayan düz sayılabilecek bir güzergahta yürüyeceğiz. Kolay bir parkur.AYDINLAR KÖYÜ : Odun kömürcülüğünün yaygın olduğu Aydınlar Köyü'nde sağlık ocağı, kıraathane ve hatta meyhane bile var. Köyün yakınlarında Kocadere (Babadardere) geçiyor. Roma su kemerleri kalıntıları da dere boyu üzerinde yer alıyor. 

MALZEMELER : Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı. Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden.

  NOT :  *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.  Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.   

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.      

PANDEMİ KURALLARI 

* Etkinlik sürecinde katılımcılar sosyal mesafeye uyacaklar. 

* Yiyecek - içecek paylaşımı olmayacak. 

* Tüm katılımcılar yanlarında maske ve dezenfektan bulunduracak. 

KATILIM BEDELİ : 50 TL  (Rehberlik )  BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.