KAÇKAR DAĞLARI GÖKYÜZÜNE KOMŞU YERLER " YEDİGÖLLER "

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 6.07.2021 Salı - 10.07.2021 Cumartesi
 • Etkinlik süresi 5 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 80 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3108
  Katıldığı etkinlik 210
  Yürüyüş mesafesi 3208 km
  Düzenlediği etkinlik 171
 • İletişime geç
KAÇKAR DAĞLARI 30 GÖLLER BÖLGESİ


KAÇKAR DAĞLARI GÖKYÜZÜNE KOMŞU YERLER "YEDİGÖLLER "
6 - 10 TEMMUZ 2021

İÇERİK                : Çadır Konaklamalı Hiking
FAALİYET SÜRESİ        : 4 gece 5 gün
PARKUR BİLGİSİ           : 60 - 70 Km
ETKİNLİK BÖLGESİ      : Erzurum - Rize

KAÇKAR DAĞLARI " YEDİGÖLLER BÖLGESİ "   : BÜYÜLENMEYE HAZIRMISINIZ?

Kaçkar Dağları'nın Erzurum'un İspir ilçesi kesiminde bulunan yaklaşık 3 bin rakımdaki Yedigöller, muhteşem doğası, gökyüzüne komşu zirveleri ve gölleriyle adeta sizleri büyülü dünyaya götürüyoruz.
Tertemiz havasının yanı sıra göllerinin turkuaz rengi, bitki örtüsünün yeşilliği ve yazın büyük bölümünde bile erimeyen karlarının oluşturduğu manzarası ile hayranlık uyandıran Yedigöller hafızalarınızda unutulmayacak anılar bırakacak.  Bu arada Kaçkarların kuzeyinden farklı olarak burada kışın bile güneşi görmek mümkün.

Ovit Dağı zirvesi ile Kaçkar Dağları'nın güneyinde bünyesinde barındırdığı göllerle eşsiz bir güzellik sunan Yedigöller, Kaçkar Dağları'nın büyüleyici tepeleri arasında kendini inzivaya çekmiş görüntüsü, tertemiz havası, buz ile eşsiz bir doğal güzellik sunar.  

PROGRAM : 
1.GÜN : (6 TEMMUZ SALI 2021 ) : Erzurum'dan İspir e Yedigöller köyüne hareket.  Yedigöllerden kamp alanımız Salkım Yayla'ya varış ve kampımızı kuruyoruz. (Kamp Alanımız 2400 m rakımda 4 gece buradayız.) İlk gün rakıma alışmak için 3200 m yüksekliğindeki Deliktaş Parkurunu yapıyoruz.


2. GÜN : ( 7 TEMMUZ ÇARŞAMBA 2021 )  ÇİFTE GÖLLER - YEDİGÖLLER  ( 18 - 20 KM )  : Bugün 2900 - 3300 m rakımlarda dolaşıyoruz. yaklaşık irili ufaklı 10 gölün bulunduğu Yedigöller parkurumuzu yapıyoruz.


3. GÜN : ( 8 TEMMUZ PERŞEMBE 2021 )  MAL GÖLÜ - DELİ GÖL  (18 - 20 KM ) Bugün 3100 - 3300 m rakımlarda bulunan Mal Gölü ve Deli Göl parkurumuzu yapacağız.


4.GÜN : (9 TEMMUZ  CUMA 2021 ) KORHUNU GÖLLERİ - KAPILI GÖLLERİ (18 - 20 KM ) Bugün 3100 -  3400 m rakımlarda dolaşacağız. Ve 3711 m yüksekliğiyle Verçenik Zirvenin dibinde bulunan Kapılı Göller'e gidiyoruz.


5. GÜN : (10 TEMMUZ CUMARTESİ) ÇENGOVİT BUZUL GÖLLERİ  ( 14 - 16 KM ) : Bugün yine 3000 m üstündeki gölleri görmeye gidiyoruz. Saat 13:00 da kamp alanımıza dönüp. Kampımızı topluyoruz. Ve aşağıya doğru iniyoruz. (Alternatif Burduhan Gölleri )


KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Tüm katılımcı arkadaşlar etkinliklerimize katıldıklarında bu kuralları kabul etmiş olurlar.

PAYLAŞIMA DAHİL HİZMETLER
Sigorta , Acenta giderleri - Havalanı - Yedigöller Köyü ulaşım - Rehberlik
ETKİNLİK MALİYETİ : 800 TL 
* Etkinlik maksimum 15 kişi ile sınırlıdır.

DAHİL OLMAYANLAR:
* YEME İÇME MASRAFLARI
* HER TÜR ÖZEL HARCAMALARINIZ
KAFANIZ TAKILAN SORULAR
Soru: Çadır ve Malzemeyi Biz mi Taşıyacağız.. ?
Cevap: Hayır , Malzemelerin kamp alanında kalacak Trekking malzemelerini taşıyacağız.
Soru: Nasıl Bir Çadır Gerekli ?
Cevap: En az 4 mevsim bir çadır gereklidir. 
Soru:Kahvaltı ve Yemek Nasıl Olacaktır ?
Cevap: Kahvaltı ve Yemek kamp alanında ortak yapılıp ortalk yenilecek.
Soru: Yaylalarda Yürüyüş yapılacak mıdır. ?
Cevap: Evet yaylalarda yürüyüş yapılacaktır. Katılmak istemeyen arkadaşlar katılmayabilir. Kamp alanımız çok güzel isteyenler kamp alanında kalabilir.
GEREKLİ MALZEMELER
*Yanınızda bulunduracağınız malzemelerin, olanağınız var ise; yürüyüş yapabileceğiniz rahatlıkta olmasını öneririz
*Yürüyüş ayakkabısı mutlaka getiriniz.
*Panço tibi bir yağmurluk sırt çantanızda yanınızda bulunsun.
*Yedek T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan) Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon, Mayo,Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine,Derelere, veya kaplıca girmek için
*Fotoğraf Makinesi 
4 MEVSİM ÇADIR VE UYKU TULUMU
KAMP ALANIMIZDA İNTERNET VE TELEFON ÇEKİYOR.
FAALİYET SORUMLUSU : 
Erol GEYGEL : 0545 658 48 73  
Meltem GEYGEL : 0505 931 09 76

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR
 15 NİSAN TARİHİNE KADAR 300 TL KAPORA ALINACAK . (Kapora veren arkadaşlarla ortak zamanda Uçak biletleri alınacak. Kimse tek başına bilet almasın.) BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.