ESENCELİ KÖYÜ - ÖMERLİ BARAJI KOLAY YÜRÜYÜŞ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 26.03.2023 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ÖZEL ARAÇLI ULAŞIM
 • Mesafe 12 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3038
  Katıldığı etkinlik 206
  Yürüyüş mesafesi 3111 km
  Düzenlediği etkinlik 167
 • İletişime geç
Erol GEYGEL Sorumluluğunda

ESENCELİ KÖYÜ - ÖMERLİ BARAJI KOLAY YÜRÜYÜŞ

26 MART 2023 PAZAR

(DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN UYGUNDUR. )
Etkinlik Türü: Kolay Yürüyüş
Etkinlik Tarihi : 26.03.2023  Pazar
Buluşma Noktası : Kömürlük Köyü
Buluşma Saati : 10:00 
Etkinlik Ücreti : 100 TL


26 Mart 2023 Pazar günü İstanbul'a çok yakın Ömerli Barajının dibindeki Esenceli Köyünde, yeşillikler ve mavilikler içinde kolay bir doğa yürüyüşü yapacağız. Esenceli oldukça küçük bir köy.  Ömerli Barajı kıyısında sessiz, sakin bir yer.  Bakkal, kahvehane vs. yok.  Ormanın içinde, barajın kıyısında, hiç bozulmamış bir köy (en azından şimdilik)


ESENCELİ KÖYÜ : Esenceli Köyü, İstanbul ilimizin Şile ilçesi sınırları içinde yer alan yeşil ormanın ve dingin baraj huzurunun bir arada olduğu sakin bir köydür. Şehir hayatından, trafik ve iş stresinden bir süre uzaklaşmak için Esenceli Köyü'nde vakit geçirmek çok doğru bir tercih olacaktır. Hane ve nüfus sayısı oldukça az olduğu için, doğal güzelleri tahrip olmamış ve gerçek manada huzurlu bir köy olan Esenceli Köyü'nde hem günü birlik hem de kamp yaparak vakit geçirmek mümkün.

Faaliyet Sorumlusu: EROL GEYGEL : 05456584873

MALZEMELER
. 20 - 30 litrelik sırt çantası
. Bileği saran yürüyüş botu yada sağlam spor ayakkabı 
. Varsa yağmur , çamur ve dikenlerden koruyan TOZLUK
. Baton ( Yürüyüşlerde ayaklardaki yükü azaltır.)
. Yağmurluk ve panço (mevsim uygunsa )
. Çabuk kuruyan malzemelerden yapılmış kıyafetler.
. Kafa feneri , düdük ve yedek kıyafetler.
. Varsa küçük ilk yardım çantası -  ilaçlarınız.
YİYECEK - İÇECEK
Kahvaltı : Erken gelen arkadaşlar Sarıyer de birçok mekan var. Yada buluşma noktasında yanında getirdikleri ile yapabilir. 
Öğle Yemeği : Atıştırdıklarınızı yanınızda alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.

ÖNEMLİ NOTLAR : 
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. 
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 

PARKURUMUZ : 
https://www.wikiloc.com/hiking-trails/esenceli-loop-rota-12-km-42993927 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.