HOŞGÖRÜ YOLU - YUVACIK ORTA KOLAY HIKING

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 17.12.2022 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 12 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Murat DÜRÜST
 • Puanı 1365
  Katıldığı etkinlik 68
  Yürüyüş mesafesi 1385 km
  Düzenlediği etkinlik 51
 • İletişime geç
HOŞGÖRÜ YOLU - YUVACIK ORTA KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

HOŞGÖRÜ YOLU - YUVACIK ORTA KOLAY HIKING      

TOLERANCE WAY - 17 ARALIK 2022 CUMARTESİ


  MURAT DÜRÜST LİDERLİĞİNDE ORTA KOLAY PARKUR 

Etkinlik Türü

:ORTA KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik Tarihi

:17 ARALIK 2022 CUMARTESİ

Etkinlik Süresi

:GÜNÜBİRLİK

Katılımcı limiti

:19 Kişi

Faaliyet Sorumlusu

:MURAT DÜRÜST

Maliyeti

:300 TL

 

HOŞGÖRÜ YOLU - YUVACIK ORTA KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik ve Parkur Hakkında :

17 Aralık 2022 Cumartesi günü 07:00 de İncirli durağından başlayacak gezimize Kocaeli Yuvacık Gölü yakınından başlayıp, orman içi ve patika yollardan devam ederek 12 km rota takip edeceğiz. Yeni katılımcılara uygun bir parkur. Aşağıda detay bilgisi bulunan ve Türkiye'nin önemli Kültür rotalarından olan Hoşgörü yolunun bir bölümünü ile rotamız birleşiyor olacak.

HOŞGÖRÜ YOLU (Tolerance Way) Rota Bilgisi :

            İzmit merkezde bulunan Doğu Roma Devlet Sitesi önünde başlayan Hoşgörü Yolu , Samanlı Dağlarının, İzmit Körfezi'nin ve İznik Gölü'nün eşsiz manzaralarına hakim bir rotadan devam ederek, son 8 kilometresinde Evliya Çelebi yolu ve Sufi Yolu ile birlikte gitmektedir. MS 1. yüzyılda C. Cassius Philiscus anısına dikilmiş dikili taş önünden, 1000 yaşında ki selvi ağacı ve anıt çınar ağaçları ziyaretleri sonrasında, saklı mezarı ziyaret ederek İznik'in tam ortasında, surlarla çevrili kentin dört kapısından gelen yolların kesiştiği yerde inşa edilmiş olan Ayasofya Camii (St Sophia kilisesi) önünde hoşgörü yolu bitmektedir.

Hoşgörü Fermanı'nın yayınladığı (30 Nisan MS 311) tarihten sonra, dönemin başkenti ve Metropolis ünvanı olan tek şehir olan İzmit (Nicomedia), üzerinden İznik'e (Nikaia) ulaştırıldığını düşündüğümüz bir yol. Hoşgörü Yolu'nun toplam uzunluğu, yaklaşık 126 km (Yürüyüş ve bisiklet yolları) civarındadır GPS koordinatları çıkarılarak işaretlenmiştir.

 

Kahvaltı :Yanımıza getirdiğimiz malzemeler ile köy kahvesinde yapıyoruz.

Öğle Yemeği : Atıştırdıklarınızı yanınızda alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.

Akşam Yemeği : Duruma göre birlikte değerlendiririz.

Faaliyet Sorumlusu : Murat DÜRÜST : 0533 366 86 67

GEREKLİ MALZEMELER VE UYARILAR

Yedek kıyafet bulundurulması iyi olur.

Yürüyüşe uygun bileği satan bot ve tozluk, Sırt çantası, su geçirmez yağmurluk, panço. 1.5-2 litre su, öğle kumanyası için yiyecek. Yedek kıyafet ve spor ayakkabı.
ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR

ARAÇ DURAKLARI :

07:00 Yenibosna

07:00 İncirli BELLONA
07:10 Cevizlibağ
07:15 Mecidiyeköy YapıKredi
07:30 Kadıköy BP
07:35 E-5 Göztepe
07:35 E-5 Kozyatağı
07:40 E-5 Bostancı
07:45 E-5 Maltepe
07:50 E-5 Kartal

Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz...

 


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.