KARACABEY LONGOZLARI - KAPIDAĞ YARIMADASI

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 2.10.2021 Cumartesi - 3.10.2021 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 5 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 201
  Yürüyüş mesafesi 2509 km
  Düzenlediği etkinlik 176
 • İletişime geç
EROL GEYGEL & SAİT YİĞİT SORUMLULUĞUNDA ÇADIR VE OTEL KONAKLAMALI ETKİNLİK

KARACABEY LONGOZLARI - KAPIDAĞ YARIMADASI
Çadır / Otel Konaklama Seçenekli ( 2 - 3 Ekim 2021 ) 

Bu hafta sonu Bursa ve Balıkesir'de el değmemiş doğal bir yer olan KARACABEY LOGOZLARINA ve KAPIDAĞ YARIMADASINI keşfe ve gözlemlemeye gidiyoruz. Karacabey Longozu kuş ve bitki çeşitliliği bakımından oldukça zengin olan bir bölge size keyifli bir doğa gezisi yaşatacak. ( Burada ayrıca Recep İvedik 6 nın çekildiği AFRİKA KÖYÜNÜ de göreceğiz.) İkinci gün ise Kapıdağ Yarımadasının bakir kalmış doğasını görüp mutlu - mesut bir şekilde İstanbul' a döneceğiz.     

 PROGRAM : Cumartesi sabah 06:30 da ilk durak Yenibosna'dan ilk yolcularımızı alarak yola revan oluyoruz.
1. GÜN ( 2 Ekim 2021 Cumartesi ) :
* Karacabey Longozları
* Afrika Köyü
* Ova Korusu Ayı Barınağı
2. GÜN ( 3 Ekim 2021 Pazar ) :
* Kapıdağ Yarımadası ve Köyleri
* Ormanlı Şelalesi
* Kirazlı Manastrı


KARACABEY LONGOZLARI : Türkiye' de bulunan 3 büyük longoz içerisinde en büyük 2. sıradadır. Karacabey longozu içerisinde 250 civarı kuş türü yaşamaktadır. Susurluk ırmağının denize dökülmesi ile biten yolculukta denize dökülmeden önceki son düzlükte denizin dalgalarının ve akarsuyun oluşturduğu kum seti nehrin denize dökülmesini engeller, denize dökülemeyen su yayılır ve Kocaçay Deltası ile Karacabey Longozunu oluşturur. Diğer adı ile su basar ormanı da denmektedir.


KAĞIDAĞ YARIMADASI : Balıkesir ilinin Erdek ilçesinin kurulu olduğu, bir kıstakla anakaraya bağlanan ve eski dönemlerde bir ada olduğu belirlenmiş Marmara Denizi içindeki kara parçasıdır. Yüzölçümü yaklaşık 300 kilometrekare olup kuzey ve batı bölgelerinde yüksekiği 700-800 metreyi bulan dağlar bulunur.


KİRAZLI MANASTRI
Antik dönemde Didumus Dağı olarak bilinen dağın eteğinde manastır, kilise ve yapı gruplarından oluşan bir komplekstir. Duvar tekniğine göre; 19.yy' da (1800'lü yıllar) Rumların kullandığı bir dini anıt yapı olduğu anlaşılmaktadır. Mevcut temellerden ve duvar kalıntılarından bodrum üzerine 2 katlı olduğu görülmektedir. Bugün mevcut olan kilisenin, güney duvarı ile absis duvarının bir kısmı ayakta ve yüzeyde bulunmaktadır.

 MALZEMELER

. Çadır - Mat - Uyku Tulumu
. 20 - 30 litrelik sırt çantası
. Bileği saran yürüyüş botu.
. Deniz malzemeleri
. Varsa küçük ilk yardım çantası -  ilaçlarınız.
ÖNEMLİ NOTLAR : 
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. 
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 

KATILIM BEDELİ :

ÇADIR KONAKLAMALI : Kişi başı 380TL 

2 - 4 KİŞİLİK ODA KONAKLAMA : Kişi başı 450 TL
( Oda sayısı sınırlıdır. Etkinlik sorumlusuna bilgi veriniz.)

ÜCRETE DAHİL HUSUSLAR

* İstanbul'dan başlayıp yine İstanbul'da biten  ulaşım,

* 1 gece kamp alanı ücreti yada otel ücreti

* Seyahat sigortası,

* Rehberlik  ve Acenta Giderleri

İPTAL TARİHİ : 29 Eylül Çarşamba saat 13:00 


ETKİNLİK SORUMLULARI :
Erol GEYGEL : 0545 658 4873   
Sait YİĞİT  :  0532 335 49 84

KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız takdirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.