CEHENNEM DERESİ ŞELALELERİ DERE YÜRÜYÜŞÜ ve YÜZME

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 10.07.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 9 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 203
  Yürüyüş mesafesi 2545 km
  Düzenlediği etkinlik 178
 • İletişime geç
Dere Yürüyüşü ve Şelalelerde Yüzme
CEHENNEM DERESİ ŞELALELERİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ve ŞELALELERDE YÜZME
10 TEMMUZ 2022
PAZAR

İÇERİK                           : Dere Yürüyüşü ve Yüzme
FAALİYET SÜRESİ        : Günübirlik
PARKUR BİLGİSİ           : 8-10 Km
ETKİNLİK BÖLGESİ       : Kırklareli-Vize
ETKİNLİK SORUMLUSU: Sait Yiğit
ETKİNLİK MALİYETİ     : 280 TL
"Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder." - Ne de güzel söylemiş Goethe. Aslında seyahat etmek bir tutku değil midir? Keşfetme, yeni yerler görme isteği. Hepimizde var olan fakat bir türlü hayata geçiremediğimiz o duygular. 

PROGRAM : 

 10 Temmuz  Pazar Sabah Kartaldan başlayarak E5 üzeri noktalardan katılımcılarımızı alıyoruz.  Vize'ye bağlı Kızılağaç köyünün 4-5 kilometre kuzey batısında bulunan yürüyüş parkuru tam bir doğa keşfi yaşamınızı sağlıyor.   Şelalenin orman içinde yarattığı ses yürüyüş sırasında insanı rahatlatıyor. Şelale belki çok yüksekten akmıyor ama müthiş görüntüsüyle insanı büyülüyor.  Bu şelaleleri izlemeye başladıktan bir süre sonra ruhunuzun yıkandığını ve stresten arındığınızı hissediyorsunuz.

Yürüyüş başlangıç noktasından bir süre orman içinden yürüyerek dere kenarına iniyoruz  Daha sonra çoğunluğu dere içinden olmak üzere sulu ve serin bir yürüyüş ile şelalelere varıyoruz  Yanımızda getirdiğimiz atıştırmalıkar ile açlığımızı giderirken, isteyen arkadaşlar yüzüp keyfini çıkarıyor.

Not. Dileyen arkadaşlar yürüyüşe katılmayıp araçla drekt şelalelere geçerek yüzme keyfi faslına geçebilir. 


CEHENNEM DERESİ ŞELALELERİ

                   Vize'ye bağlı Kızılağaç köyünün 4-5 kilometre kuzeybatısındaki parkurun diğerlerinden bir farkı var: Nedendir bilinmez, yürüyüşçüler burada ormandan geçerken huzur bulduklarını söylüyor. Şelalelerin orman içinde yankılanan sesi bile insanı rahatlatıyor, stresinden arındırıyor. Çok yüksekten düşmüyorlar belki, yine de olağanüstü görüntüler sunuyorlar. Bu şelaleleri izlemeye başladıktan kısa süre sonra ruhunuzun şelalenin duruluğu ve coşkulu sesiyle yıkandığını, rahatladığınızı, içinizin huzur dolduğunu hissediyorsunuz.

İstanbul'dan yaklaşık 3 saat süren yolculuk sonunda başlayan yürüyüş Istranca ormanlarının sunduğu olağanüstü manzaralar eşliğinde sürüyor. "Neden Cehennem Şelaleleri" diyenler, yanıtı ancak bu şelaleleri görünce alıyor.

Istranca Ormanları'nın içinden akan Kerevizdere üzerinde bulunan şelaleler derenin aşındırdığı yatağın kayalık kesimlerinde şekil buluyor.

KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Tüm katılımcı arkadaşlar etkinliklerimize katıldıklarında bu kuralları kabul etmiş olurlar.

YİYECEK -İÇECEK DURUMU
* Sabah Kahvaltısı Yanımızda getirdiklerimiz yada oradan aldıklarımız ile yol üzerinde 
* Öğle yemeği yanımızda getirdiklerimiz ile şelalede
* Akşam yemeği yol üzerinde uygun bir noktada 

MALZEMELER 
* Doğa yürüyüşüne uygun kıyafet ve ayakabı
* Varsa Baton
* Yüzmek isteyenler için mayo
* Yiyecekler

ÖNEMLİ NOTLAR : 
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. 
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 
ETKİNLİK SORUMLUSU : 
Sait YİĞİT : 0532 335 49 84


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.