KARGALI ŞELALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (19 MAYIS 2021)

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 19.05.2021 Çarşamba
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ÖZEL ARAÇLI ULAŞIM
 • Mesafe 16 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 203
  Yürüyüş mesafesi 2545 km
  Düzenlediği etkinlik 178
 • İletişime geç
19 MAYIS TATİLİNDE ÖZEL ARAÇLI ETKİNLİK
KARGALI ŞELALESİ-DEĞİRMENÇAYIRI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
19 MAYIS 2021 ÇARŞAMBA

İÇERİK : Orman Yürüyüşü

YÜRÜYÜŞ LİDERİ : Sait YİĞİT

TEL : 0532 335 49 84

BULUŞMA NOKTASI : KOCAELİ KARGALI KÖYÜ

BULUŞMA SAAT: 10:30

FAALİYET SÜRESİ : 12 - 16 KM  (5 saat ) 

KATILIM BEDELİ : 50 TL  (Rehberlik )PARKUR BİLGİSİ :Kocaeli'nin Gebze İlçesine bağlı  Kargalı köyünden başlayarak, sırasıyla Kargalı Şelalesini yürüyeceğiz. Kargalı köyü, yaklaşık 400- 450 senelik bir köydür. Köyün adı sonradan yağan karın uzun süre kalkmamasından Kar kaldı kaldı denmesinden ya da Kar kalırın Kar galır şeklinde söylenmesinden gelmektedir. Zamanla kargalı diye anılmıştır. Gebzenin Taşköprü yöresi köylerindendir. Yemyeşil manzarayı ve şelalenin coşkulu görüntüsünü bir araya getiren bu yer, pek çok sporcunun da ilgisini çekmekte. 


MALZEMELER : Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı. Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden.

  NOT :  *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.  Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.   

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.      

PANDEMİ KURALLARI 

* Etkinlik sürecinde katılımcılar sosyal mesafeye uyacaklar. 

* Yiyecek - içecek paylaşımı olmayacak. 

* Tüm katılımcılar yanlarında maske ve dezenfektan bulunduracak. 

KATILIM BEDELİ : 50 TL  (Rehberlik )  BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.