İSTANBUL'UN SAKLI CENNETİ ATATÜRK ARBORETUMU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 23.02.2019 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 12 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 2043
  Katıldığı etkinlik 131
  Yürüyüş mesafesi 1920 km
  Düzenlediği etkinlik 103
 • İletişime geç
BU CUMARTESİ İSTANBUL'UN SAKLI CENNETİ ATATÜRK ARBORETUMU'NA GİDİYORUZ.

İSTANBUL'UN SAKLI CENNETİ ATATÜRK ARBORETUMU


Etkinlik Türü          : FOTOĞRAF VE KOLAY YÜRÜYÜŞ
Etkinlik Tarihi         :23.02.2019  Cumartesi
Etkinlik Süresi         :GÜNÜBİRLİK
Katılımcı limiti        :15 Kişi
Faaliyet Sorumlusu : Sait YİĞİT - Erol GEYGEL
Sariyer/Bahçeköy'de Atatürk Arboretum'a gidiyoruz. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ve Orman Genel Müdürlüğü'nün iş birliği ile Bahçeköy-Kilyos yolu üzerinde 1949'da kurulan Atatürk Arboretumu, bugün 296 hektarlık bir alan üzerinde dünyanın değişik köşelerinden getirilmiş birbirinden farklı 2000 den fazla canlı ağaç bulunan ağaç müzesinde hem yürüyüp hem de orman gezisi yapacağız. ( Belgrat Ormanlarına giriş yapabiliriz. )


Atatürk Arboretumu, İstanbul'un huzur veren gizli bahçesi gibi özel bir yer. Tamamıyla doğayla baş başa kalıp yeşilin her tonunu görebileceğiniz, kuş sesleri arasında huzuru hissedebileceğiniz bir ağaç müzesi. Fotoğraflardan bildiğiniz arboretumu yaşamak, havasını içinize çekmek için atlayın gelin. İster mis gibi bir bahar mevsimi olsun, ister yağmur, sis ve karlı bir kış veya sarı renkleriyle sonbahar, dört mevsim gidilebilecek bir güzellik burası.

Atatürk Arboretumu, İstanbul Sarıyer'de, Kemerburgaz-Bahçeköy yolu üzerinde yer alıyor. Arboretumu, gölet ve yürüyüş yolları, temiz havası, yemyeşil bitki örtüsü ile huzur saçan bir yer. İki adet gölet ve göletlerde yüzen kuğular, ördekler var. Hatta şanslıysanız sincap dahi görebilirsiniz. İstanbullular böylesi bir doğal yaşam alanına sahip oldukları için mutlu olmalılar. Doğa tutkunları için şehrin yanı başında muazzam bir stüdyo gibi.


ULAŞIM :

Atatürk Arboretumu Nerede, Nasıl Gidilir?
Araç İle: Sarıyer yönünde Büyükdere Caddesi istikametinde Hacıosman'a gelindiğinizde tabelaları takip edebilirsiniz. Bahçeköy yoluna saparak ilerleyiniz. Bahçeköy'e geldikten sonra, İstanbul Ünivers. spor salonunun karşısındaki Kemerburgaz Yolunun sol tarafından dönerek 400-500 m ilerledikten sonra solda arboretumu görebilirsiniz. Ayrıntılı yol bilgisi için aşağıdaki Krokimizi inceleyebilirsiniz.

Toplum ulaşım araçları ile: Toplum ulaşım araçlarını kullanarak gitmek isteyenler Sarıyer yönünde Büyükdere Caddesinden Belgrad ormanına doğru giderken sol tarafta giriş kapısı görünüyor. Hacıosman'da metrodan indikten sonra her 15-20 dk. bir kalkan 42HM numaralı Bahçeköy otobüslerine binerek 20 dakikalık yolculuk'dan sonra Bahçeköy'den inip, Kemerburgaz yolundan 450 m kadar yürüyerek ulaşabilirler.

İett Hatları: Sarıyer-Bahçeköy & Taksim-Bahçeköy & 4.Levent-Bahçeköy

***  SAAT 11:00 DA ETKİNLİK BAŞLIYOR.

 Arboretum giriş ücreti  Hafta sonu: Öğrenci 7,5 TL. Normal 20 TL.

Yiyecek sokmak yani piknik yasak, ayrıca profesyonel çekimler ücretli olduğu için profesyonel makinenizi getirebilirsiniz ancak tripod yine yasak.

 Etkinliğimiz 5 saat civarında sürecektir. Grubun performansına ve hava şartlarına göre arboretumdan Belgrad Ormanına geçilerek kısa bir orman yürüyüşü de yapılacaktır.

Etkinlik bitiminde dileyenler Hacıosman veya Taksime dönebileceği gibi, bu güzel günü Sarıyer'de balık ürünleri yiyerek de noktalayabiliriz.

Yanımızda Getirmemiz Gereken Malzemeler
1- Mevsimi uygun kıyafetler. Gerekirse Yedek
2- Uygun ayakkabı
3- Yağmurluk , tozluk ve Panço (Gerekebilir)
4- Yiyecek ve içecek
5- Sıcak Su, içecek Çay Gibi... (Termos)
4- Kafa veya El Feneri (Tedbirli olmak her zaman iyidir)
5- Hasta olanlar için ilaç / ilk yardım malzemesi

    
ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR. PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

NOT : Bu etkinliği Tursab A acenta gurubu,8273A sicil numaralı GLEE Turizm ile organize etmekteyiz

Faaliyet Sorumlusu : EROL  GEYGEL 0545 658 48 73     Sait YİĞİT : 0532 335 4984 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.