FINDIKSUYU - DOĞANÇAY ŞELALESİ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 8.05.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi 0 Gün
 • Etkinlik Türü : KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 12 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sercan KARAKAŞ
 • Puanı 554
  Katıldığı etkinlik 57
  Yürüyüş mesafesi 638 km
  Düzenlediği etkinlik 39
 • İletişime geç
Yeni Başlayanlara Uygun Doğa Yürüyüşü

FINDIKSUYU - DOĞANÇAY ŞELALESİ  DOĞA YÜRÜYÜŞÜ


 İÇERİK                              : Doğa Yürüyüşü

FAALİYET SÜRESİ        : Günübirlik
PARKUR BİLGİSİ           :  11-12 Km
ETKİNLİK BÖLGESİ       : SAKARYA
YÜRÜYÜŞ LİDERİ          : Sait Yiğit
ETKİNLİK MALİYETİ      220 TL  

Ücrete dahil olanlar Yol + Rehberlik + Acenta Giderler


Bu hafta Sakarya ili Doğançay beldesinde kolay ve keyifli bir parkurda olacağız.  Beldede yapacağımız alışveriş sonrası Parkur başlangıç noktası Fındıksuyu köyüne gideceğiz. Kısa bir yürüyüş sonrası  Şelaleye ulaşıp fotoğraf molası vereceğiz.  Mola sonrası yola koyulup  çoğunluğu iniş, patika ve orman yollarından oluşan  bir parkurla Doğançay beldesine döneceğiz. .  Etkinlik suresi yaklaşık 4-5 saattir. 


Doğançay Şelalesi, deniz seviyesinden 600 metre yüksekliktedir. Şelaleye giden yol, yürüyüş-trekking parkuru olarak da kullanılmaktadır. Sakarya'da görülebilecek yerler listesinde ilk sıralardadır. Bozulmamış doğasıyla ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır.


Araç Durakları 
6.30 Yenibosna 
6:35 İncirli Doğtaş
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.05 Kadıköy BP
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı
       E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
       Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!  BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.