KATIRLI DAĞI KAR YÜRÜYÜŞÜ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 17.02.2019 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KAR YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 14 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Murat DÜRÜST
 • Puanı 1122
  Katıldığı etkinlik 50
  Yürüyüş mesafesi 1152 km
  Düzenlediği etkinlik 36
 • İletişime geç
KATIRLI DAĞI HIKING

KATIRLI DAĞI KAR YÜRÜYÜŞÜ

BURSA ERİCEK KÖYÜ - AVDANCIK KÖYÜ

17/02/2019 PAZAR  MURAT DÜRÜST LİDERLİĞİNDE ORTA ZOR PARKUR 

Etkinlik Türü

:ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik Tarihi

:17/02/2019 PAZAR

Etkinlik Süresi

:GÜNÜBİRLİK

Katılımcı limiti

:19 Kişi

Faaliyet Sorumlusu

:MURAT DÜRÜST

Maliyeti

:80 TL

 Bursa ili Gürsu ilçesine bağlı Ericek köyünden başlayacak yürüyüşümüz yaklaşık 13 km uzunluğunda olacak. 750 m'den başlayıp, 3 km'de 1050 m'de Katırlı Dağı olarak bilinen zirveye ulaşacağız. Yüksek bölgelerde kar olmasını ve kar yürüyüşü yapacak olmayı bekliyoruz. Orman içi ve patika yolları takip edecek parkurumuz 420 m olan Avdancık köyünde son bulacak.Avdancık Köyü, Osmangazi İlçemizin kuzeyinde Demirtaş Baraj Gölünün doğusunda yer alır. Köye Demirtaş Yolununu akiben, Demirtaş'ı geçtikten sonra sağa dönülüp dar bir köprüden geçilerek çevreyolu viyadüklerinin altından devam eden düzgün ve manzarası güzel bir şose ile (eskiler böyle derdi) varılmaktadır. Demirtaş'tan sonra 7 km sğren yolun her iki tarafı da büyüleyici manzaralarla doludur. Bir taraftan Demirtaş Barajı, diğer taraftan Bursa şehri panaromik olarak izlenebilir. Çam ormanları içinden devam eden yol köye ulaşıp oradan Seçköy'e doğru devam etmekte. 

Köyün ana geçim kaynağı meyvecilik. Üzüm, şeftali ve incir en çok yetiştirilen meyveler. Aynı zamanda tahıl üretimi yapılan tarlalar da var. Kahvesinde ağaçların altında oturup çay içebilirsiniz. Güleryüzlü ve sıcakkanlı insanları sizinle sohbet etmekten imtina etmeyecektir. 

Kahvaltı :Feribotta, yanımızda getirdiklerimizle yapabiliriz. (Gidiş ve dönüşte feribot kullanacağız)

Öğle Yemeği : Atıştırdıklarınızı yanınızda alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.

Akşam Yemeği : Duruma göre birlikte değerlendiririz.

Faaliyet Sorumlusu : Murat DÜRÜST : 0533 366 86 67

GEREKLİ MALZEMELER VE UYARILAR
Yürüyüşe uygun bileği satan bot ve tozluk, Sırt çantası, su geçirmez yağmurluk, panço. 1.5-2 litre su, öğle kumanyası için yiyecek. Yedek kıyafet ve spor ayakkabı.
ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR

ARAÇ DURAKLARI :

07:00 Yenibosna

07:05 İncirli ALFEMO
07:10 Cevizlibağ
07:15 Mecidiyeköy YapıKredi
07:30 Kadıköy İşmont
07:35 E-5 Göztepe
07:40 E-5 Kozyatağı Carrefour
07:45 E-5 Bostancı
07:50 E-5 Maltepe
07:55 E-5 Kartal

Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz... 
 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.