ELMALI KÖYÜ - ALIÇ YAYLASI HIKING

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 15.10.2022 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 12 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Murat DÜRÜST
 • Puanı 1365
  Katıldığı etkinlik 68
  Yürüyüş mesafesi 1385 km
  Düzenlediği etkinlik 51
 • İletişime geç
MURAT DÜRÜST LİDERLİĞİNDE ORTA KOLAY PARKUR

ELMALI KÖYÜ - ALIÇ YAYLASI HIKING
 
15 EKİM 2022 CUMARTESİ
  MURAT DÜRÜST LİDERLİĞİNDE ORTA KOLAY PARKUR Etkinlik Türü:ORTA KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik Tarihi

:15 EKİM 2022 CUMARTESİ

Etkinlik Süresi

:GÜNÜBİRLİK

Katılımcı limiti

:17 Kişi

Faaliyet Sorumlusu

:MURAT DÜRÜST

Maliyeti

:280 TL

 

ELMALI KÖYÜ - ALIÇ YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik ve Parkur Hakkında :

Elmalı, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir köydür. İlçenin kuzey doğusunda, Samanlı Dağları'ndadır. 1897-1898 yıllarında inşa edilmiş ahşap camisi, önemli bir kültür mirası olarak değerlendirilir. Elmalı, 1800'lerin sonlarına doğru Kafkasya'dan gelen göçmenler tarafından kurulan bir Gürcü mahallesi olarak bilinmektedir. Köylülerle yapılan sözlü görüşmelere göre 1870 yılından itibaren köye Batum'dan göçmenler gelerek yerleşmiştir.

Mahallenin en önemli özelliklerinden birisi, 1897-1898 yıllarında Trabzonlu ustalar tarafından yapıldığı söylenen ahşap camisidir. Yapı Güney Marmara bölgesinde çantı tekniğiyle, tümüyle ahşap ve çivisiz olarak inşa edilmiş tek camidir. Caminin inşaatı için 193 meşe ağacından 5 cm kalınlığında, 27 - 28 cm genişliğinde kesilen ve uzunlukları değişken olan 226 adet kalas kullanıldığı bilinmektedir. Yapımından itibaren 2004 yılına kadar aralıksız hizmet veren cami, medrese işlevi de görmüştür.  2004 yılında köye yeni bir cami inşa edilmiş, 2013'te eski ahşap cami restore edilmiştir.

Alıç Yaylası, Elmalı köyüne bağlı 1.100 mt rakımlı, yaz aylarında yaşamın devam ettiği, panayır zamanında karakucak güreşlerinin düzenlendiği güzel bir yayla.

Patika yollardan oluşan parkurumuzun 12 km olmasını ve yürüyüşümüze başladığımız Elmalı köyünde sonlandırmayı planlıyoruz.

 

Kahvaltı :Yanımıza getirdiğimiz malzemeler ile feribotta yaparız. (Gidiş-dönüşte Feribot kullanılacak)

Öğle Yemeği : Atıştırdıklarınızı yanınızda alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.

Akşam Yemeği : Duruma göre birlikte değerlendiririz.

Faaliyet Sorumlusu : Murat DÜRÜST : 0533 366 86 67

GEREKLİ MALZEMELER VE UYARILAR
Yürüyüşe uygun bileği satan bot ve tozluk, Sırt çantası, su geçirmez yağmurluk, panço. 1.5-2 litre su, öğle kumanyası için yiyecek. Yedek kıyafet ve spor ayakkabı.
ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR

ARAÇ DURAKLARI :

06:30 Yenibosna

06:35 İncirli BELLONA
06:40 Cevizlibağ
06:45 Mecidiyeköy YapıKredi
07:00 Kadıköy BP
07:05 E-5 Göztepe
07:10 E-5 Kozyatağı 
07:10 E-5 Bostancı
07:15 E-5 Maltepe
07:20 E-5 Kartal

Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz...

 


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.