ÇUBUK GÖLÜ FOTOGRAF VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 15.01.2023 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 10 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3068
  Katıldığı etkinlik 209
  Yürüyüş mesafesi 3168 km
  Düzenlediği etkinlik 170
 • İletişime geç
EROL & MELTEM GEYGEL SORUMLULUĞUNDA KAR YÜRÜYÜŞÜ
ÇUBUK GÖLÜ FOTOGRAF VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
(10 Km Orta Zor ve 5 km Kolay Yürüyüş )
15 OCAK 2023 - PAZAR


İÇERİK : Doğa Yürüyüşü 
FAALİYET SORUMLUSU : Erol GEYGEL - Meltem GEYGEL
FAALİYET SÜRESİ : 10 KM ORTAZOR- 5 KM KOLAY 
ETKİNLİK MALİYETİ : 350 TL  


Göynük bölgesindeki göller üçlemesinin, hem romantik hem de bir o kadar hayran bırakan Çubuk Gölü bu haftasonu doğa yürüyüş parkurumuzun rotasına konu olacak... Yanı başındaki yel değirmenleri ile daha çok tanınan ve ünlenmiş olan Çubuk Gölü, Kayabaşı tepesi'nden inen heyelanın genişleyen vadiyi tıkaması ile oluşan 1150 mt. irtifalarda bulunan bir göldür. 15 hektarlık bir büyüklüğe sahip olan gölün çevresinde yürüyüş yolları mevcut olmakla birlikte etrafı çam ormanları ile çevrilidir... 
 
Yürüyüş rotamıza, göl kenarından, 1150 mt. irtifadan başlayacağız ve ilk 5km.yi, çam ormanlarının içinden geçip, 1500 mt. irtifanın üzerindeki Davlumbaz yaylasına tırmanarak kat edeceğiz...
ALTERNATİF ETKİNLİK : Dileyen misafirlerimiz yürüyüşe katılmayabilirler ve çevresi yaklaşık 3 km kadar olan göl etrafında yürüyüş yapabilirler, doğal peyzaj haline gelen yel değirmenlerinde, göl üzerindeki iskelelerde, çam ormanlarının girişlerinde rahatça zaman geçirebilirler, amatör veya profesyonel fotoğraf çekimi çalışmaları yapabilirler ve diledikleri zamanda, gölün hemen yanında bulunan KÖY EVİNDE ateş başında patates haşlaması ve mangal yapabilirler ayrıca sıcacık çaylarını yudumlayabilirler...


Kahvaltı:
Parkur başına mesafe uzun olduğundan kahvaltı için ayrıca mola verilmeyecektir. Kahvaltı araç içinde yapılacaktır. Misafirlerimizin kahvaltılık malzemelerini yanlarına almaları gerekmektedir...
Mola:  
Parkur başlamadan önce yol üzerinde kısa bir süre su, meyve vb için alışveriş molası verilecektir...
Öğlen: 
Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş tercih edilmeli. Sıcak su, çay önerdiğimiz içeceklerdir...
Akşam:
Akşam yemeği için dönüşte birlikte karar verilecektir...
 
Malzemeler :
Su geçirmez bot ve tozluklar, su geçirmez ceket, mont, polar ceket, termal tshirt, birden fazla ince ve kalın eldivenler, bere, güneş gözlüğü, dudak, güneş kremi ve yedekleriniz. (Yedek malzemeyi mutlaka öneriyoruz. Gün içinde farkında olmadan ıslanabilirsiniz ve kuru giysilere ihtiyacınız olacak. Onları araçta bırakabilirsiniz.)
Sırt çantası, ayak bileğini saran su geçirmez bot, tozluk, su geçirmez ceket, hafif, kolay kuruyan, rahat ve çok dar olmayan termal giysiler, soğuktan koruyacak polar ceket, eldiven, bere.
Sırt çantanızda; Yedekleriniz, yağmurluk veya panço, kafa feneri, düdük, şapka, fular yanınızda olması gerekenlerden. Varsa kullandığınız ilaçlar ve en az 1 litre su bulunmalı. 
Yedekleriniz; yağmur veya karda ıslanma riskine karşı tüm giysilerinizi yedek bir çantada getirebilir, bunları yürüyüş süresince araçta bırakabilir ve yürüyüş sonrasında da üzerinize kuru giysilerinizi giyebilirsiniz.
 

Faaliyet Sorumluları :
EROL GEYGEL : 0545 658 48 73

İPTAL TARİHİ : 12 OCAK PERŞEMBE

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR

İLK DURAK MECİDİYEKÖY :07:00  BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.