EKOLOJİK ÇİFTLİKTE ÇADIR KAMPI - AHŞAP EV KONAKLAMA

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 11.05.2019 Cumartesi - 12.05.2019 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : ÇADIR KAMPI
 • Mesafe 10 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Aydın ER
 • Puanı 280
  Katıldığı etkinlik 23
  Yürüyüş mesafesi 271 km
  Düzenlediği etkinlik 3
 • İletişime geç
SERCAN KARAKAŞ & AYDIN ER

EKOLOJİK ÇİFTLİKTE ÇADIR KAMPI ve EKOLOJİK AHŞAP EV KONAKLAMA

10 - 11 - 12 MAYIS 2019 ( 2 Gece 2 Gün )

10 Mayıs Cuma aksamı 20:00 da araçla Sakarya'nın meyve ve sebze diyarı olan Pamukova'ya oradan da 20 dakika uzaklıktaki Kadı köyünde bulunan Scarabus Farm'a varacağız. Scarabus Farm büyük küçük her yastan insana ekolojik eğitimler veren bir çiftlik. Burası tamamı orman içinde bulunan yaklaşık 8 dönüm içerisinde kamp yapmaya elverişli bir alan.


Araziye vardıktan sonra çadırlarımızı kurup ateş başında sohbet edeceğiz. Herkes kendi içeceğini getirebilir. Bağlama, gitar vs. herhangi bir enstrüman çalan arkadaşlarımız yanlarında bu enstrümanlarını getirirlerse çok keyifli olur.


    Cumartesi sabahı saat 07:00 gibi kalkıp yaklaşık 45 dakika yoganın ardından kahvaltımızı yapacağız. Kahvaltının  ardından kısa bir ekolojik eğitim ve çiftlikte yaptıklarımızı anlattıktan sonra çiftlikte yapılacak işleri paylaşarak çalışmaya başlayacağız. Saat 12.00'de öğle yemeği hazırlıklarına başlayacağız. Yemeğin ardından yaklaşık 1 saat serbest zamanımız olacak. Saat 14.30 da tekrar bağ bahçe ve marangozluk işlerine devam edip 17:00' da çalışmayı bırakacağız.
    17:00 da akşam yemeği hazırlıkları, ateş yakma, taş fırınımızı hazırladıktan sonra eğlence zamanı. Doğanın senfonisi eşliğinde ateş başı sohbetleri.
Ertesi sabah tekrar 07:00 gibi kalkıp yaklaşık 45 dakika yoganın ardından nefis ürünlerimizle kahvaltımızı yapacağız. Kahvaltının ardından Paşalar mahallesinde bulunan ve mahalle ile aynı ismi taşıyan Paşalar kalesi ( Karaceyş Kalesi ) yürüyüş yapacağız. Bu kale Bizans döneminden kalma olup 1314 yılında Osman Gazi tarafından fethedilmiştir. Kalenin yapım tarihi, hakkında aydınlatıcı bir kitabe yoktur ve net olarak bilinmemektedir. Ancak surların yapımında kullanılan taşlardan, sütun kaidelerinden, mimari tarzından ve Roma dönemine ait mezar stellerinden kalenin Bizans döneminde yapıldığı açıkça ortaya çıkmaktadır. Kalenin kuzey ve güney sur duvarlarının farklı yapıda olması farklı taşların kullanılması ise Bizans döneminin ilk yıllarında yapıldığını ve sonrasında tamiratlar gördüğünü göstermektedir.Rotamız arazimizden başlayarak tamamı orman yolu ve tarlalardan oluşan yer yer dik yokuşların olduğu orta zorluktadır. Kaleye ulaştıktan sonra fotoğraf çekmek ve kısa bir atıştırma molası verildikten sonra dönüşe geçeceğiz. Kamp alanına ulaştıktan sonra yemek ve çadırlarımızı toplama, öğlen yemeği ve dönüş hazırlıklarına başlayacağız. Saat 14.00 gibi hazır olup İstanbul'a doğru yola çıkacağız.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

* 2 Sabah Kahvaltısı

* 2 Öğle Yemeği

* 1 Akşam Yemeği

* Yol - Sigorta - Acenta

NOT : Günlük 30 Tl  karşılığında ahşap evlerde kalınabilmektedir. ( Ekolojik ahşep evlerde8 kişilik kontenjan vardır.)

DİĞER KAMP MALZEMELERI:

1. Çadır, uyku tulumu, mat

2. Hijyen malzemeleri (Sabun, Tuvalet Kağıdı, Diş fırçası ve macunu, peçete vb.)

YAKLAŞIK ETKİNLİK MALİYETİ   :  230 - 250 TL

Bu etkinliği Tursab A acenta gurubu, 8273A sicil numaralı GLEE Turizm ile organize etmekteyiz

 Faaliyet Sorumlusu:  Aydın ER : 0534 791 18 72   Sercan KARAKAŞ : 0506 972 56 14 

ARAÇ DURAKLARI

20:00 Yenibosna

20:05 İncirli- Alfemo

20:15 Mecidiyeköy- Y.K Bank

20:30 Kadıköy- Evlendirme

20:35 E-5 Göztepe

20:40 Kozyatağı

20:45 Bostancı

         E-5 üzeri Maltepe-Kartal vs.

Lütfen 5 dk. önce durakta olunuz!   BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.