''EGE'NİN SAKLI KÖYLERİ" TURU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 28.10.2022 Cuma - 30.10.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi 3 Gün
 • Etkinlik Türü : OTEL KONAKLAMALI
 • Mesafe 10 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sercan KARAKAŞ
 • Puanı 524
  Katıldığı etkinlik 55
  Yürüyüş mesafesi 598 km
  Düzenlediği etkinlik 39
 • İletişime geç
SENCER SELMAN VE SERCAN KARAKAŞ SORUMLULUĞUNDA

EGE'NİN SAKLI KÖYLERİ 

28-30 EKİM 

27 Ekim akşamı belirtilen saatlerde hareket noktalarında buluştuktan sonra, Kamptrek olarak güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini,  siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz Ege'nin Saklı Köyleri Turumuza başlıyoruz.

1. Gün: Tire, Birgi, Ödemiş, Kuşadası:

Sabah saatlerinde Tire yolu üzerinde köy kahvaltımızı dileyen misafirlerimiz ile birlikte alıyor ve kısa süreli yolculuğumuz sonrası gezimize ilk olarak Aydınoğulları Beyliği'nin merkezi Birgi Köyü ile başlıyoruz. Tarihi Çakırağa Konağı Müzesi, İmam-ı Birgivi Türbe ve Külliyesi, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Birgi Köyü gezimizin ardından Ödemiş içerisinde yapacağımız panoramik tura müteakip öğle yemeğimizi almak üzere Türkiye'nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire'ye hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında Meşhur Tire kebabımızı yemek üzere eestoranımıza varıyoruz. Tire'de yapacağımız köy gezimiz ve alışverişlerimiz sonrası Kuşadası'nda bulunan otelimize yerleşmek üzere otobüsümüze biniyor ve bir saat sürecek keyifli yolculuğumuz sonrası otelimize ulaşıyoruz. 

2. Gün: Doğanbey, Kirazlı, Çamlık, Burgaz, Kuşadası:

Otelimizde aldığımız  Kahvaltımız sonrası otobüste yerlerimizi alıyor ve yolculuğumuz sonrası gezimize ilk olarak 1924 yılına kadar Rumların yaşadığı Doğanbey Köyü'ne ulaşıyoruz. Eski Rum Evlerinin olduğu ara sokaklarda harika kareler yakalamak için serbest zaman veriyor ve Öğle Yemeğimizi almak üzere Restaurantımıza gidiyoruz. Yörenin farklı tatlarını bulabileceğimiz Restaurantımızda Serbest zaman veriyoruz. Extra Öğle Yemeğimiz sonrası Kuşadası'na bağlı olan Kirazlı Köyü'ne gidiyor ve Serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Çamlık Köyü'ne ulaşıyor ve bölgeye varışımız ile birlikte 30 Adet buharlı lokomotifin sergilendiği Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesini geziyoruz. Gezimiz sonrası Köy meydanında serbest zaman veriyoruz. Programımız sonrası son Köyümüz olan Burgaz (Gökçealan) Köyü'ne kısa bir yolculuk sonrası ulaşıyoruz. Eski Osmanlı dönemi Köyü olan Burgaz Köyünde kısa bir serbest zaman sonrası otelimize varıyoruz. 

3. Gün: Şirince, Sığacık, Bademler, İstanbul'a Dönüş:

Otelimizde aldığımız  Kahvaltımız sonrası otobüste yerlerimizi alıyor ve yolculuğumuz sonrası gezimize ilk olarak Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye varıyoruz. Bölgenin en meşhur Şarap Evinde Şarap tadımı sonrasında bölgeyi keşfetmek ve harika kareler yakalamak için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında bölgeye veda edip Selçuk'ta yer alan ve Çöp Şişin meşhur olduğu restoranımızda Ekstra Öğle Yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz sonrası Sığacık Köyü'ne hareket ediyoruz. Teos Antik Kenti'nin de yer aldığı Deniz Kenarında yer alan sahil Köyü'ne ulaştığımızda. Pazar Günleri Kurulan Köy Pazarı ve Limanda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası eğitim seviyesinin en yüksek olduğu ve Köyün içinde yer alan Tiyatro ile ilgi çeken Bademler Köyü'ne ulaşıyoruz. Köyün temiz havasını soluyup çay - kahve molası sonrası İstanbul'a hareket. İstanbul'a ulaşarak sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir sonraki Etkinlikleri de görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

KATILIM ÜCRETİ: 2700 TL

ÜCRETE DAHİL:

İKİ GECE KONAKLAMA, İKİ SABAH KAHVALTISI, ULAŞIM, ACENTA ÜCRETİ,  ÇEVRE GEZİLERİ, SİGORTA ve REHBERLİK 

DAHİL DEĞİL:

İLK GÜN ALINAN SABAH KAHVALTISI, MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

ETKİNLİĞE YAZILIP, SON İPTAL TARİHİNDEN SONRA ETKİNLİĞE GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU ARKADAŞLARA AYNI ZAMANDA KAPORA İADESİ DE YAPILMAZ. 23:00 Yenibosna
23:05 İncirli E5 Dilek Pastanesi 
23:10 Cevizlibağ
23:15 Mecidiyeköy YapıKredi
23:30 Kadıköy Bp
23:35 E-5 Göztepe
23:45 E-5 Kozyatağı 
23:50 E-5 Bostancı
23:55 E-5 Maltepe
24:00 E-5 Kartal


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.