KARİA YOLU " BODRUM - LATMOS - BAFA GÖLÜ "

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 26.10.2024 Cumartesi - 29.10.2024 Salı
 • Etkinlik süresi 4 Gün
 • Etkinlik Türü : OTEL KONAKLAMALI
 • Mesafe 30 KM
 • Katılımcı Sayısı 48 kişi / Kalan :2 kişi
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3118
  Katıldığı etkinlik 211
  Yürüyüş mesafesi 3218 km
  Düzenlediği etkinlik 172
 • İletişime geç
CUMHURİYET BAYRAMINDA KARİA YOLU
KARİA YOLU " BODRUM - LATMOS - BAFA GÖLÜ "
26 - 27 - 28 - 29 EKİM 2024 3 GECE - 4 GÜN
( OTEL KONAKLAMALI)


İÇERİK : Doğa Yürüyüşü ve Kültür Gezisi

YÜRÜYÜŞ LİDERİ : Erol GEYGEL

TEL : 0545 658 48 73

FAALİYET SÜRESİ : 3 Gece 4 Gün

TAHMİNİ MALİYET: 

Hotel Konaklama : 2 kişilik odalarda Tek kişi Ücret :  

*** Ekim ayında ücret güncellenecektir.

* Tek kişilik oda farkı 3000 TL

*  Yol ve konaklama giderlerinde oluşacak maliyet artışı etkinlik ücretine yansıtılacaktır

MALİYET E DAHİL OLANLAR:  3 gece 2  Kişilik odada konaklama  + 3 Kahvaltı + Yol + Seyahat Sigortası + Rehberlik

NOT: Akaryakıt fiyatlarında oluşacak fark yol ücretine yansıtılacaktır. (41 TL ye göre güncellenmiştir.) 

Bodrum deniz, kum ve güneş üçlüsü ile ünlü olsa da Bodrum tarihi yerler ve doğal güzellikleriyle de ülkemizin en zengin destinasyonlarından biridir.
İlçenin birçok noktası tarihi sit alanı statüsünde ve yine pek çok kişi bilmese de Antik Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri olan Halikarnas Mozolesi Bodrum'da.

 
Tarihin babası ismiyle anılan Herodot da antik çağdaki ismi Halikarnassos olan Bodrum'da dünyaya gelmiş. Herodot'a göre yarımadada ilk yerleşim Dorlar tarafından kurulmuş, ardındansa Karyalılar ile Lelegler bölgeye yerleşmişler. 


PROGRAM : 

MUHTEMEL PARKURLARIMIZ      25 Ekim 2024 Cuma akşamı saat 23:00 da ilk durağımız olan Yenibosna'dan hareket ediyoruz. Karia yolunun  muhteşem doğası ve antik  Karia topraklarının tarihi ile buluşmaya gidiyoruz. 

1. GÜN : GÖKÇELER UYKU VADİSİ -İNCİRLİ MAĞARASI    : 07 KM
2. GÜN : ÇÖKERTME KOYU  - MAZIKÖY                              : 08 KM
3. GÜN: TEKNE TURU  YADA  KARİA PARKURU
4. GÜN: KARAHAYIT - YEDİLER MANASTRI -  GÖLYAKA    : 08 KM
*** Parkurlar hava ve yol durumlarına göre Ekim ayı başında güncellenecektir.


BAFA GÖLÜ : Tarihin izlerini soluyacağımız  antik dönemlerden kalan Herakleia Antik Kenti, bölgenin tarihî anlamda derinliği yansıtan en önemli unsur. Helenistik dönemde, M.Ö. 4. yüzyılda en görkemli dönemini yaşayan Herakleia kenti, Latmos Dağı'ndaki yerleşiklerin burayı terk ederek dağın eteklerindeki Bafa bölgesine yerleşmesiyle kurulmuş. O zamanlar denizle bağlantısı ve liman olarak büyük önemi olan şehir M.Ö. 1. yüzyılda deniz ile bağlantısı kesilmeye başladığında eski önemini de yavaş yavaş kaybetmiş. 


YEDİLER MANASTRI :  Beşparmak Dağları'ndaki manastırların en büyüğü. Gölyaka Köyü'nden çıkılan bir patika yolla ulaşılıyor. Manastır alanı doğudaki büyük ve batıdaki tamamen kayalarla çevrilmiş birer küçük avludan oluşuyor. Küçük avlunun kuzeyinde çevresi duvarlarla çevrilmiş bir yukarı kale, güneyinde tek bir kaya üzerinde mazgallarla savunması güçlendirilmiş küçük bir sığınma kalesi var.


Görkemli Latmos Dağları'nda yaşayan kavimler olağan dışı kaya oluşumlarının sunduğu görüntülerden dolayı Tanrıların bu dağlarda yaşadığına inanmış. Latmos Dağları bu nedenle küçük Asya'nın kutsal dağı ilan edilmiş. Türkiye'nin en önemli alanlarından birisi. Burada gezinirken bir yanınızda yaklaşık 1.000 yıllık bir kilise, diğer yanınızda 8.000 yıl önceye tarihlenen çizimleri görüyor ve şaşkınlığınızı gizleyemiyorsunuz. Yürüyüşünüz sırasında sıra dışı kaya oluşumlarının üzerinden atlıyorsunuz, büyülü toprakların eşsiz manzaralarını içinize çekiyorsunuz. Yine de çam ormanlarıyla kaplı yollarda doğa yürüyüşü yapmaya doyamıyorsunuz.

NOT  : Otel bilgisi katılımcı sayısı netleştiğinde sayfada yayınlanacaktır.

MALZEMELER
. 20 - 30 litrelik sırt çantası
. Bileği saran yürüyüş botu.
. Varsa yağmur , çamur ve dikenlerden koruyan TOZLUK
. Baton ( Yürüyüşlerde ayaklardaki yükü azaltır.)
. Kafa feneri , düdük ve yedek kıyafetler.
. Varsa küçük ilk yardım çantası -  ilaçlarınız.

SON İPTAL TARİHİ : 14 EKİM 2024 PAZARTESİ


ARAÇ DURAKLARI
23.00 : Yenibosna
23.05 İncirli Doğtaş
23.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
23.35 E-5 Göztepe
23.55 E-5 Kartal
         
 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız takdirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.  


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.