GÜRCİSTAN'DA YILBAŞI (Pasaportsuz)

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 29.12.2022 Perşembe - 1.01.2023 Pazar
 • Etkinlik süresi 4 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 204
  Yürüyüş mesafesi 2551 km
  Düzenlediği etkinlik 179
 • İletişime geç
Yeni Yılda Otel Konaklamalı 3 Gece 4 Gün Batum

YENİYILA BATUM'da giriyoruz.

KESİN KALKIŞLI

3 gece 4 gün, 4**** otel konaklamalı, ışıklar içinde muhteşem Batum şehri yeniyıla daha bir ışıltılı giriyor....

İÇERİK : Gürcistan Kültür Gezisi
FAALİYET SORUMLUSU : Sait YİĞİT
FAALİYET SÜRESİ : 3 gece 4 Gün

PAKET FİYATIMIZ:
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 150 USD
TEK KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 220 USD29 ARALIK PERŞEMBE 2022
Trabzon buluşma, Rize, Sarp Sınır Kapısı, Batum

Uçakla Trabzon Havalimanı, otobüsle Trabzon otogarına gelen konuklarımızl  10.00'dan itibaren buluşuyoruz. 

Buluşma sonrası Trabzondan RİZE'ye hareket,  Rizede öğle yemeği molası ve bakiye ödeme işlemlerinin ardından Sarp sınır kapısına hareket, RİZE/ARTVİN havaalanını kullanacak konuklarımızı saat 14.00 sularında havaalanından alıpSarp sınır kapısına hareket ediyoruz.

Saat 17.00 sularında Sarp sınır kapısına varış, Sarp sınır kapısından T.C kimlik veya pasaportlarımızla Gürcistan'a giriş, Batum şehir merkezine hareket, Ardagani gölünde ses/su/ışık gösterilerinin izlenmesi, Batum şehir merkezinde döviz bürolarında para değişimi, Batum şehir merkezinde 4**** otele yerleşme, gece Batum şehir turu, akşam yemeği olanağı, Batum şehir merkezinde 4****  otelde konaklama

30 ARALIK CUMA 2022: BATUM ŞEHİR TURU

Batumda otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gürcistan içinde özerk bir cumhuriyet olan Acaristan'ın başkentini gezmeye başlıyoruz. 

Avrupa meydanında Altın Post Heykeli Medea Anıtı, Kutaisi Caddesi ve Tarihi Orta Cami, Ali ve Nino Heykeli, Gürcü alfabesi anıtı, Batum limanı, Batum bulvarı, Batum Akrepolü, Bambu ormanı gezilerimizden sonra Acara Tarih ve Etnoğrafya Müzesi gezimizi yapıp öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. 

Öğle yemeği sonrası Batum Pazarı, Batum sahili gezilerimizi yapıp Ardagani gölünde lazer güdümlü ses/su/ışık gösterilerini izliyoruz. Arzu eden konuklarımızı otelimize transfer ediyor, arzu eden konuklarımız Batumda huzur ortamında yüzlerce restoran, cafe ve diğer sosyal olanaklarından yararlanabilecekleri gece ışıklar içinde Batumu yaşabiliyor. 

Konaklama Batumda 4**** otelimizde


31 ARALIK CUMARTESİ 2022: BATUM, YILBAŞI KUTLAMALARI, BATUM

Otelimizde alacağımız geç kahvaltı sonrası şehir merkezinde tam gün serbest program.

Akşam saatlerinde muhteşem yeniyıl kutlamalarının yapıldığı Avrupa Meydanında Gürcü sanatçıların konserleri, halk dansları, sürpriz yabancı sanatçıların sahne alacağı, havai fişek gösterilerinin yapıldığı kutlamalara katılım, 2023 yılına giriş, arzu edilen saatte otele dönüş ve Batumda 4**** otelimizde konaklama

01 OCAK PAZAR 2023: BATUM, SARP SINIR KAPISI, RİZE ÇAY ÇARŞISI, TRABZON

Batumda otelimizde  alacağımız kahvaltı sonrası Batum şehir merkezinde kısa bir alışveriş molasının ardından Sarp sınır kapısından Türkiye'ye giriş,

Hopa, Arhavi, Fındıklı, Ardeşen, Pazar, Çayeli ilçelerinin panoramik görülmesinin ardından Rize şehir merkezine varış, Dünyanın en büyük çay bardağının da yer aldığı bütün çay çeşitlerinin satıldığı 35 dükkandan oluşan Rize Çay Çarşısı gezisi ve alışveriş olanağı, Rize Bezi satış yerlerinde alışveriş olanağı, Rize de öğle yemeği molamızın ardından Trabzon'a hareket

Saat 17.00'da Trabzon havaalanı, 17.15'te Trabzon otogarına varış,  başka bir gezimizde buluşmak üzere uğurlama..


PAKET FİYATIMIZ:
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 150 USD

TEK KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 220 USD


*Tura kesin rezervasyon için 50 USD karşılığı TL günün kuru ile hesaba havale edilir.
*Tur bedelinin kalan kısmı tur başlangıcında nakit,  günün kuru ile ödenir.


BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

Turumuz Trabzon buluşmalıdır.

RİZE/ARTVİN HAVAALANINI kullanacak konuklarımız için 29 Aralıkta Rize/Artvin havaalanına saat 14.30'dan önce inen uçuşları tercih etmeleri, dönüş günü olan 01 Ocak Pazartesi günü ise saat 16.00'dan sonra kalkan uçakları tercih etmeleri gerekir.

Gürcistan girişinde sadece pasaport veya yeni tip çipli T.C kimlik geçerlidir.

Yılbaşı döneminde aynı iklim kuşağında yer aldığımız Gürcistanın BATUM şehrinde hava durumu Doğu Karadeniz ikliminin aynıdır. Dolayısıyla yağmur her zaman dikkate almamız gereken bir iklim olayıdır.

Turumuzda yılbaşı gala yemeği programı yoktur. Yılbaşı gala yemeği almak isteyen konuklarımızı rehberlerimiz bilgilendirip, yönlendirecektir. Ayrıca yılbaşından önce Batumda gala yemeği fiyatları ve seçeneklerini geniş bir şekilde değerlendirme imkanınız olacaktır.

Bütün gezi boyunca PAKET FİYATA DAHİL servislerimizin dışında öğle ve akşam yemekleri, teleferik, müze giriş vb gibi ücretler hiç bir şekilde zorunlu değildir. Binilen teleferiğin ücreti, girilen müzenin ücreti, yenilen yemeğin ücreti ödenir. Batumda oldukça nitelikli Türk lokantlarının yanında Türkçe konuşan personel istihdam eden Gürcü restoranları da oldukça bol miktardadır.

Turumuz boyunca programda yazılı olmayan mini sürprizler vardır, turumuz boyunca rehberimiz tarafından bilgilendirilip Gürcistana özgü ürünleri satın alabileceğiniz en uygun yerlere yönlendirilirsiniz, kesinlikle belli bir yerde alışveriş yapmaya ve turu bir alışveriş turuna dönüştürmeyi  kesinlikle yapılmayacaktır

Tur ücreti dışında TL'nin aşırı değer kaybetmesinden dolayı ortalama gereksinimler için 100 USD gibi bir gideriniz olabilecektir. (Teleferik, müze, öğle ve akşam yemeği, yılbaşı kutlaması vb ) Ortalama olarak öngördüğümüz 100 USD bütçeyi arttırmak veya düşürmek tamamen sizin elinizdedir. Ancak bizim diğer turlarımızdan deneyimimiz kişi başı 100 USD gibi bir meblağın yeterli olduğudur.

Yılbaşı  turumuza 0-7 yaş arası çocuklarınızı kış koşullarından dolayı maalesef kabul edemiyoruz.

Batumda yılbaşı programları şehrin Avrupa meyadı bölümünde Batum belediyesinin muhteşem organizasyonları ile Gürcü ve sürpriz yabancı sanatçıların sahne aldığı muhteşem konserler, dans gösterileri, havai fişek gösterileri ile kutlanmaktadır. Programımız da tam bu bölgede olacak şekilde planlanmıştır. BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.