İSTANBUL'UN KARADENİZ'E AÇILAN KAPISI : RUMELİ FENERİ KÖYÜ - GARİPÇE KÖYÜ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 26.02.2022 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 14 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 2898
  Katıldığı etkinlik 191
  Yürüyüş mesafesi 2895 km
  Düzenlediği etkinlik 153
 • İletişime geç
EROL GEYGEL & MELTEM GEYGEL SORUMLULUĞUNDA
İSTANBUL'UN KARADENİZ'E AÇILAN KAPISI : RUMELİ FENERİ  - GARİPÇE  - RUMELİ FENERİ
(Kendi Aracınız veya Acenta Aracıyla Katılım)

İÇERİK : Kolay Doğa Yürüyüşü
TARİH : 26 ŞUBAT CUMARTESİ
YÜRÜYÜŞ LİDERİ : Erol GEYGEL
FAALİYET SÜRESİ : 12 - 14 KM ( 5 saat )
ACENTA ARACI İLE KATILIM ÜCRETİ: 180 TL
KENDİ ARACINIZ İLE KATILIM ÜCRETİ: 80 TL

 

Karadeniz'in birbirinden güzel koyları eşliğinde deniz ve boğaz manzaralı keyifli bir doğa yürüyüşü.

İstanbul... Adına romanlar, şiirler, şarkılar  yazılmış tarihi güzel şehir. Her göreni kendine hayran bırakan, her zorluğuna göğüs gerdiğimiz harikalar diyarı. O zaman  bu şehrin güzellikleri keşfedebilmek için hem de şehir merkezinden biraz uzaklaşıp doğanın koynuna atma zamanımız gelmiştir.Deniz ve Boğaz manzaralı, yemyeşil ormanlık arazileriyle sizleri Rumeli Feneri - Garipçe - Rumeli Feneri Doğa Yürüyüşüne davet ediyoruz.

 PROGRAM : Rumeli Fenerinde toplantıktan sonra Rumeli Feneri Topçu Kalesini gezeceğiz. Daha sonra Rumeli Feneri'nden yürüyüşe başlayıp, Garipçe'ye ulaşacağız. Garipçe'de tarihi kale kalıntılarında yeteri kadar gezi, manzara ve dinlenme molasının ardından orman içlerine dalarak tekrar Rumeli Fenerine ulaşıyoruz.


RUMELİ FENERİ KÖYÜ :
Fenerin ismini verdiği bu küçük balıkçı kasabası sizleri eşsiz manzarası ile karşılıyor. Özellikle İstanbulluların hafta sonları kahvaltı için tercih ettiği yerlerden birisi. Şehrin kalabalığından sıkılanların tercih edebileceği Rümeli Feneri Köyü, yeşile, ormana, doğaya hasret kalanların seveceği şirin bir köy.
Köyde yer alan ve 1910 yılından bu yana halen ayakta olan bir çınar bulunuyor. Çınarın etrafında yer alan kahvehanelerde kahvenizi içebilir veya tostlarının tadına bakabilirsiniz. Köye geldiğinizde kendinizi İstanbul'dan farklı, başka bir yerde gibi hissedeceksiniz.

 

GARİPÇE KÖYÜ :
Garipçe Köyü, Rumeli Kavağı ile Rumeli Feneri arasında bulunan küçük bir balıkçı köyü. İstanbul'un içinde saklı bir cennet. Köyün girişindeki Garipçe Kalesi, köyün en güzel manzaralarını ziyaretçilerine sunuyor. Kale ziyaretinizin ardından yürüyerek köye iniş yaptığınızda, köyün eski ahşap evleri ve daima gülümseyen Karadenizli sakinleri size eski Yeşilçam filmlerini anımsatıyor. Köyün küçük ve dar sokaklarından sahiline ulaştığınızda ise, sahil şeridinde bulunan balıkçı restoranlarından burnunuza gelen balık kokuları iştah kabartıyor. Öğlen molamızı burada vereceğiz. KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Tüm katılımcı arkadaşlar etkinliklerimize katıldıklarında bu kuralları kabul etmiş olurlar.

YİYECEK: Atıştırdıklarınızı yanınızda alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.
MALZEMELER
·         20 - 30 litrelik sırt çantası
·         Bileği saran yürüyüş botu.
·         Varsa yağmur , çamur ve dikenlerden koruyan TOZLUK
·         Baton ( Yürüyüşlerde ayaklardaki yükü azaltır.)
·         Mayo - şort ve deniz malzemeleri
·         Çabuk kuruyan malzemelerden yapılmış kıyafetler.
·         Kafa feneri , düdük ve yedek kıyafetler.
·         Varsa küçük ilk yardım çantası
ÖNEMLİ NOTLAR :
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 
 * ETKİNLİK EN AZ 10 KATILIMCI İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. 

ETKNLİK SORUMLUSU EROL GEYGEL : 0545 658 4873

ARAÇ DURAKLARI :
09.00    KARTAL KÖPRÜSÜ (HAREM İSTİKAMETİ)
09.05    MALTEPE KÖPRÜSÜ HAREM İSTİKAMETİ)
09.10    KOZYATAĞI CARREFOUR(HAREM İSTİKAMETİ)
09.15    GÖZTEPE   ( HAREM İSTİKAMETİ)
09.20    KADIKÖY
09.35    MECİDİYEKÖY(ASLI BÖREK) 

NOT : SON DURAK MECİDİYEKÖY ( Mecidiyeköyden sonraki durakları seçmeyiniz.)

*** Acenta aracı en az 10 katılımcı oluşursa ayarlanacaktır.

OTOBÜSLE ULAŞIM : 150 HAT NUMARALI HACIOSMAN - RUMELİ FENERİ


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.