Göller Bölgesi ISPARTA - BURDUR

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 19.05.2023 Cuma - 21.05.2023 Pazar
 • Etkinlik süresi 3 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 24 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 201
  Yürüyüş mesafesi 2509 km
  Düzenlediği etkinlik 176
 • İletişime geç
19 Mayıs Tatilinde Doğa ve Kültür Turu

İÇERİK                           : Doğa Yürüyüşlü Kültür Turu
FAALİYET SÜRESİ        : 2 gece 3 gün
PARKUR BİLGİSİ           : 24 Km
ETKİNLİK BÖLGESİ       : ISPARTA  - BURDUR
ETKİNLİK SORUMLUSU: Sait Yiğit -  0532 335 49 84
ETKİNLİK MALİYETİ:
2 KİŞİLİK GLAMPİNG  (KAHVALTI DAHİL KİŞİ BAŞI)   2650 TL SADECE DOLDU
2 KİŞİLİK AHŞAP BUNGALOW (KAHVALTI DAHİL KİŞİ BAŞI)  3200 TL (DOLDU)
TÜM GLAMPİNG VE BUNGALOWLARIN İCİNDE  WC VE DUŞ MEVCUTTUR. 
Fiyata dahil olanlar Yol + 2 kişilik evlerde kahvaltı dahil 2 gece konaklama + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Acenta giderleri 
Akaryakıt fiyatlarında oluşacak olağandışı artışlar etkinlik ücretine yansıtılacaktı


PROGRAM

18 Mayıs Perşembe akşamı 22.00'da İstanbul - Yenibosna'dan başlayarak yola çıkıyoruz

1. GÜN 19 MAYIS CUMA 

Sabah saatlerinde uygun noktada alacağımız kahvaltı (Extra) sonrası Burdur gezimize başlıyoruz.  Salda Gölü, Lisinia doğal yaşam köyü, Sagalassos antik kenti ve İnsuyu mağarası gezilierimizin ardından Isparta Sütçülerde bulunan tesisimize geçiyoruz. Akşam tesiste kamp ateşi ve eğlence..


2. GÜN 20 MAYIS CUMARTESİ

Sabah tesiste alacağımız kahvatlı sonrası Sn. Paul yolunun Sütçüler-Yazılıkaya Kanyonu etabın yürüyeceğiz. (14 Km). Yürüyüşe katılmayacak arkadaşlar Yazılıkaya Kanyonuna araç ile geçip orada zaman geçirebilir.


3. GÜN 21 MAYIS PAZAR

Sabah tesiste alacağımız kahvaltı sonrası valizlerimiz yüklü olarak tesisten ayrılacağız. Eğirdir gölü  manzarası ile çay kahve molası verdikten sonra Kovada gölü çevresinde 5 km bir yürüyüş gerçekleştirip Isparta merkezi gezip İstanbula doğru yola çıkacağız. 

7 RENKLİ GÖL EĞİRDİR..
Eğirdir Gölü, günün değişik zamanlarında farklı renkler alan, gün batımında seyrine doyum olmayan, etrafı elma ve şeftali bahçeleriyle çevrili, berrak plajlarıyla ünlü, Türkiye'nin dördüncü büyük doğa harikası gölüdür. 
Eğirdir Gölü, Sultan ve Karakuş Dağları'nın arasında ve il alanının ortasında yer almaktadır. Kuzey-güney uzunluğu 50 km olan, doğu-batı genişliği ise 3 ila 15 km arasında değişen Eğirdir Gölü, takriben 3.309 km2 lik bir havzanın sularını toplamaktadır. Gölün oluşumunda karstik yapının payı büyüktür. Ana kalkertemeli üzerinde yer alan çöküntü oluklarının birbirleriyle birleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Göl, deniz yüzünden 916 m yükseklikte olup, ortalama derinliği 12 m kadardır. Maksimum derinliği ise Eğirdir yakınlarında 16.5 m'dir.


KOVADA GÖLÜ
Benzersiz flora zenginliği ve yaban hayatı çeşitliliğinin yanı sıra, açık havada dinlenme ve eğlenme imkânları bakımından büyük potansiyele sahip olması, doğal kaynakların ender bir peyzaj bütünlüğü içinde bir araya gelmesi, Kovada Gölü ve çevresini milli park yapmaya yetmiştir. büyüklüğündeki saha, 03.11.1970 tarihinde milli park olarak ve 1992 yılında l. derece doğal sit alanı olarak ilan edilmiştir. Kovada Gölü Milli Park sahasının en önemli özelliği rekreasyonel kullanıma müsait olan doğal kaynaklarıdır. genişliğinde ve oldukça sığ olan gölün çevresi 20,6 km'dir. Derinliği ise 6-7 m'ye kadar iner. Suda bulunan ve göle yeşil renk veren tortular derinlikten sonrasının görülmesine engel olurlar. Gölün deniz seviyesinden yükseltisi 900 m'dir. Yörenin oluşumunu sağlayan karst morfolojisi, bakir doğanın araştırılması, kampçılık, yürüyüş, manzara seyretme ve tırmanma ziyaretçilerin katılacağı başlıca uğraşlardır


Yazılı Kanyon 
Sütçüler İlçesi'ne 20 km uzaklıkta bulunan Yazılı Kanyon Tabiat Parkı, 600 ha.lık bir alanı kapsamaktadır. Kanyonun yan duvarlarında Bizans dönemine ait ibadet yapılan bölümler, sunak yerleri ve yazılar bulunmaktadır. Bu yazıtlar nedeniyle kanyona "Yazılı Kanyon" denilmiştir. Kanyonun derinliği 100 ile 400 m.dir. Çandır Köyü hudutları içerisinde kalan park, 1989 yılında tabiat parkı olarak tescil edilmiştir.
Tabiat parkı, zengin bitki örtüsü ve yaban hayatı ile seyrine doyum olmayan eşsiz doğal güzellikleriyle turistlerin sürekli ziyaret ettiği bir yerdir. Tarihi "Kral Yolu"nun da geçtiği kanyon, tapınak ve kaya yazıtları ile tarihi önem arz etmektedir. Aziz Paul, Perge'den Pisidia Antiokheia'ya giderken bu kanyondan geçmiştir. Park alanı içerisinde, halkın dinlenmesine uygun kamp alanı bulunmaktadır.


Sagalassos Antik Kenti
Sagalassos antik kenti, Akdeniz bölgesinde Anadolu tarihinin en önemli antik kent yerleşimlerinden biridir. Çeşitli çağlardan beri yaşamın olduğu ve Sagalassos antik kentinin de bulunduğu bölgede arkeolojik buluntular M.Ö. 12000 yıllarına tarihlenir ve yerleşik yaşam M.Ö. 8000 yıllarında başlamıştır. Tarihinin bu kadar eskiye dayandığı ve yerleşik olarak 10000 yıllık bir geçmişinin olduğu bu antik şehir ister istemez tarih, sosyoloji, antropoloji bilim dalları ile uğraşan veya ilgi duyan herkesin merakını çeken bir konumdadır. Çağlar boyunca çeşitli dönemlerde yerleşimlerin devam ettiği bilinmekle birlikte Sagalassos, Helenistik dönemden başlayarak Anadolu topraklarındaki en önemli seramik üretim merkezlerinden biri haline gelmiştir.


SALDA GÖLÜ
Salda Gölü, kumsalı, turkuaz rengiyle oluşan güzel manzarası, temiz doğası, ormanları ve kamp yerleriyle alternatif tatil imkânları sunan, doğanın en cömert olduğu alanlardandır. Birçok kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Salda Gölü yelken, kano, rüzgâr sörfü, foto-safari, göl turu, balık avcılığı, sualtı dalış, yüzme vb. imkânlar sunmaktadır.
Toros Dağları'nın arasında bulunan Salda Gölü magnezyum yönünden çok zengin olması nedeniyle kumsalı beyaz renge sahiptir.


LİSİNİA DOĞAL YAŞAM KÖYÜ
Lisinia Doğa, koordinatörlüğünü, veteriner hekim ve aynı zamanda bir doğa gönüllüsü, Öztürk Sarıca'nın üstlendiği bir proje alanı. 2005 yılında hayata geçirilen proje, Türkiye'nin bu konudaki ilklerinden. Bugüne kadar 9 proje başlığı altında 1000'e yakın alt proje gerçekleştirildi. Halen de 20'ye yakını faal bir şekilde devam ediyor.
Türkiye'nin sularının Türkiye'de kalması için yürütülen projeler, sıfır kimyasal ile doğa dostu tarım projeleri, yaban hayatı koruma ve Doğa Okulu projeleri en aktif olarak işleyen projeler. Gönüllüler önce "eğitmen eğitimi" alıyorlar daha sonra Doğa Okulu'nda eğitmenlik yapma, merkezde organik tarım, yaban hayatı koruma, Kanser Evi çalışmalarına katılma, Burdur Gölü çevresindeki köyleri gezerek yapılan saha faaliyetlerine ve sosyal medyada ve online platformlarda projelerin tanıtımına destek lma gibi görevler üstleniyorlar.
KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Tüm katılımcı arkadaşlar etkinliklerimize katıldıklarında bu kuralları kabul etmiş olurlar.


ARAÇ DURAKLARI

22:00 Yenibosna
22:05 İncirli Doğtaş
22:10 Cevizlibağ
22:15 Mecidiyeköy YapıKredi
22:30 Kadıköy BP
22:35 E-5 Göztepe
22:45 E-5 Kozyatağı Carrefour
22:50 E-5 Bostancı
22:55 E-5 Maltepe
23:00 E-5 Kartal

Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz... BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.