İĞNEADA LONGOZLARI - ISTRANCALAR

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 18.06.2022 Cumartesi - 19.06.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : Çadır ve Otel Konaklamalı
 • Mesafe 20 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1625
  Katıldığı etkinlik 156
  Yürüyüş mesafesi 1957 km
  Düzenlediği etkinlik 132
 • İletişime geç
Çadır - Motel ve Bungalow Konaklama Seçenekli

İĞNEADA LONGOZLARI - ISTRANCALAR 

19 - 20 HAZİRAN 2022 CUMARTESİ - PAZAR

İÇERİK                           : Kamp ve Doğa Yürüyüşü
FAALİYET SÜRESİ        : 1 Gece 2 Gün
PARKUR BİLGİSİ           : 20 - 24 Km

ETKİNLİK BÖLGESİ       : Kırklareli/İğneada/Vize

ETKİNLİK SORUMLUSU: Sait YİĞİT

ETKİNLİK MALİYETİ     :

ÇADIR KONAKLAMA  Kişi Başı 650 TL ( 1 Kahvaltı+1 Akşam Yemeği Dahil) 

MOTEL  KONAKLAMA  2 kişilik Odalarda Kişi Başı 850 TL ( 1 Kahvaltı+1 Akşam Yemeği Dahil) (Oda sayısı sınırlı olduğundan kayıt olduğunuzda  etkinlik sorumlusuna haber veriniz)

BUNGALOW KONAKLAMA  2 kişilik Evlerde Kişi Başı 1150 TL ( 1 Kahvaltı+1 Akşam Yemeği Dahil) (Ev sayısı sınırlı olduğundan kayıt olduğunuzda  etkinlik sorumlusuna haber veriniz)


Maliyete Dahil Olanlar (1 Sabah Kahvaltısı + 1 Akşam Yemeği + Yol + Acenta Gideleri + Rehberlik)

Maliyete Dahil Olmayanlar: İlk gün Kahvaltı + Öğle yemekleri + Tüm kişisel harcamalar) + Millipark giriş ücreti

Tesiste WiFi ve Restaurant Mevcut.. 


NOT 1: Yemeklere içecek dahil değildir ve Tesise Dışardan Yiyecek ve İçecek Getirilmesi Yasaktır. 

NOT 2: Akaryakıt fiyatlarında oluşabilecek  olağandışı zamlar yol ücretine yansıtılacaktır.   PROGRAM

17.HAZİRAN 2021 Cuma 23:30 da Kartal'dan ilk katılımcılarımızı alarak İğneada yollarında düşüyoruz.

1. GÜN 18 HAZİRAN CUMARTESİ  Sabah erken saatlerde İğneada'ya varıyoruz.  Daha sonra İğneada merkezde kahvaltımızı yapıyoruz. (Extra). Saat 11.00'a kadar serbest zamanda İsteyen Denize girecek, isteyen Kano gezisi yapabilecek. Saat 11.00'da buluşup Longoz yürüyüşü başlangıç noktasına geçeceğiz. Yaklaşık 10-12 Km sürecek yürüyüş sonrası aracımıza binerek Istranca Ormanarının tam kalbinde yer alan tesisimize geçeceğiz,  Tesiste alacağımız akşam yemeği (Ücrete Dahil) sonrası kamp ateşi ve Canlı müzik eşliğinde eğleneceğiz.

 Longoz ormanları nadir rastlanan ekosistemlerdir. Türkiye'de İğneada (Kırklareli), Acarlar (Sakarya) ve Sarıkum'daki (Sinop) longoz ormanlarının yanı sıra, Kızılırmak Deltası'nda da (Samsun) longoz niteliğine sahip ormanların çok küçük kalıntıları kalmıştır. 


2. GÜN 19 HAZİRAN PAZAR
 

Sabah Tesiste Aalacağımız Kahvaltı (Ücrete Dahil) sonrası   8- 10 Km Istranca ormanları parkuru yapacağız .   İstanbula dönüş yoluna geçeceğiz.


KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Tüm katılımcı arkadaşlar etkinliklerimize katıldıklarında bu kuralları kabul etmiş olurlar.


MALZEMELER:
Kıyafet: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar.  Yürüyüş Botu, Yedek kıyafet,  Kafa feneri, Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz. 

Denize girecek arkadaşlar için  Deniz kıyafetlerini.

Çadırda Kalacaklar için Çadır, Uyku Tulumu, Mat

ETKİNLİK SORUMLUSU:
SAİT YİĞİT      : 0532 335 4984


ARAÇ DURAKLARI :
23:30  KARTAL - MALTEPE
23.40  BOSTANCI
23.40  KOZYATAĞI CARREFOUR(HAREM İSTİKAMETİ)
23.45  GÖZTEPE   ( HAREM İSTİKAMETİ)
23.55  KADIKÖY
00.05  MECİDİYEKÖY(ASLI BÖREK)
00.15  CEVİZLİBAĞ ( YEŞİL KUNDURA DURAĞI)
0..25   İNCİRLİ (ÖMÜR)
00.35  SEFAKÖY
00.45  AVCILAR (PELİKAN MALL A.V.M.)
00.55 BEYLİKDÜZÜ ( BAUHAUSE)


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.