CUMHURİYET KÖYÜ - CUMHURİYET GÖLETİ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 5.02.2023 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 14 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3038
  Katıldığı etkinlik 206
  Yürüyüş mesafesi 3111 km
  Düzenlediği etkinlik 167
 • İletişime geç
EROL & MELTEM GEYGEL SORUMLULUĞUNDA
BEYKOZ CUMHURİYET KÖYÜ ve GÖLETİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
05 ŞUBAT 2023 PAZAR (ÖZEL ARAÇLI ETK. ) 

İÇERİK : Kolay/Orta Doğa Yürüyüşü
YÜRÜYÜŞ LİDERİ : Erol GEYGEL
TEL : 0545 658 4873
FAALİYET SÜRESİ : 12 - 14 KM 
ETKİNLİK ÜCRETİ : 100 TL


CUMHURİYET KÖYÜ : İstanbul'un Anadolu yakasında yer alan Cumhuriyet Köyü, kuzeyde, Öğümce, Bozhane ve Kılıçlı Köyleri, güneyde, Üsküdar ilçesi, doğuda Ömerli Beldesi, batıda Polonezköy ile çevrilidir. Eskiden Çavuşlu Çiftliği olarak bilinen ve Hüseyin Paşa'ya ait olan bu şirin yerleşim alanı daha sonra Yahudi asıllı Harry Akkerman tarafından satın alınmıştır. Ancak 1928 yılında köy, Bulgaristan'dan gelen Mehmet Çoker, Fevzi Tunalı ve Tirenikli Mustafa ve onlarla birlikte gelen 33 aile tarafından satın alınır.  Akkerman'a 55.000 lira ödeyerek köyü alan ailelere, 1928 ile 1929 yılları arasında Rusçuk'tan gelen Bulgaristan Türkleri de katılır.              Köyün hem kaderi hem de ismi, Atatürk'ün 1937'deki ziyareti ile değişir. Bu şirin yerleşim alanını beğenen Atatürk, çeşitli girimler neticesinde buranın çağdaş bir orman köyü olması noktasında önemli adımlar atar. Net bir ismi olmakla birlikte Çavuşlu Çiftliği olarak anılan bu köye "Cumhuriyet" ismini uygun görür. Köy sakinleri de Atatürk'ün bu jestlerine karşılık ona 5 dönümü bulan araziyi hediye eder ve sonraları bu alana çam fidanları dikerek, zamanla 500 dönümü bulan bu alanı tamamen ağaçlandırırlar. Bu meşe korusuna Atatürk Korusu adı verilmiştir.


PARKUR BİLGİSİ : Parkurumuz Cumhuriyet köyünden başlıyor. Yaklaşık 14 km civarında bir parkur, Cumhuriyet Göleti patikalar orman içi yollar muhteşem bir doğada yürüyüp, başlangıç noktamız olan Cumhuriyet köyde yürüyüşümüzü bitireceğiz.
Yürüyüşümüz RİNG olacağından isteyenler kendi araçları ile etkinliğe katılabilirler.
Buluşma konumu:
https://goo.gl/maps/6xGiR4KBZaHUwBBu6
Buluşma Noktası: Buluşma saatimiz 10.00 ile 10:30 arasıdır. Yürüyüşümüz saat 10:40 de aşağıda konumu olan buluşma noktamızdan (Cumhuriyet Köyü Cami) başlayacaktır.137 Kavacık Cumhuriyet köyü otobüsü Beykozdan Cumhuriyet Köyüne gider. 138 Ümraniye Cumhuriyet köyü otobüsü de Cumhuriyet köyüne gider.
Kavacık tarafında gelenler için Polonez köyü geçtikten sonraki ilk köy, Riva tarafında gelecekler içinde Bozhane köyünden sonraki köy.
Kahvaltı: Evde veya buluşma noktasına gelirken yolda atıştırabilirsiniz.
Öğlen Yemeği: Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz. Sandviç, meyve ve kuruyemiş tercih edilmeli.
 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.