ÇUBUK GÖLÜ FOTOGRAF VE KAR YÜRÜYÜŞÜ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 9.02.2019 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KAR YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 14 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 2043
  Katıldığı etkinlik 131
  Yürüyüş mesafesi 1920 km
  Düzenlediği etkinlik 103
 • İletişime geç
EROL GEYGEL SORUMLULUĞUNDA KAR YÜRÜYÜŞÜ

9 Şubat 2019 - Cumartesi

 Çubuk Gölü Fotograf ve Kar Yürüyüşü

(14 Km Orta Zor ve 5 km Kolay Yürüyüş  )

 

Göynük bölgesindeki göller üçlemesinin, hem romantik hemde bir o kadar hayran bırakan Çubuk Gölü bu haftasonu doğa yürürüş parkurumuzun rotasına konu olacak...

 

Yanı başındaki yel değirmenleri ile daha çok tanınan ve ünlenmiş olan Çubuk Gölü, Kayabaşı tepesi'nden inen heyelanın genişleyen vadiyi tıkaması ile oluşan 1150 mt. irtifalarda bulunan bir göldür. 15 hektarlık bir büyüklüğe sahip olan gölün çevresinde yürüyüş yolları mevcut olmakla birlikte etrafı çam ormanları ile çevrilidir... 

 

Yürüyüş rotamıza, göl kenarından, 1150 mt. irtifadan başlayacağız ve ilk 5km.yi, çam ormanlarının içinden geçip, 1500 mt. irtifanın üzerindeki Davlumbaz yaylasına tırmanarak kat edeceğiz...

ALTERNATİF ETKİNLİK : Dileyen misafirlerimiz yürüyüşe katılmayabilirler ve çevresi yaklaşık 3 km kadar olan göl etrafında yürüyüş yapabilirler, doğal peyzaj haline gelen yel değirmenlerinde, göl üzerindeki iskelelerde, çam ormanlarının girişlerinde rahatça zaman geçirebilirler, amatör veya profesyonel fotoğraf çekimi çalışmaları yapabilirler ve diledikleri zamanda, gölün hemen yanında bulunan KÖY EVİNDE ateş başında patates haşlaması ve mangal yapabilirler ayrıca sıcacık çaylarını yudumlayabilirler...Tahmini Maliyet 90 TL


Kahvaltı:
Parkur başına mesafe uzun olduğundan kahvaltı için ayrıca mola verilmeyecektir. Kahvaltı araç içinde yapılacaktır. Misafirlerimizin kahvaltılık malzemelerini yanlarına almaları gerekmektedir...


Mola:  
Parkur başlamadan önce yol üzerinde kısa bir süre su, meyve vb için alışveriş molası verilecektir...

 

Öğlen: 
Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş tercih edilmeli. Sıcak su, çay önerdiğimiz içeceklerdir...

Akşam:
Akşam yemeği için dönüşte birlikte karar verilecektir...

 

Malzemeler :

KAR YÜRÜYÜŞÜ özelinde, su geçirmez bot ve tozluklar, su geçirmez ceket, mont, polar ceket, termal tshirt, birden fazla ince ve kalın eldivenler, bere, güneş gözlüğü, dudak, güneş kremi ve yedekleriniz. (Yedek malzemeyi mutlaka öneriyoruz. Gün içinde farkında olmadan ıslanabilrsiniz ve kuru giysilere ihtiyacınız olacak. Onları araçta bırakabilirsiniz.)

 

Sırt çantası, ayak bileğini saran su geçirmez bot, tozluk, su geçirmez ceket, hafif, kolay kuruyan, rahat ve çok dar olmayan termal giysiler, soğuktan koruyacak polar ceket, eldiven, bere.

 

Sırt çantanızda; Yedekleriniz, yağmurluk veya panço, kafa feneri, düdük, şapka, fular yanınızda olması gerekenlerden. Varsa kullandığınız ilaçlar ve en az 1 litre su bulunmalı. 

 

Yedekleriniz; yağmur veya karda ıslanma riskine karşı tüm giysilerinizi yedek bir çantada getirebilir, bunları yürüyüş süresince araçta bırakabilir ve yürüyüş sonrasında da üzerinize kuru giysilerinizi giyebilirsiniz.

 

Faaliyet Sorumlusu : Erol GEYGEL : 0545 658 48 73


ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR


Ulaşım : 

Araç güzergahı ve durak kalkış Saatleri :

9 Şubat  2019 - Cumartesi sabahı ilk durak Yenibosna hareket.

 

06:30 Yenibosna

06:35 İncirli ALFEMO
06:40 Cevizlibağ
06:45 Mecidiyeköy YapıKredi
07:00 Kadıköy İşmont
07:05 E-5 Göztepe
07:05 E-5 Kozyatağı Carrefour
07:10 E-5 Bostancı
07:15 E-5 Maltepe
07:20 E-5 Kartal


Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz...


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.