DELMECE YAYLASI ÇADIR KAMPI

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 25.05.2019 Cumartesi - 26.05.2019 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : ÇADIR KAMPI
 • Mesafe 5 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Aydın ER
 • Puanı 280
  Katıldığı etkinlik 23
  Yürüyüş mesafesi 271 km
  Düzenlediği etkinlik 3
 • İletişime geç
AYDIN ER SORUMLULUĞUNDA ÇADIR KAMPI

DELMECE YAYLASI ÇADIR KAMPI

( 25 - 26  MAYIS 2019 )


Muhteşem doğası, barındırdığı çeşitli hayvan popülasyonu (özellikle kuş), dereyi sarmalamış gürgen, kayın ve ıhlamur ağaçları ile yaz aylarının vazgeçilmezi, fotoğraf tutkunlarının gözdesi; Delmece Yaylası - Dipsiz Göl ve Erikli Şelalesine gidiyoruz. Yalova'nın en çok tanınan yaylaları, Erikli ve Delmece yaylalarıdır. Delmece Yaylası Çınarcık İlçesi'ne bağlı Teşvikiye Beldesinden çıkılan ve sahilden 17 km içeride, tamamı asfalt yol olan ve çok geniş düzlük bir alanı kaplayan, eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Büyük alanda çam, meşe, kestane ve ıhlamur ağaçlarından oluşan çeşitli ağaç türlerinin, yakın çevresinde şelalelerin ve "dipsiz göl" olarak bilinen derin bir krater gölünün bulunduğu doğa harikası'nın yanı sıra "şifalı su" diye bilinen bir içme su kaynağı vardır.  Delmece Yaylası alanı 400 dönüm olup, üzerinde 60 hane ahşap ve 20 hane kargır bina bulunmaktadır. Yaylanın bulunduğu alanın tamamı 2/B orman arazisi kapsamındadır.


PROGRAM

Delmece Yaylasına kamp faaliyetimiz cumartesi sabahı saat 07:00 da başlıyor. Feribotla Yalova'ya geçiyoruz. Kahvaltı yanımızda getirdiklerimizle feribotta yapıyoruz. Daha sonra  Yalova da alışverişimizi yapıp kamp alanımız olan Delmece Yaylasına geçiyoruz.


1. GÜN : CUMARTESİ : Saat 11:00 civarında kamp alanımıza ulaşıyoruz. Çadırlarımızı kuruyoruz. 2 km şifalı su gezisi yapıyoruz. Daha sonra ateş eşliğinde yanımızda getirdiklerimizle akşam yemeği hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sucuk köfte vb yiyecek ve içeceklerinizi almayı unutmayız. :)

2. GÜN: PAZAR : Kahvaltımızı yapıyoruz (Çaylar şirketten ) Öğlen saatlerinde çadırlarımız toplayıp yaylanın alt tarafında bulunan Dipsiz Göl ve Erikli Yaylasında bulunan harikulade güzellikte Çifte Şelale gezilerini yapıyoruz. 17:00 civarlarında İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.


* Konaklama yeri, kamp alanı, otel yok
* Ateş yakmanız mümkün, odun çevrede bulunabilir
* WC yok  ( çiçek toplayacağız)
* Cafe & Restoran yok
* Yürüyüş yapabileceğiniz manzarası güzel yollar var
* Fiziksel aktiviteler için uygun
* İnternet ve telefon genelde çekmiyor.

YEME -İÇME

* 2 kahvaltılık malzeme

* 1 akşam yemeği için malzeme yanınızda bulundurunuz. ( Yalova da market alışverişi yapılacaktır. )

NOT : Çadırı olmayan katılımcılar etkinlik sorumlusuyla iletişime geçebilir.

DİĞER KAMP MALZEMELERI:

1. Cadir, uyku tulumu, mat

2. Hijyen malzemeleri (Sabun, Tuvalet Kâgidi, Dis fircasi ve macunu, pecete vb.)

YAKLAŞIK ETKİNLİK YOL -  ACENTA - REHBERLİK  MALİYETİ   :  150 TL

Bu etkinliği Tursab A acenta gurubu, 8273A sicil numaralı GLEE Turizm ile organize etmekteyiz

 Faaliyet Sorumlusu:  Aydın ER : 0534 791 18 72

ARAÇ DURAKLARI

7:00 Yenibosna

7:05 İncirli- Alfemo

7:15 Mecidiyeköy- Y.K Bank

7:30 Kadıköy- Evlendirme

7:35 E-5 Göztepe

7:40 Kozyatağı

7:45 Bostancı

         E-5 üzeri Maltepe-Kartal vs.

Lütfen 5 dk. önce durakta olunuz! 


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.