DOLUNAYDA SARDALA KOYU GECE YÜRÜYÜŞÜ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 10.09.2022 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : GECE YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 10 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3068
  Katıldığı etkinlik 209
  Yürüyüş mesafesi 3168 km
  Düzenlediği etkinlik 170
 • İletişime geç
DOLUNAYDA GECE YÜRÜYÜŞÜ
DOLUNAYDA SARDALA KOYU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 
10 EYLÜL 2022 CUMARTESİ 


İÇERİK                           : Gece Yürüyüşü
ETKİNLİK BÖLGESİ       :  AĞVA - ŞİLE
ETKİNLİK SORUMLUSU: Erol GEYGEL

NOT : Aracı olmayan arkadaşlarımızı yakıt Maliyetine ortak olmak şartıyla aracı olan arkadaşlarımızla eşleştirmeye çalışacağız. 

PROGRAM : 10 Eylül 2022 Cumartesi Saat 21:00 da MEŞEALTI GÖZLEME EVİNDE https://goo.gl/maps/gbTJnAJo8sLgJpYg9 buluşuyoruz. ( Erken gelen arkadaşlar akşam yemeği yiyebilir.) Saat 22:00 da buradan ayrılıp SARDALA KOYUNA  https://goo.gl/maps/W8Lo1YL56bfKKj9F9 hareket edip araçlarımızı buraya bırakıyoruz.  Burada biraz dinlendikten sonra saat 24:00 da gece yürüyüşümüze başlıyoruz. Parkurumuz temiz patikalardan oluşmaktadır. Kafa fenerlerinizi getirmeyi unutmayınız.  Yürüyüşümüz  sırasında Diriliş Koyu - Gizli Mağara - Cennet Havuzu ve Sardala Koyunu göreceğiz. Sardala Koyunda dolunay ışığının altında gün doğumunu bekliyoruz. Burada yaklaşık 3 saatlık bir molamız olacak isteyen arkadaşlar uyuyabilir ve gün doğumundan sonra  denizin keyfini çıkarabilir.  Daha sonra yine güzel manzaralar eşliğinde araçlarımızı bıraktığımız Diriliş Koyuna doğru hareket ediyoruz. ( Yanınızda uyku tulumu mat yada örtü getirmeniz uygun olacaktır. ) Etkinliğimiz sabah saatlerinde bitiyor.  Ancak uzatmak isteyenler deniz keyfine devam edebilir.

SARDALA KOYU
Sardala Koyu, çok bilinmeyen Ağva - Kefken'in tam ortasında yer alan Bağırganlı Köyü'ne yakın bir sahildir. Doğasıyla insanı hayran bırakan bakir bir koydur. Bircok sosyal medya sayfasında ve gazetelerde Turkiye'nin Phuket Adasi olarak da haber olan Koy, Adacıklarıyla, Kayalarıyla, Mağaralarıyla, Küçük kanyonlarıyla, iç gölleriyle, bu tabiri hak eder bir doğal zenginlige sahiptir. Sardala' da yaklasik 100 m ve 200 m olan iki kumsal bulunmaktadir. Malkaya Koyu ve Adası, Cennet Mağaralari ve Kayalıkları, Orman ve denize yakın, içinden çıkmak istemeyeceğiniz Cennet Havuzu gibi yerler bulunmaktadır.

PARKUR BİLGİSİ : Eşsiz güzellikteki falezleri ve koyları içermektedir.

Görülecek bazı yerler Diriliş Koyu - Sardala Koyu , Cennet Havuzu - Malkaya  

SARDALA KOYU : Doğasıyla insanı hayran bırakan bircok sosyal medya sayfasında ve gazetelerde Turkiye'nin Phuket Adasi olarak da haber olan Koy, Adacıklarıyla, Kayalarıyla, Mağaralarıyla, Küçük kanyonlarıyla, iç gölleriyle, bu tabiri hak eder bir doğal zenğinlige sahiptir. 

CENNET HAVUZU : Deniz suyunun mağaraya dolmasını sağlayan kayaların arasındaki yarık, adeta Karadeniz'e bakan doğal bir pencereyi andırıyor. Yaz sıcağından bunalanlar, havuzun turkuaz renkli sularında güneş ışınlarına maruz kalmadan yüzmenin ayrıcalığını yaşıyor.

ETKİNLİK KATILIM ÜCRETİ  : 100 TL
Faaliyet Sorumlusu: EROL GEYGEL : 0545 658 4873 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.