ELMACIK - SEVİNDİKLİ KÖYLERİ (İZMİT) DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 27.03.2021 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 16 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Murat DÜRÜST
 • Puanı 1365
  Katıldığı etkinlik 68
  Yürüyüş mesafesi 1385 km
  Düzenlediği etkinlik 51
 • İletişime geç
MURAT DÜRÜST LİDERLİĞİNDE ORTA ZOR PARKUR

ELMACIK - SEVİNDİKLİ KÖYLERİ (İZMİT) DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
SEVİNDİKLİ HIKING
27 MART 2021 CUMARTESİ
Etkinlik Türü  :ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Etkinlik Tarihi : 27 MART 2021 CUMARTESİ
Etkinlik Süresi :GÜNÜBİRLİK
Katılımcı limiti :15 Kişi
Faaliyet Sorumlusu :MURAT DÜRÜST
Maliyeti  :130 TL 
 
ELMACIK - SEVİNDİKLİ KÖYLERİ (İZMİT)  DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Etkinlik ve Parkur Hakkında :
27 Mart Cumartesi günü 07:00 da Yenibosna durağından başlayacak gezimizin ilk durağı Kocaeli'de doğa yürüyüşü parkurları içerisinde manzara güzelliği ve coğrafyası ile öne çıkan keyifli bir parkur olan Elmacık Köyü. 16-17 km orman yolları, dere kenarları, patikaları takip ederek devam edecek yürüyüşümüz, Sevindikli köyünde gölet kenarında son bulacak.
Yürüyüşümüzün başlangıç noktası olan Elmacık Köyü, Kocaeli'nin Körfez İlçesine bağlı bir köydür. 1993 yılında kurulmuş yeni bir köy olup. Karadeniz ikliminin özelliklerini göstermektedir. Dağınık yerleşime sahip 80 haneli bir köydür. Sevindikli, Kocaeli'nin Körfez ilçesine bağlı bir mahalledir. Burası önce 1936'da merkezi Gebze'nin Sipahiler köyü olan Taşköprü bucağına bağlıyken, bu bucağın kaldırılmasıyla merkezi daha sonra Hereke'ye taşınan ve adı Hereke bucağı olarak değişen Tavşancıl bucağına bağlanmış ve bu konumunu Körfez ilçesine bağlandığı 1987'ye dek korumuştur.
TARİHÇESİ: Orhangazi; İznik ve Orhangazi fethi sırasında bıraktığı boy beylerinden beri, Taşköprü olarak anılmaktadır. Ayrıca Selçuklu akınlarından da yüzyıllar önce Manav Türklerinin bölgeye yaptığı göçlerinde soyu hala devam etmekte ve bölgenin çoğunluğu Manav Türklerinden oluşmaktadır.
 
Kahvaltı :Yanımıza getirdiğimiz malzemeler ile köy kahvesinde yaparız.
Öğle Yemeği : Atıştırdıklarınızı yanınızda alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.
Akşam Yemeği : Duruma göre birlikte değerlendiririz.
Faaliyet Sorumlusu : Murat DÜRÜST : 0533 366 86 67
ETKİNLİK MALİYETİ : 130 TL 
GEREKLİ MALZEMELER VE UYARILAR
Yanınıza su almayı unutmayın, yol üzerindeki çeşmeler kurumuş olabiliyor.
Yürüyüşe uygun bileği satan bot ve tozluk, Sırt çantası, su geçirmez yağmurluk, panço. 1.5-2 litre su, öğle kumanyası için yiyecek. Yedek kıyafet ve spor ayakkabı.
ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR
ARAÇ DURAKLARI :
07:00 Yenibosna
07:05 İncirli ALFEMO
07:10 Cevizlibağ
07:15 Mecidiyeköy YapıKredi
07:30 Kadıköy 
07:35 E-5 Göztepe
07:55 E-5 Kozyatağı Carrefour
07:40 E-5 Bostancı
07:45 E-5 Maltepe
07:50 E-5 Kartal
Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz...


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.